counter for blogger
Acana Yaşlı Kuru Köpek MamasıAcana Yaşlı Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0017
  % -1,24
 • EURO
  6,9552
  % -0,69
 • ALTIN
  235,4507
  % 2,11
 • BIST
  94.747,53
  % 0,32
Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması

Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması

Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması Köpek bakımı ve beslenmesi, özen ister, özveri ister, deneyim ve bilgi ister. Yaşlı köpek bakımı, çok daha fazlasını ister. Artık yaşamının son yıllarına gelen köpeğin, fiziksel ve ruhsal tüm ihtiyaçları değişmiş, tüm beslenme gereksinimleri farlılık göstermiştir. Yaşlanan köpeklerin bakımı ve beslenmesi çok hassaslaşan köpek için, […]

Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması

Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması

Köpek bakımı ve beslenmesi, özen ister, özveri ister, deneyim ve bilgi ister. Yaşlı köpek bakımı, çok daha fazlasını ister. Artık yaşamının son yıllarına gelen köpeğin, fiziksel ve ruhsal tüm ihtiyaçları değişmiş, tüm beslenme gereksinimleri farlılık göstermiştir. Yaşlanan köpeklerin bakımı ve beslenmesi çok hassaslaşan köpek için, dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken bir durumdur. Tüm ihtiyaçları farklılaşan, aktif yaşamı azalan yaşlı köpeklerin, veteriner hekimiyle olan görüşmelerinin sıklığı artırılmalı, düzenli olarak kontrollerinin yapılması sağlanmalıdır. Yaşlı köpeğinizde oluşan tüm değişiklikler ile ilgili önlem alarak, veteriner hekiminizle diyalog halinde olmanız, köpeğinizde ani gelişebilecek sorunlar için önemlidir. Köpeğinizin yaşlanmasıyla beraber, aniden ortaya çıkabilecek, eklem rahatsızlıkları, kalp, börek rahatsızlıkları, diyabet gibi sorunları oluşabilir. Bu nedenle, yaşlı köpeğinizin hareketlerini sürekli gözlemlemelisiniz ki, çıkabilecek sorunu köpeğiniz fazla zarar görmeden çözebilmeniz mümkün olsun.

 

Yaşlı köpeklerin, yaşlılık dönemlerini, rahat ve huzurlu bir şekilde atlatmasını sağlamak tamamen sizin elinizdedir. Ona bu süreçte gerekli ilgi ve alakayı göstermeniz, sevgiyle yaklaşmanız, doğru bakımı uygulamanız ve yeterli bir şekilde beslenmesini bilinçli bir şekilde uygulamanız, köpeğinizin bu sıkıntılı süreci, daha az sıkıntılarla atlatması konusunda ona yardımcı olacaktır.

 

Yaşlılık süreci ile ilgili, köpeğinizin değişen beslenme ihtiyaçları da önemsemeniz gereken önemli ayrıntılardan biri olacak sizin için. Tamamen değişen metabolizmasına uygun hazırlayacağınız bir beslenme düzeni, köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşlılık geçirmesi, daha az sağlık sorunuyla karşılaşması ve daha uzun yaşaması için ciddi bir şekilde gereklidir. Yaşlılık ile beraber, enerjisi düşen ve çok daha az hareket edip, çok daha fazla uyuyan yaşlı köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak, kaliteli biridir. Köpek maması seçimi bu noktada önem arz eden bir durumdur. Özellikle yaşlı köpeklere özel hazırlanan mamaları tercih etmeniz, enerji düzeyi daha düşük köpeğinizin daha az kalori alımı sağlayacak ve kilo alarak, farklı sorunlarla boğuşmasını engelleyecektir. Yaşlıdır. Köpeğinize kullanacağınız mamanın, yaş mama değil, kuru mama olarak tercih edilmesi de, daha kaliteli olan kuru mamaların kullanımının köpeğiniz için daha faydalı olması nedeniyle önemlidir.

 

Çok fazla karbonhidrat içeren tahıllı mamaların, tercih edilmemesi, hem köpeğinizin daha az kalori alıp, obez olmasını engelleyecek, hem de tahıllardandır. Köpekler için alerji yapan maddelerin, köpeğiniz tarafından kullanılmamasını sağlar. Tahıl oranı yüksek olandır. Köpek mamaları, sindirim sistemlerinin tahılları sindirmesine göre programlanmamış köpekler için zaten zararlı iken, sistemleri daha da hassaslaşan yaşlıdır. Köpekler için daha da zararlı olabilir. Yaşlı köpeklerin ihtiyacı olan vitamin ve mineral değerlerine de önem verilmeli, yaşlı köpeğinizin gerekli vitamin ve mineralleri alması sağlanmalıdır.

 

Ayrıca, yaşlı köpeğinize hazır mama seçimi yaparken, içeriğinde soya, katkı ve kimyasal gibi zararlı ve gereksiz olan maddelerin olmamasına özen göstermeli, içeriğinde bu tip maddelerin olduğunu bildiğiniz mamaları köpeğinize sunmamalısınız. Gerek duyduğu besin gruplarını, yeterli düzeyde alan bir köpek, sağlıklı beslenmesinin yanında, daha enerjik ve daha huzurlu olacaktır. Bu nedenle, özellikle yaşlı bir köpeğiniz varsa, mama kullanımına dikkat etmeli, belirttiğimiz özelliklere göre seçim yapmalı ve köpeğinizin sağlığını dikkate almalısınız.

Acana Yaşlı Kuru Köpek Maması

Acana marka hazır köpek mamaları, köpeğinizin sağlığını koruyup, sağlıklı beslenmesine olanak verecek şekilde üretilen, az sayıdaki kaliteli mama markalarından bir tanesidir.

İçeriğinde kimyasal ve katkı maddesi bulundurmayan Acana marka mamalarda, soya, şeker küspesi gibi zararlı maddelerde bulunmuyor. Acana mamalarda ayrıca, yüksek oranda et, düşük oranda tahıl bulunması da, mamayı tercih edilebilir mamalar arasına sokuyor. Yaşlı köpekler için üretilendir.

Acana yaşlı kuru köpek mamasıda, aynı özelliklere sahip, zararlı ve gereksiz maddeler içermeyen, yaşlı köpeğinizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde hazırlanan bir mama olduğundan, gönül rahatlığıyla, yaşlı köpeğinizin beslenmesi için kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM