counter for blogger
Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9278
  % -2,45
 • EURO
  6,8973
  % 0,21
 • ALTIN
  233,3863
  % 2,47
 • BIST
  94.747,53
  % 0,32
Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi Hayvanlar genel itibari ile bakıma ve beslenmeye muhtaç olan canlı varlıklardır. Bakımları ve beslenmeleri sağlıklı yaşam sürmelerini sağlamak adına dikkat edilmesi gereken iki önemli husustur. Hayvan sahiplenirken onların, yaşam koşullarına uygun ortamları maksimum düzeyde yaratmamız gerekmektedir. Hayvanlar alışkın oldukları ortamlarda daha huzurlu ve mutlu olacaklardır. Yapıları gereği koşmak, oynamak gibi […]

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi

Hayvanlar genel itibari ile bakıma ve beslenmeye muhtaç olan canlı varlıklardır. Bakımları ve beslenmeleri sağlıklı yaşam sürmelerini sağlamak adına dikkat edilmesi gereken iki önemli husustur. Hayvan sahiplenirken onların, yaşam koşullarına uygun ortamları maksimum düzeyde yaratmamız gerekmektedir. Hayvanlar alışkın oldukları ortamlarda daha huzurlu ve mutlu olacaklardır. Yapıları gereği koşmak, oynamak gibi birçok eylemi yapmak isteyeceklerdir. Bu olanakları bulunduğumuz alanda yaratamıyorsak, onların sağlıklı ve huzurlu gelişimleri için, günün belirli saatlerinde dışarı çıkarmalı ve temiz hava ile temas etmelerini sağlamak durumundayız.

 

Bakımlarında, sık sık düzenli bir şekilde vücut bakımlarını yapmalı, hava şartlarına bağlı olarak yıkamalı, aşıları var ise eksiksiz ve zamanında yaptırmalıyız. Hayvanlarda insanlar gibi acı hissini yaşayan canlı varlıklar oldukları için zaman zaman rahatsızlanabilmektedirler. Bu tür durumlarda kendimiz bir tedavi yöntemi uygulamamalıyız. En kısa sürece bir veteriner hekime götürerek tedavi olmalarını sağlamalıyız. Beslenmeleri de gelişimleri için önemlidir. Onlar için en uygun beslenme metodu araştırılmalı ve uygulanmalıdır. Yapıları gereği inatçı olan hayvanlar, dengesi bir beslenme nedeni ile sadece alışkın oldukları gıdaların dışında ürünleri tüketmek istemezler ve beslenmeyi ret ederler.

 

Anneden ayrılan bir hayvan mutlaka mama takviyesine ihtiyaç duyar. Onlar için en uygun ve kaliteli mama seçimi yapılmalıdır. Mama seçimlerinde hayvanın cinsine ve yaşına uygun mamalar araştırılmalıdır. Protein bakımından zengin olan kaliteli mamalar alınmalıdır. Mama kullanımı, hayvanların dengeli beslenmelerine ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmalarına da yardımcı olacaktır. Kedi ve köpek gibi hayvanlarda ek olarak gıda takviyesi olarak, süt ve süt ürünleri de tüketmeleri sağlanmalıdır. Kemik gelişimlerini tamamlamaları için önemlidir. Zaten bu hayvanlarda bu ürünleri severek tüketeceklerdir. Mama tercihi yaparken onların sevdiği ürünleri içerişinde bulunduran mamalar seçilmelidir. Bu onların mamaları iştahla tüketmelerini sağlayacaktır.

 

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konserve içeriği;

 

Tavuk eti, tavuk eti parçaları, maya ve minerallerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin yapısı gereği vücut için gerekli olan, protein, yağ, kül, lif, nem gibi besin değerlerini de içermektedir. Köpek için tam beslenme mamasıdır.

 

 Faydaları;

 

 • Bağışıklık sistemlerini güçlendirir.
 • Kemik ve eklem gelişimine yardımcı olur.
 • Dengeli beslenme alışkanlığı kazandırır.
 • Gözlerin ve tüylerin parlak olmasını sağlar.
 • Uzun süre açlık hissi vermez.
 • Sindirimi kolaydır.
 • Aroma ve renklendirici içermez.
 • Kimyasal madde içermez alerjik durumların oluşmasına engel olur.
 • Kaliteli ve taze etlerden oluşması ile uzun süre taze olarak tüketilebilir.

 

 Kullanımı;

 

Hayvanın cinsine, ağırlığına ve aktivitesine göre belirli miktarlarda verilmelidir. Alınan konserve üzerinde, kullanılacak miktarlar hakkında bilgi verilmektedir. Açılan konserve ürünü buzdolabında saklanmalıdır. Uzun süre beklemede kalan açılmış konserve kullanılmamalı ve imha edilmelidir. Konserve ürünleri çabuk bozulan ürünler olduğu için, kullanım tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalı ve zehirlenmelere sebebiyet vermektedir. Oda sıcaklığında servis edilmeli, kuru ve serin yerlerde saklanmalıdır. Taze ve temiz su her zaman yanlarında bulunmalıdır. 4 kg ağırlığında ki bir hayvan için günlük 370 gr tüketilmesi önerilmektedir.

 

 Markalar;

Bozita Naturals Tavuklu Köpek Konservesi

Aynı içeriğe sahip birçok farklı marka altında satılmaktadır. Pet shop ve büyük marketlerden satın alınmalı, diğer satışı yapılan sıradan yerlerden alınmamalıdır. Satın alırken son kullanma tarihi, içeriğindeki ürünler ve ambalajının açılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Genelde 370 gr lık konserve kutularında satışı yapılmaktadır. Fiyat bakımında birçok markasız ve kalitesiz mamalara oranla uygundur. Piyasada; 7 ila 10 lira arası fiyatlara satılmaktadır. Bazı kaliteli markalar arasında, miglior gatto, gemon, schesir, animonda, brit care gibi markalar yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM