counter for blogger
Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi

 • DOLAR
  6,0981
  % -0,20
 • EURO
  7,0168
  % -0,13
 • ALTIN
  233,2080
  % 0,13
 • BIST
  96.731,76
  % 0,67
Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi

Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi

Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesi köpeğinizin sağlıklı bir yapı kazanması için uygun bir mama olduğunu içeriklerine bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Köpeklerin vücut yapısı için köpeklere uygun olarak hazırlanmış bir köpek maması olan Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesi köpeğinizin ihtiyacı besinleri içermektedir. Besin değerleri bakımından zengin bir mamadır. Köpeğinizin […]

Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi

Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesi köpeğinizin sağlıklı bir yapı kazanması için uygun bir mama olduğunu içeriklerine bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Köpeklerin vücut yapısı için köpeklere uygun olarak hazırlanmış bir köpek maması olan Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesi köpeğinizin ihtiyacı besinleri içermektedir. Besin değerleri bakımından zengin bir mamadır. Köpeğinizin her zaman yemek isteyeceği lezzette hazırlanmış Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesine değinmeden önce köpek beslenmesi hakkında biraz bilgi vererek neden önemli ve önerilir bir mama olduğundan bahsedeceğiz.

 

Önemli bir konu olan besin değerleri bir köpek mamasında olması gereken besin içerikleridir. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu değerler karşılanmalıdır. Yoksa köpeğinizin gelişimi sekteye uğrar ve sürekli olarak yorgun ve hasta bir görünün verir. Bu değerler vücut için çok önemli olan ve karşılanması gereken değerdir. Bu değerlere değinecek olursak Vücudu korur ve onaran protein, vücuda dayanıklılık veren mineral ve vücut fonksiyonlarının düzgün çalışması için çalışan vitamindir. Özellikle vitamin, protein ve mineral çok önemli bir kaynak olması dolayısıyla bolca alınması gerekir. Bir diğer önemli içerik olan yağ ise vücuda enerji veren ve iç organları koruyan bir yapıdır. Bu içeriklerin olduğu sağlıklı ve kaliteli bir köpek maması aldığınızda köpeğinizde olacak değişikliklere bakacak olursak:

 

 • Daha enerjik bir yapıya sahip olacak
 • Yaraları daha erken iyileşecek ve enfeksiyon riski olmayacak
 • Az hastalanan, güçlü bir yapıya kavuşacak
 • Tüylerinin dökülmesi duracak
 • Tüy rengi ve deri rengi daha da parlak olacak.

 

Köpekler etçil canlılardır ve bunun bilinerek mama alınması gerekilir. Besin olarak et köpekler için hem doyurucu hem de sağlık verici, kuvvet verici bir besindir ve bolca verilmesi gerekilir. Diğer önemli bir konu ise tahıl oranıdır. Alınan mamalarda tahıl oranına da dikkat edilmesi gerekilir. Tahılsız mamalar daha çok tercih edilmesi gerekilir. Çoğunluğun tahıl olan mamalar veya sadece tahıl içeren mamalarda kullanılan buğday, mısır, pirinç içerisinde bol miktarda glisenik endeksi bulunur. Bu içerik fazlaca alındığında köpeğiniz için zararlı olur. Bu yüzden mamalarda oran olarak olması gereken şey tahıl değil ettir.

 

Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesine bakıldığında içerik olarak et oranı gayet iyidir. Özellikle kullanılan balıketi ( %14 ) mamaya ayrı bir çekicilik kazandırmıştır. Balıketinde canlı hayati için önemli olan değerli içerikler vardır. Bu içeriklerden bazıları da Omega-3 ve Omega-6 besin değerleridir. Bu içerikler canlı sağlığı için son derce önemli olan içeriklerdir. Kalp sağlığı, iyi bir bağışıklık sistemi, yaraların hızlı iyileşmesi, vücutta mikroplara karşı savaşması, beyin için yararlı olması… Ve daha fazla yararıyla balıketi hem lezzetli hem de uzmanlarca önerilen bir ürün olmuştur. Bu yüzden Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesinde bulunan balıketi mamaya ayrı bir önemlilik katmıştır.

 

Vitamin olarak A, D, E vitaminleri kullanılmış. Bu vitaminlerden A vitamini göz, deri ve tüy sağlığı için önemlidir. D vitamini eklem, kemik ve kas sağlığı için önemlidir. Son olarak E vitamini beyin ve hücrelerin yenilenmesi için önemlidir. Köpeklere sağlıklı bir görünüm verir. Protein miktarı %10 olarak verilmiş ve yukarda bahsettiğimiz gibi protein vücudu koruyan ve onaran bir içeriktir. Mineral bakımından da iyi durumdadır. Özellikle kullanılan fosfor ve kalsiyum sağlıklı kemik gelişimini oldukça desteklemektedir. %8 olan yağ oranı köpeğinizin ihtiyacı olan enerjiyi gün boyu karşılayacaktır.

Bozita Naturals Makerele Balıklı Köpek Konservesi

Sonuç olarak Bozita Naturals makerele balıklı köpek konservesi köpeklerin sağlam bir kemik, kas, eklem, göz, beyin, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi… Olması için son derce uygun olan bir mamadır. Eğer sizde gün boyu koşan, sağlıklı ve yapı olarak güçlü olan bir köpek istiyorsanız bu mama tam size göredir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM