counter for blogger
Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1302
  % -0,55
 • EURO
  7,0655
  % -0,70
 • ALTIN
  237,3292
  % 0,42
 • BIST
  94.771,11
  % 0,29
Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması Köpekler yüzyıllardır insanların en sadık dostlarıdır. Çeşit çeşit türleri ile bütün insanlığın ilgisini çeker. Kimi küçük finolardan, kimi büyük kocaman buldoglardan hoşlanır. Kiminin hevesi geçicidir. Kimi evinden ailesinden biri sayar. Nasıl kendi çocuklarını özenle besleyip büyütüyorlarsa, köpeklerini de aynı şekilde özenle beslerler.   Özenle besleyen bir grup “ben […]

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması

Köpekler yüzyıllardır insanların en sadık dostlarıdır. Çeşit çeşit türleri ile bütün insanlığın ilgisini çeker. Kimi küçük finolardan, kimi büyük kocaman buldoglardan hoşlanır. Kiminin hevesi geçicidir. Kimi evinden ailesinden biri sayar. Nasıl kendi çocuklarını özenle besleyip büyütüyorlarsa, köpeklerini de aynı şekilde özenle beslerler.

 

Özenle besleyen bir grup “ben ne yersem, köpeğimde aynısını yer” diyerek, kendi yediği yemeklerden artanları köpeklerine yedirirler. Bazıları da özellikle pazar ve market alışverişini fazla fazla yaparak köpeklerine özel yemekler pişirirler. Yalnız bu artık yemek yeme veya özel yemek pişirme durumlarında köpek alması gereken vitamin ve mineral miktarından fazlasını alır ve bu durum onun için tehlikeli olabilir. Hatta bazen bazı durumlarda da köpeğiniz sizin de onun yemeğini yiyebileceğiniz gibi yanlış sanrılara düşebilir.  Köpeğiniz bir süre sonra mama kabını alıp size getirirse şaşırmayın.

 

Bir de suni mamalar vardır. Suni mamaları verirken günlük belli bir miktarı geçmemek gerekiyor. Fazla vermeniz köpeğin kalori miktarının artması demektir ki bu da köpeğin sağlığı için çok tehlikelidir.

 

Kuru mamalar ve konserve mamalara gelecek olursak, köpekler için en sağlıklısı bunlardır. Neden derseniz, köpeği ev yemeği artıklarından beslemek köpeğin günlük alması gereken kalori miktarını geçmesini sağlayabilir. Ve bu da köpeğin sağlığı ile oynamanızı sağlar. Hiç kimsenin biricik köpeği için böyle bir durum yaratmak isteyeceğini zannetmiyorum. Suni mamalarda aynı şekilde fazla sentetik madde içerdiğinden köpeğin sağlığını bozmaya elverişlidir. Her ne kadar belli bir oranda verilmesinde sakınca olmasa da bu konuda çok dikkatli köpek sahipleri hariç, diğer köpek sahiplerinin bu oranı tutturabileceği şüphelidir.

 

Kuru mamalar sabah işe gidip, akşama kadar eve dönemeyen köpek sahiplerinin kurtarıcılarıdır. Sabahtan mama kabına bırakılan kuru mama, akşama kadar köpeğin açlık ihtiyacını gidermeye yarar. Ancak çok fazla kuru mama ile beslenen bir köpeğin günlük içtiği su miktarını artırmalıdır. Standart bir kuru mama 1 yıl içinde ancak bozulur. Kolay kolay bozulma olayı olmadığı içinde, köpek sahibi gönlü rahat bir şekilde köpeğini yalnız bırakıp gidebilir. Eğer kokmaya ve köpeğiniz çok sevdiği kuru mamayı iteklemeye, yememeye başlamışsa o kuru mama bozulmuş demektir.

 

Ve konserve mamalar. Köpek sahipleri tarafından kuru mamaların yanında, en çok tercih edilen mama türüdür. İçinde bulunan çeşitli vitamin ve mineraller köpeğin diğer mama çeşitlerine göre, özellikle kuru mama ya ek olarak alındığında daha sağlıklı beslenmesini sağlar. Konserve mamada su miktarı daha fazladır. O yüzden kuru mamanın yanında verildiği zaman köpeğinizin içeceği su miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması bu konserve mamalarından biridir. Bu mamanın artıları tamamen doğal ve katkısız olmasıdır. Diğer konserve mamaların çoğunda bulunan yapay renklendiriciler ve diğer aroma maddelerini içermez. Küçük köpekler ve yetişkin köpekler için piyasada bulunan en sağlıklı konserve mamadır. Küçük köpeklerin günde 3-4 kez yemesi gerekirken, yetişkin köpekler günde iki kere yemek yemeleri onlar için yeterlidir. Çünkü küçük köpeklerin enerjiye daha çok ihtiyacı vardır.

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Maması

Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Mamasının on beş çeşitten fazla türü vardır. Küçük köpekler için kümes hayvanlı çeşitleri, köpeğinizin doğru miktarlarda verdiğiniz takdirde onun günlük tüm vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Yetişkin köpekler için ise, sığır etli ve tavuklu, sığır etli ve ördek yüreği, sığır ve kuzu etli, karışık etli, sığır etli ve makarnalı, sığır etli ve patatesli gibi daha çeşitlerini sayabileceğimiz birçok türü vardır. Köpeğinizin sağlıklı gelişimi için son bilimsel araştırmalar kullanılarak üretilen Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Mamalarının tamamen doğal ve katkısız olduğunu yeniden belirterek, köpeğinize gönül rahatlığıyla yedirebileceğinizi tavsiye ederiz.  Animonda Von Feinsten Menue Konserve Köpek Mamasının tercih edin sizin içiniz rahat, köpeğinizin de sağlığı ve neşesi yerinde olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM