counter for blogger
Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  5,7871
  % 0,01
 • EURO
  6,7107
  % 0,08
 • ALTIN
  228,9221
  % 0,26
 • BIST
  98.854,36
  % 0,23
Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması

Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması

Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması Yavru bir köpeğe sahip olmak ve hayatınızı renklendirmek istiyorsanız, gerçekten çok doğru bir karar vermişsiniz demektir. Yavru köpekler tüm tatlılıklarıyla, sizi kendilerine bağlarlar ve hayatınızın içine neşe ile enerji katarlar. Ancak evinizde yavru bir köpek beslemeye karar verdiyseniz, ona iyi bakıp bakamayacağınızı da sorgulamanız ve emin değilseniz, bu […]

Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması

Yavru bir köpeğe sahip olmak ve hayatınızı renklendirmek istiyorsanız, gerçekten çok doğru bir karar vermişsiniz demektir. Yavru köpekler tüm tatlılıklarıyla, sizi kendilerine bağlarlar ve hayatınızın içine neşe ile enerji katarlar. Ancak evinizde yavru bir köpek beslemeye karar verdiyseniz, ona iyi bakıp bakamayacağınızı da sorgulamanız ve emin değilseniz, bu hayalinizi biraz daha ertelemeniz gerekir. Çünkü yavru köpeklerin bakımı ve beslenmesi sağlıkları için çok önemlidir. Evinizde bakacağınız yavru köpeğin tüm sağlığı size bağlı olacaktır ve üzerinize birçok sorumluluk yükleyecektir. Eğer bu sorumlulukları alabilecek durumda değilseniz, bir defa daha düşünmenizde fayda olacaktır.

 

Yavru köpekler sürekli ilgi ve sevgi beklerler. Onlarla sürekli ilgilenmeniz, oyunlar oynamanız, onlara zaman ayırmanız önemlidir. Evinize yeni getirdiğiniz yavru köpeğin, size ve yeni evine alışmasının temel kuralıda, ona gösterdiğiniz ilgi ve sevgi olacaktır. Yavru köpeklerin bakımı ve beslenmesi de özel olarak uygulanmalıdır. Yavru köpeklerin hassas yapıları gereği, onlara uygulanan beslenmede oldukça ciddiye alınması gereken bir uygulama olacaktır. Gelişim aşamasında olan, her geçen gün hızla büyüyen yavru köpeğinizin beslenmesi de, bu hıza uyum sağlayacak kalitede olmalıdır. Metabolizması çok hızlı çalışan yavru köpeklerin, yüksek kalorili bir beslenmeye ihtiyaçları vardır. Ayrıca aldıkları besin gruplarının, besin değerleri de çok önemlidir. Gelişen kas ve iskelet sistemlerinin, düzgün bir gelişim süreci geçirmesi, tamamen uygun ve doğru beslenmelerine bağlı bir durumdur. Henüz tam gelişmeyen bağışıklık sistemleri nedeniyle, hastalıklara çok açık olan yavru köpeklerin doğru beslenmeleri bu anlamda da önemlidir.

 

Yavru köpeklerin beslenmesi ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, yavru köpeğinizin, en uygun hazır köpek maması ile beslenmesi gerektiğidir. Yavru köpeğinizi beslemek için, kesinlikle evde hazırladığınız yemekleri ya da artık yemekleri kullanmamalısınız. Yavru köpeğinizi ev yemekleri ile beslenmeniz durumunda, yavru köpeğinizin sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atabilir ve gelişimini bozabilirsiniz. Evde hazırlanan yemekler, yavru köpeğinizin gerek duyduğu besin gruplarını ona sağlayamayacak, yeterli ve dengeli beslenmesi için yeterli olmayacaktır. Zaten çok hassas olan yavru köpeklere, bu anlamda farkında olmadan zarar verebilirsiniz. Yavru köpeğinizin, siz yemek yerken masanın etrafında dahi olmasına izin vermemeli, siz yerken ona kesinlikle yediğiniz yemeklerden tattırmamalısınız. Damak tadını değiştirmeniz ve ona yeni lezzetler sunmanız durumunda, yavru köpeğiniz ona sunacağınız kuru köpek mamalarına alışamayacak ve bu mamaları reddedecektir. Yavru köpeğiniz için yapacağınız en büyük iyilik, ona yönelik kaliteli bir köpek maması ile onu beslemeniz olacaktır.

 

Yavru köpeğiniz için mama seçimi yaparken, ona kaliteli, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayacak bir mama seçmenizin önemi büyüktür. Mama seçimi yaparken, seçtiğiniz mamanın içeriği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kontrol ettiğiniz içerikte, zararlı maddelere rastlamanız, yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besin gruplarının yokluğu ya da yetersizliği durumunda, köpeğinize bu mamayı seçmemelisiniz.

 

Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması, içeriğini incelediğimizde, et ürünlerine yer verilmediğini görüyoruz. Et ürünleri, tavuk unu gibi içeriği olan köpek mamaları, hayvanın yenmeyen yerlerinin katıldığı ve köpek sağlığı açısından zararlı maddelerdir. Maliyetinin düşük olmasından dolayı, mama firmaları tarafından, mamaya protein değeri katması amacıyla kullanılan bu ürünler, hem sağlıksızdır, hemde kalitesiz protein değeriyle dikkat çekerler. Söz konusu mamada, bu ürünler yerine, gerçek et kullanılmış olması, mamanın kalitesini artıran bir özelliktir. Ancak mamanın içeriğinin yanı sıra, besin grubunun mamadaki oranı da önemlidir. Köpeğin beslenmesindeki yetersiz miktar, köpeğin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamayacaktır.

Better Daybyday Puppy Tavuklu Yavru Köpek Maması

Özellikle yavru köpeklerin kullandıkları köpek mamalarında, yüksek protein oranı aranırken, bu mamada bulunan protein oranı, yavru bir köpeğin ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda değildir. Tahıllar, köpek maması seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Tahıllar köpekler için uygun olmayan, mamada yarattıkları yüksek karbonhidrat değeriyle, köpeklerde obeziteye ve bağlı olarak diyabete neden olan besin gruplarıdır. Ayrıca tahılların sindirimi de köpeklerin sindirim sistemi tarafından çok zor yapılır. Bazı alerjik reaksiyonlara da neden olan tahıllar, köpek beslenmesi için hiç önerilmezler. Özellikle, glisemik indeksi yüksek olan pirinç, bu tahılların başında gelir ve bu mamada yüksek oranda mevcuttur. Yine mamada bulunan şeker pancarı küspesi, maliyeti düşük, kalitesiz bir üründür. Tüm bu açıklamaların ardından, bu mamanın, yavru köpeğinizin beslenmesini yeterli ve dengeli şekilde karşılayamayacağını söylememiz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM