counter for blogger
Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli SebzeliAnimonda Gran Carno

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Sebzeli

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Sebzeli

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Sebzeli Artık neredeyse her gün köpek maması sebebiyle hastalanan ya da yaşamını yitiren can dostlarımıza rastlamaktayız. Sağlıksız içerikle, sağlıksız ortamlarda üretilen bu mamalar yüzünden can dostlarımıza virüs bulaşmakta. Ayrıca birçok mama içeriğinde metal parçalarına rastlanmaktadır. Kanada, İngiltere, Amerika gibi sayılı ülkede bu konu ile ilgili bir yaptırım söz konusu. […]

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Sebzeli

Artık neredeyse her gün köpek maması sebebiyle hastalanan ya da yaşamını yitiren can dostlarımıza rastlamaktayız. Sağlıksız içerikle, sağlıksız ortamlarda üretilen bu mamalar yüzünden can dostlarımıza virüs bulaşmakta. Ayrıca birçok mama içeriğinde metal parçalarına rastlanmaktadır. Kanada, İngiltere, Amerika gibi sayılı ülkede bu konu ile ilgili bir yaptırım söz konusu. Bu ülkelerde şaibeli mamalar inceleniyor ve sağlıksız olduğu tespit edilen mamalar toplatılıyor. Fakat Türkiye gibi birçok ülke bu işi üretici firmaların inisiyatifine bırakmış durumda. Köpek mamalarına dair sorunlar sadece bunlarla sınırlı değil. Denetim yapılan ülkelerde de sadece virüs, metal vb. zararlı maddeler araştırılıyor ve araştırma sadece bununla sınırlı kalıyor. Mamaların içeriği hammaddeler ile ilgili bir sınırlama söz konusu değil.

 

Doğru mamayı seçmek yeterince zor iken, bir de bunca zararlı mamanın stantlarda hala duruyor olması köpek severler açısından çok üzücü bir durumdur. Bu noktada köpek severlere düşen büyük bir görev var. Köpeğinizi tanımanız ve mama içeriği konusunda araştırmacı olmanız. Çünkü köpek sahiplerinin %70’i köpeklerine verdiklerini mamanın içeriğini bilmiyor. Seçeceğiniz mamanın köpeğinizin yaşına uygun olması çok önemlidir. Hayvanlarda doğru mama seçiminde en önemli sayılabilecek kıstas yaştır. Yavru ise yavru içerikli bir mama yetişkin ise yetişkin içerikli bir mama köpeğinize ihtiyacı olan besinleri dengeli ve tam sağlayabilmektedir. Aksi takdirde can dostunuz sindirim ve bunun gibi bir çok problem yaşayacaktır.

 

Köpeğinizin kilosu doğru mama seçiminde dikkat edilmesi gereken kıstasların başında yer almaktadır. Kilolu ve biraz tembel bir köpeğiniz var ise seçeceğiniz mama diyet mama olmalıdır. Küçük ırk bir köpeğiniz var ise küçük ırklar yavru dönemlerinde yağlanmaya çok müsait olduklarından dolayı yağ oranı düşük protein oranı yüksek mamalar tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz mamanın ve beslenme şeklinin en doğrusu olabilmesi için öncelikle köpeğinizin ırkına uygun bir mama seçimi ve beslenme şekli olmalıdır. Daha önce de belirtildiği üzere örneğin küçük ırk bir köpeğiniz var ise yağlanmaya müsait bir yapısı olacağı için düşük yağ içeren mamalara yönelmelisiniz. Özellikle iri ve dev ırklar öğün sonrası kesinlikle dinlendirilmelidir. Yemek sonrası köpeğinizin çok hareket etmesi hayati tehlikeye yol açacak mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Siz de köpeğinizin ırkı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra veteriner hekimlerinizin görüşünü alarak köpeğiniz için en uygun mamayı ve beslenme şeklini seçebilirsiniz.

 

Kısırlaştırılmış hayvanlar kilo almaya müsaitlerdir. Bu sebeple köpeğinizi kısırlaştırdıysanız, kısırlaştırılmış köpekler için uygun olan mamaları tercih etmelisiniz. Mama geçişi esnasında yavaş ve sabırlı olunuz. Tüm bu bilgiler ışığında unutulmamalıdır ki seçeceğiniz mamanın doğruluğunu evcil hayvanınızın özellikleri belirler. Örneğin yetişkin bir köpeğiniz var ise Animonda Gran Carno Sığır Etli Sebzeli köpek konservesi köpeğiniz için ideal bir öğün olacaktır. Animonda Gran Carno Sığır Etli Sebzeli köpek maması içeriği zenginleştirilmiştir.

 

Yüksek protein içeren Animonda Gran Carno Sığır Etli Sebzeli köpek maması ile köpeğinizin ihtiyacı olan tam ve dengeli beslenme mümkündür. Ayrıca bir mamanın profesyonel ve kaliteli bir mama olduğunu anlamamız için köpeğimiz açısından kolay sindirilebilir olması çok önemlidir. Kas, iskelet, sindirim sistemini geliştirip güçlendirecek ve doğru çalışmasını sağlayacak mamalar profesyonel ve kaliteli mamalardır. Animonda Gran Carno Sığır Etli Sebzeli kolay sindirilebilir proteinli içeriği ile katkı maddesi olmadan üretilmiştir. Bir mamanın güvenilir bir mama olduğunu anlamamıza yarayacak bu unsurların haricinde köpeğimizin deri sağlığını gözetecek bir mama tercihinde bulunmalısınız. Köpeğinizin derisi sağlıklı, tüyleri parlak olmalıdır.

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Sebzeli

Köpek severlere köpeklerinin sağlıklarını korumaya yardımcı olmaları açısından birkaç önemli bilgiden söz edeceğiz. Köpeğinizi tartın. Köpeğinizi uzman görüşü ışığında besleyin. Köpeğinizin fiziksel halindeki değişimleri, ilk 6 ay süresince 2-3 hafta aralıklarla çizelge olarak tutun. Öğün başına düşen mama miktarını, öğün sıklığını köpeğinize uygun bir biçimde ayarlayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM