counter for blogger
Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,0187
  % 1,32
 • EURO
  6,9436
  % 0,89
 • ALTIN
  230,7362
  % 0,29
 • BIST
  97.727,73
  % -0,82
Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması

Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması

Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması Artık yavruluk dönemini bitirip, yavaş yavaş yetişkinliğe adım atan köpeğiniz ile ilgili beslenme konusunda bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Tüm yaş dönemlerinde köpeklerin sağlıkları için, doğru beslenmeleri şarttır. Köpeklerin beslenmesi, asla ihmal edilecek bir kavram değildir. Her yaştaki köpeğin, yeterli ve dengeli beslenmeye ihtiyacı vardır. Değişen tek şey, gereksinimleri değişen […]

Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması

Artık yavruluk dönemini bitirip, yavaş yavaş yetişkinliğe adım atan köpeğiniz ile ilgili beslenme konusunda bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Tüm yaş dönemlerinde köpeklerin sağlıkları için, doğru beslenmeleri şarttır. Köpeklerin beslenmesi, asla ihmal edilecek bir kavram değildir. Her yaştaki köpeğin, yeterli ve dengeli beslenmeye ihtiyacı vardır. Değişen tek şey, gereksinimleri değişen köpeğe, onun yeni ihtiyaçlarına göre, yeni bir beslenme programı hazırlamaktır. Yeni hazırlayacağınız beslenme programının temelini, yetişkin olan köpeğinizin kullandığı mamayı değiştirmeniz oluşturacaktır.

 

Yeni mamaya geçişte köpeğinizin bazı sindirim sorunları yaşayacağını bilmelisiniz. Köpeklerin mama değişimi, köpekler açısından biraz sıkıntılı bir süreç olabilir. Mama değişimi yapılan köpek, özelliklede formülü tamamen farklı bir mamaya geçiyorsa, bu süreç daha da sancılı olacaktır ve uzayacaktır. Köpeklerin yeni bir mamaya geçişte, eski mamalarına uyum sağlamış olan sindirim sistemleri, sancılar ve ishallerle, bu değişime tepki verecektir. Köpeğinizin mama değişim sürecini daha kolay atlatabilmesi ve daha çabuk alışabilmesi için, bazı önlemler almalısınız. Köpeklerde mama değişiminin aşama aşama yapılması, köpeğin daha az sıkıntı yaşaması için önemlidir.

 

Bir süre, köpeğinizi eski ve yeni mamasını beraber kullanarak beslemelisiniz. Yani, eski mamayı hemen kesip, yeni mamaya başlamamalı, alışma süreci boyunca iki mamayı karıştırarak köpeğinize vermelisiniz. Bu durum, köpeğinizin sindirim sisteminin fazla zorlanmadan, mamaya alışmasını sağlayacaktır. Mama değişiminin ilk 2-3 gününde, yeni mamadan daha az oranda, eski mamadan daha çok oranda, iki mamayı karıştırarak vermelisiniz. İlerleyen günlerde, her iki mamadan da aynı oranda karıştırmalı ve 2-3 günde bu oranda devam etmelisiniz.

 

İlerleyen süreçte, eski mamanın oranını düşük tutarak, yeni mamanın oranını yükseltmelisiniz. Bir süre sonrada, tamamen yeni mamaya geçiş yapmalısınız. Köpeklerin yeni mamaya aşamalı olarak geçişleri ve alışmaları yaklaşık on gün sürer. Eğer köpeğiniz 3 haftalık alışma sürecinin ardından, hala yeni mamasına alışamadı ve sindirim sistemi ile ilgili sorunlar yaşamaya devam ediyorsa, köpeğinizin sindirim siteminde bir sorun olduğundan şüphelenmeli ve en kısa süre içinde veteriner hekiminizden randevu almalısınız.

 

Köpeğiniz yavru iken yaptığınız mama seçiminden dolayı deneyim kazandığınız için, mama değişimi yaparken artık yetişkin olan köpeğiniz için yetişkin maması seçmek sizin için çok zor olmayacaktır. Deneyiminizden dolayı, köpeklerin nasıl daha dengeli ve sağlıklı beslendiğini, kaliteli bir mamada olması gerekenleri, mamanın içreğinde bulunan zararlı maddeleri bilmeniz, yetişkin köpeğinize iyi bir mama seçmenize neden olacaktır. Bu konuda yeni öğrenmeniz gereken şey, yetişkin köpeklerin değişen gereksinimleri olacaktır.

 

Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması, piyasada bulunan yetişkin mamalarından bir tanesi. Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması, çoğunluğu pirinçten oluşan, yüksek tahıl oranlı bir mama olarak göze çarpıyor. Yüksek tahıl oranıyla, köpeklerin sindirim sistemlerine çok uygun olmayan bu mama, köpeklerde diyabet, obezite ve alerjik durumlar gibi birçok olumsuz duruma neden olabilir. Kalitesiz birçok üründen oluşan Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması, yüksek karbonhidrat ve düşük bir et oranından oluşuyor.

Advance Yorkshire Terrier Yetişkin Köpek Maması

Gerçek et yerine, daha düşük maliyetli et ürünleri kullanılan mama, bu anlamda da, köpek sağlığı için çok kaliteli bir mama değil. İçeriğindeki hayvansal yağlar, köpekler için oldukça zararlı maddeler. İçeriğinde, sebze protein özütü, mısır glüteni ve hayvansal proteinler gibi daha birçok zararlı madde bulunduran mama, köpek sağlığını koruyan ve köpeğin dengeli ve yeterli beslenmesine yardımcı olacak bir mama değil. Kullanılmasının köpek sağlığını olumsuz etkileyecek ve köpeğin sağlığında birçok sıkıntı çıkarmaya aday olan bu mamanın kullanımı, uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM