counter for blogger
Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  5,7861
  % -0,01
 • EURO
  6,6990
  % -0,10
 • ALTIN
  228,4671
  % 0,11
 • BIST
  98.947,25
  % 0,32
Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi

Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi

Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi Hayvanların yaşamları boyunca sağlık bir hayat sürmelerine yardımcı olmak için onların bakımlarına ve beslenmelerine önem vermemiz gerekmektedir. Bakımlı ve beslenmesi düzgün olan bir hayvan daha huzurlu ve mutlu olacaktır. Sadece onları alıp sahiplenmek yapılması gereken bir işlem değildir. Onlara en uygun ortamlarda yaşama imkanı vermek, bu imkanları sağlayamıyor isek […]

Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi

Hayvanların yaşamları boyunca sağlık bir hayat sürmelerine yardımcı olmak için onların bakımlarına ve beslenmelerine önem vermemiz gerekmektedir. Bakımlı ve beslenmesi düzgün olan bir hayvan daha huzurlu ve mutlu olacaktır. Sadece onları alıp sahiplenmek yapılması gereken bir işlem değildir. Onlara en uygun ortamlarda yaşama imkanı vermek, bu imkanları sağlayamıyor isek günlük düzenli bir şekilde dışarıya çıkarıp temiz hava almalarını sağlamak, oynamalarını sağlamak gibi imkanlara kavuşturmamız gerekmektedir.

 

 Hayvanların bakım önemleri?

 

Hayvanlar bakıma muhtaçtırlar. Onların, bu ihtiyaçlarına yardımcı olmak ise bizim görevimizdir. Sık sık onların vücut bakımlarını yapmak, hava şartlarının uygun olması durumunda yıkamak, aşıları var ise eksiksiz ve zamanında yaptırmalıyız. Rahatsızlanmaları durumunda en kısa süre içerisinde bir veteriner hekim tarafından tedavi edilmelerini sağlamalıyız.

 

 Mamaların hayvanlar üzerinde ki etkisi?

 

Mamalar içerdiği ürünler gereği hayvanların ihtiyaç duydukları tüm besin değerlerini içeriğinden bulundurmaktadır. Sağlık gelişimleri için onlara en uygun mama tercihi yaparsak, kas, eklem, kemik ve diş gibi birçok organlarının daha hızlı ve düzenli bir şekilde gelişmesine etkisi olacaktır.

 

 Mamaların dışkılamada etkisi?

 

Protein bakımından yetersiz olan mamalar sindirile bilirliği zor olan ürünlerdir. Bu neden ile hayvan vücuduna yeteri kadar protein kaynağını almazsa, sindiriminde zorlanacak ve dışkılama ihtiyacına normal değerlerin daha altında az şekilde ihtiyaç duymasına sebep olacaktır. Bu sorunda ilerleyen zamanlar içerisinde hayvanın sağlık problemleri yaşamasına neden olacaktır. İçeriğinde pancar küspesi bulunan mamalar protein açısından sıfır etkisi olduğu için kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu küspenin kullanılması hayvanın normal dışkılama ihtiyacını en az seviyeler indirmesine neden olacaktır. Sindirile bilirliği yüksek mamalar tercih edilirse, hayvan doğal yaşantısında ki dışkılama ihtiyaçları seviyesinde zaten yapacaktır.

 

 Mamaların metabolizma üzerindeki etkisi?

 

Metabolizma insan ve hayvan vücudun yer alan ortak noktalardan birisidir. Metabolizmanın hayvan vücudunda düzenli çalışması için, hayvanın cinsine ve ırkına göre en uygun mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü metabolizma vücudun gereksinim duyduğu maddelerin alınmaması ile daha düzensiz ve yavaş çalışacak hayvanların obezite, gibi farklı sağlık sorunları yaşamasına davetiye çıkaracaktır.

 

 Arimonda gran carno biftekli köpek konservesi içeriği ;

 

Sığır eti, sebze, minarelerden oluşmaktadır. İçeriğinde ki gıdaların karışı ile vücut için gerekli olan protein, nem, kül, lif gibi besin değerleri de bulunmaktadır. Tam mama olarak kullanılmaktadır.

 

Bu kaliteli ve lezzetli mamanın Faydaları;

 

 • İmmun sistemini güçlendirir.
 • Kemik ve eklem gelişimine katkı sağlar.
 • Kasların güçlenmesini hızlandırır.
 • Ağızda oluşabilecek plak ve tır tırların oluşmasına engel olur.
 • Tüylerin parlak ve daha bakımlı olmasına yardımcı olur.
 • Gözlerin daha parlak olmasını sağlar.
 • Protein açısından zengin olması nedeni ile sindirile bilirliği kolaydır.
 • Dengeli beslenme alışkanlığı kazandırır.
 • Renklendirici ve aroma içermez, alerjik durumların oluşmasına engel olur.
 • Hayvanların sevdiği ürünlerden oluştuğu için, onların severek ve iştahla tüketilmesini sağlar.
 • Tüketildikten sonra uzun süre açlık hissi vermez, tam beslenme mamasıdır.

 

 Kullanımı hakkında bilgiler;

 

5 ila 10 kg ağırlığındaki bir köpek için, günde 385 ile 650 gr arasında tüketilmesi önerilmektedir. Açılan bir konserve buzdolabında saklanmalı ve 48 saat içerisinde kullanılmalı, kullanılmayan ürün imha edilmelidir. Konserve ürünleri çabuk bozulan ürünler olduğu için, zehirlenmelere neden olacaktır.

Arimonda Gran Carno Biftekli Köpek Konservesi

Sürekli yanlarında taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Ağzı açılmış, ambalajı yıpranmış ürünler alınmamalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalı, oda sıcaklığında servis edilmeli ve kuru serin yerlerde muhafaza edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM