counter for blogger
Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0384
  % 0,85
 • EURO
  6,9549
  % 0,54
 • ALTIN
  232,6757
  % -0,40
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması

Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması

  Mamaların köpekler üzerinde etkisi? Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması Mamalar köpeklerin gelişim evresinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Mamalar hayvanların vücut yapılarına göre besin değerlerine sahip oldukları için onların gelişimlerinde önemli bir rol oynamaktadır.    Mamaların dışkılamada etkisi?   Protein değerleri az olan mamalar hayvanların dışkılama işlemlerini en aza indirger. Buda hayvanlarda […]

  Mamaların köpekler üzerinde etkisi?

Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması

Mamalar köpeklerin gelişim evresinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Mamalar hayvanların vücut yapılarına göre besin değerlerine sahip oldukları için onların gelişimlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

 Mamaların dışkılamada etkisi?

 

Protein değerleri az olan mamalar hayvanların dışkılama işlemlerini en aza indirger. Buda hayvanlarda sağlık problemlerine neden olmaktadır. Kalitesiz ürünlerden üretilen mamalar hayvanlarda bu problemi ortaya çıkarmaktadır. Birçok kalitesiz mamada şekil alınmış pancar küspesi kullanılmaktadır. Pancar küspesi protein değerini kaybettiği için doğal şekilde olması gereken dışkılama işlemini engeller. Hayvanlarımızda bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına protein değeri bakımından yüksek olan mamalar tercih edilmelidir.

 

 Mamaların metabolizma üzerinde etkisi?

 

Metabolizma iki şekilde çalışmaktadır.  Yavaş ve hızlı olarak,  yavaş çalışan bir metabolizma hayvanlar üzerinde obezite gibi ciddi sorunların başlamasına sebep olacaktır. Metabolizmaların sağlıklı bir şekilde düzenli olarak çalışması için,  hayvanların gereksinim duydukları değerlere sahip mamalar tercih edilmeli ve dengeli beslenme alışkanlığı ile beslenmelerini gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

 

 Mama tercihi nasıl olmalıdır?

 

Hayvanın cinsine,  ırkına,  yaşına göre mamalar tercih edilmelidir. Satın alınan mama paketlerinin üzerinde hangi hayvanlar için uygun olduğuna dair açıklamalara da ayrıca yer verilmektedir. Tercih aşamasında hayvanın seveceği gıdaları içeren mamalar ön planda tutulmalıdır. Çünkü hayvanlar sevdikleri gıdaları iştahla ve severek tüketeceklerdir. Tercih yaparken hayvanın vücut için gereksinim duydukları protein ve mineral gibi birçok değeri de içerisinde bulunduran tam mama görevini gören mamalar tercih edilmelidir.

 

 Hayvan bakımında önemli detaylar nelerdir?

 

Hayvanlar alışkın oldukları ortamlarda yaşamak isterler. Öncelikle en yüksek şekilde onlara bu ortamı sunabilmemiz gerekmektedir. Rahatsızlanmaları durumunda kendi çözüm metotlarımız ile değil bir veteriner hekim tarafından tedavilerinin yapılmasına olanak tanımamız gerekmektedir. Sık aralıklarla süreklilik arz edecek şekilde vücut bakımlarını yapmalı ve aşılarını eksiksiz tam olarak yaptırmamız gerekmektedir. Doğada sürekli aktivitede bulunan hayvanlar tüylerine farklı parazitlerin girmesini engelleyemezler.  Temizlenmedikleri sürece de huzursuz olurlar ve bulundukları ortama da olumsuz bir hava katarlar.

 

 Advance Dog Sensitive Balıklı Köpek Maması içeriğinde;

 

Omega-3 ve 6,  balıketi,  vitamin,   tahıl ve minerallerden oluşmaktadır. Bu gıdalarında içeriğinde yer alan vücudun ihtiyaç duyduğu,  lif,  protein,  kül ve nem gibi değerlerde olmaktadır. Tam beslenme maması olarak kullanılmaktadır.

 

Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması Faydaları,

 

 • Bağışıklık sistemlerini güçlendirir.
 • Kemik ve eklem gelişimlerinin sağlık olmasına yardımcı olur.
 • Kasların güçlenmesini sağlar.
 • Protein içerdiği için sindirilebilirliği kolay olduğu için, sağlıklı beslenme sunar.
 • Tüylerin ve gözlerinin parlak olmasını sağlar.
 • Aroma ve renklendirici gibi kimyasal etkenleri içermez
 • İçeriğindeki gıdalar sevdikleri ürünlerden oluştuğu için severek tüketirler.
 • Uzun süre tok tutar ve açlık hissi yaratmaz.
 • Tüketiminden sonra günü huzurlu geçirmelerini sağlar

 

Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması Kullanımı;

 

Hayvanın kilosuna ve yaşına göre miktarlar belirlenir. Hamile ve emziren hayvanlarda oran artırılabilmektedir. Son kullanım tarihi geçmiş mama kullanılmaz. Kuru ve serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Daima yanlarında temiz ve taze su bulundurulmalıdır. Oda sıcaklığında servis edilmelidir. Yaş mama ile karıştırılarak da verilebilir.

 

 Markalar;

Advance Dog Mini Sensitive Balıklı Köpek Maması

Aynı içeriğe sahip,  aynı değerler de farklı markalar adı altında satışı da yapılmaktadır. Alırken içeriğindeki öğeler ve son kullanma tarihi kontrol edilmelidir. Pet shop gibi güvenli satış noktalarından alınmalıdır. Yıpranmış ambalaj içerisindeki ürünler alınmamalıdır. Genelde 15 kg paketlerde satışı yapılmakta olup,  fiyat bakımından sıradan kalitesi mamalara göre daha uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM