counter for blogger
Bonnie Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9827
  % 0,72
 • EURO
  6,9238
  % 0,60
 • ALTIN
  231,7989
  % 1,36
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Bonnie Köpek Maması

Bonnie Köpek Maması

Bonnie Köpek Maması Bonnie Köpek Maması Hayvan severlerin çoğunun evinde beslediği bir evcil hayvanı mutlaka vardır. Birçok hayvan severde sokakta yaşayan köpek ve kedilere sahip çıkar, sokak hayvanlarının zor şartlarda hayata tutunmasına yardımcı olur. Evde beslenen köpekler, evin bir bireyi kadar sevilir. Köpeklerin sadık duruşları ve asaletleri, hayvan severleri kendilerine daha çok bağımlı yapar. Kurulan […]

Bonnie Köpek Maması

Bonnie Köpek Maması

Hayvan severlerin çoğunun evinde beslediği bir evcil hayvanı mutlaka vardır. Birçok hayvan severde sokakta yaşayan köpek ve kedilere sahip çıkar, sokak hayvanlarının zor şartlarda hayata tutunmasına yardımcı olur. Evde beslenen köpekler, evin bir bireyi kadar sevilir. Köpeklerin sadık duruşları ve asaletleri, hayvan severleri kendilerine daha çok bağımlı yapar. Kurulan bu özel ilişkinin neticesinde, hayvan severler evde birlikte yaşadıkları köpekleri için, birçok özveride bulunur ve bakım ile beslenmelerini en doğru şekilde sağlayabilmek adına ellerinden geleni yaparlar. Köpeklerin bakımı ve beslenmesi, köpeklerin yaşamını ciddi anlamda etkiler. Bakımlı ve doğru beslenen köpekler sağlıklı olduklarından, huzur ve mutlulukları, sahiplerinde yansır. Köpek bakımı ve beslenmesi konusunda, her köpek sahibinin bilmesi gereken birçok ayrıntı ve detay vardır.

 

Evde beslenen köpeklerin evde sizinle huzur içinde yaşamaları için, köpeğinizin eğitimi son derece önemlidir. Köpeğiniz, evdeki liderin sizin olduğunuzu, sizden korkmadan ve çekinmeden öğrenmelidir. Vereceğiniz doğru eğitim yöntemleri ile hem köpeğinizin sizi sevmesini ve güven duymasını sağlamalı, hem de liderin siz olduğunu köpeğinize öğretmelisiniz. Köpekler, son derece hassas hayvanlardır. Vereceğiniz eğitim esnasında, köpeğinize asla vurmamalı ve onu incitmemelisiniz. Köpeğinizi doğru hareketleri karşısında severek ve okşayarak vereceğiniz ödüller bile, köpeğinizin istediğiniz gibi davranmasını öğretecektir. Unutmayın ki, huzurlu ve sevgi içinde bakılan bir köpek, daima sizi sevecek ve sizin yanınıza mutlu bir hayat sürecektir.

 

Köpek sahiplerinin, köpeklerinin bakımı dışında, köpeklerinin beslenmesi konusunda da oldukça profesyonel olmaları gerekmektedir. Çünkü gerekli besin gruplarını alamayan, ihtiyacı olan enerjiyi sağlayamayan, yediği gıdalar arasında kendisine zararlı olan maddeler bulunan hiçbir köpek sağlıklı olmayacaktır. Kesinlikle ev yemekleri ile beslenmemesi gereken köpekler, aksi takdirde, gerekli besin ihtiyaçlarını karşılayamayacaklardır.

 

Ev yemekleriyle beslenen köpekler sağlıklı beslenemeyecekleri gibi, fazla kalori aldıkları içinde obeziteye davetiye çıkarılacak ve daha birçok sağlık sorunuyla uğraşılmak zorunda kalınacaktır. Ayrıca her köpek sahibi tarafından köpeklere verilmemesi gereken gıdalar bilinmeli ve köpeğin sağlığı riske atılmamalıdır. Örneğin, bir parça çikolat bile verseniz, köpeğiniz için çok zararlı olan çikolata, köpeğinizin ölümüne bile yol açabilir. Bu nedenle köpeğiniz için zararlı olabilecek her tür besini bilmeli ve köpeğinize istemeden zarar vermemelisiniz.

 

Köpeğinizi doğru ve faydalı bir şekilde beslemek ve beslenmesi aracılığıyla sağlığını korumak istiyorsanız, köpeğinizi hazır köpek mamalarıyla beslemelisiniz. En doğru mama seçimini yapmak için, köpeğinizin özellikleriyle beraber, hazır köpek mamasının içeriğini bilmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Kaliteli bir köpek maması, ideal bir vitamin ve mineral deposu olmalıdır. Köpeğinizin beslenmesini dengeli ve tam şekilde karşılayan mamalar tercih edilmelidir. Köpeklerin biyolojik özellikleri nedeniyle, tahıla ihtiyaçları kesinlikle yoktur ve sindirim sistemleri, tahılların sindirimi için uygun değildir. Birçok tahıl ürünü köpeklerin alerji olmasına neden olurlar.

 

Köpek maması firmalarının, maliyetlerini düşürmek için, köpek mamalarının içeriğinde çeşitli tahılları kullandıkları bilinmektedir. Köpeğiniz için alacağınız mama, kesinlikle tahılsız olmalıdır. Mamanın içeriğindeki zararlı maddelere dikkat etmelisiniz. Her tür canlı için çok zararlı olan bu maddelere karşı köpeğinizde hassasiyet gösterecektir. Yine mamaların maliyetlerini düşürmek amaçlı köpek mamalarının içinde et değil, et ürünleri kullanılır. Et ürünleri, hayvanın yenmeyen ve zararlı bölümleridir ve köpeğinize faydası değil zararı olacaktır.

Bonnie Köpek Maması

Piyasada bulunan köpek maması markalarından bir tanesi de Bonnie köpek maması. Bonnie köpek mamasının içeriğinde, köpeğiniz için tamamen risk oluşturan, mısır, buğday, buğday unu, hayvansal yağ bulunmaktadır. Ayrıca protein değeri oldukça düşük olan Bonnie köpek mamasının içeriğinde, tavuk yan ürünlerinin ve ununun kullanılması, mamayı tamamen kalitesiz bir duruma düşürmektedir. Köpeğinizin sağlığını korumak istiyorsanız, tüketilmesi çok doğru olmayan bir mama markası olduğu söylenebilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM