counter for blogger
Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi

 • DOLAR
  5,6875
  % 0,03
 • EURO
  6,5697
  % -0,22
 • ALTIN
  224,9176
  % 0,31
 • BIST
  98.282,48
  % -0,19
Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi

Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi

Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi köpeklerin beslenmesi için gerekli olan konserve mamalardan biridir. Bu mamalar ara sıra köpeğe verilerek, ödüllendirilebilir. Mamanın içeriğinde yüksek protein bulunmaktadır ve bu sayede evciliniz için ihtiyacı olan enerji ve mineralleri de bulundurur. Bir çok kişinin tercih ettiği Animonda markası […]

Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi

Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi köpeklerin beslenmesi için gerekli olan konserve mamalardan biridir. Bu mamalar ara sıra köpeğe verilerek, ödüllendirilebilir. Mamanın içeriğinde yüksek protein bulunmaktadır ve bu sayede evciliniz için ihtiyacı olan enerji ve mineralleri de bulundurur. Bir çok kişinin tercih ettiği Animonda markası herkesin tercih ettiği yüksek protein miktarına sahip mamalardan biridir. Mama seçiminde kuru mama da tercih ediyorsanız kuru mama ile karıştırabileceğiniz bu ürünü kullanabilirsiniz. Bir çok evcil hayvan sahibi bu tür konserve mamaları az miktarda vermektedir ya da kuru mamalarla karıştırmaktadır. Bu sayede hayvanların da severek yediği mamalar ortaya çıkmıştır.

 

Köpek Mama Seçimi

 

Köpekler için mama seçimi konusunda yüksek protein oranında olan mamalar tercih edilmektedir. Mamanın kaliteli olduğunu içeriğinden anlayabilirsiniz. Mamanın içinde yer alan proteinin yüksek olması, tahıl oranının düşük olması oldukça önemlidir.

 

Mamanın içinde yer alan maddelerin yer aldığı içindekiler kısmını iyice okumalısınız. Bu içeriklerde yer alan ürünler arasında tavuğun yenmeyen kısımlarının bulunmaması, tahıl ürünü içermemesi ya da çok az içermesi, antioksidan içermesi, kemik ve tüy sağlığının desteklenmesi oldukça önemlidir. Birçok mama çeşidinde ne yazık ki pahalı olmalarına rağmen kalitesiz ürünler ve yenmeyecek kısımlar bulunmaktadır.

 

Bu nedenle mama seçimini yaparken içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda birçok kişinin kuru mama tercih ederken ev yemekleri vermesi de farklı etkiler yaratabilmektedir. Ev mamasından kasıt kemikli et ve sebzeden yapılan tuzsuz yemekler olabilir. Ancak şekerli gıdalar, baharatlı içecekler ve yiyecekler asla verilmemektedir.

 

Köpek Bakımı

 

Evcil hayvanlar arasında en sevilen canlılardan olan köpekler, uzun yıllardır evde beslenen canlılardır. Bu nedenle birçok kişi hayvanlarla yaşamaya alışmıştır. Hayvan bakımı konusunda gerekli önlemler alındığı sürece uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yaşamak mümkündür.

 

Bazı hayvanlar apartman hayatına uygun değildir. Bu yüzden birçok kişi küçük ırk hayvanları tercih edebilir. Ancak bazı küçük ırk hayvanlar da çok fazla havladığı için evde beslenmeye uygun değildir. Evde beslenmeye uygun olan birçok köpeğin eğitim sürecine gereken önem verilmelidir.

 

Küçükten başlayan eğitim, her zaman pekiştirilmelidir. Ev içinde kuralların olduğunu bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Bunun için ilgi önemlidir. İlgisiz olduğunuzda hayvanınız da sizi dinlemeyecek ve itaat etmeyecektir. Ayrıca birçok kişi düzenli olarak köpeğini gezdiremeyeceği için sürekli şehir dışında olan kişilerin bakım yapacak başka biri yoksa hayvan almamaları gerekmektedir. Beslenme ve gerekli olan aşılar yapılmadığı sürece hayvan iyi koşullarda yetişmemiş olur. Bu nedenle ihtiyaç olan tüm gereklerin sağlanması önemlidir. Evcillerin bakımları kolaydır. Ancak düzenli ilgi önemlidir.

 

Köpek Eğitimi

 

Köpeği yavruyken ya da yetişkinken almanız fark etmeden mutlaka iyi bir eğitim vermeniz gerekmektedir. Köpek eğitimi veren birçok kurum ya da eğitmenden destek alarak temel itaat eğitimini vererek, eğitim sürecine başlamak gerekir. Eğitim için ilk tercih edilen tuvalet eğitiminden başlanmasıdır. Tuvalet eğitimi sonrası birlikte yürüme ve temel komutları anlama önemlidir. Sonraki aşamalarda ise eğer gerekliyse ileri itaat eğitimi vermeniz gerekmektedir. Köpeğinize eğitim vermek için kendiniz çalışırsanız daha başarılı olursunuz. Bu yüzden mutlaka kendi çabanızla ya da eğitmen desteği ile eğitime başlamalısınız.

Animonda Gran Carno Sığır Etli Yürekli Köpek Konservesi

Eğitim konusunda başarılı bir yöntem uygulamak istediğinizde eğitmenle çalışırken, sizin de eğitimde bulunmanız en ideal çözümdür. Bir hayvan sahibini dinler ve ona itaat etmek ister. Bu nedenle onu yalnız bırakıp bir yabancıya teslim etmek yerine kendiniz ilgilenirseniz çok daha iyi olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM