counter for blogger
BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI

 • DOLAR
  6,0658
  % 0,32
 • EURO
  6,9770
  % 0,47
 • ALTIN
  233,4136
  % -0,04
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI

BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI

BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI Her şeyin küçüğünü sevdiğimiz gibi evimizde beslediğimiz evcil hayvanlarımızın da ilk evimize geldiğinde küçük olmasını çok isteriz. Ancak evcil hayvan yavruları da bebeklerimiz gibi çok hassas ve anne sıcaklığına, anne ilgisine ihtiyaç duymaktadır. Genelde bu konuda biraz fazla bencil davranıldığı hepimizce kabul ediliyor. Bebeklerde olduğu gibi yavru […]

BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI

Her şeyin küçüğünü sevdiğimiz gibi evimizde beslediğimiz evcil hayvanlarımızın da ilk evimize geldiğinde küçük olmasını çok isteriz. Ancak evcil hayvan yavruları da bebeklerimiz gibi çok hassas ve anne sıcaklığına, anne ilgisine ihtiyaç duymaktadır. Genelde bu konuda biraz fazla bencil davranıldığı hepimizce kabul ediliyor. Bebeklerde olduğu gibi yavru köpeklerde 6. aylarına kadar uykuya fazlasıyla ihtiyaç duymaktadır. Onların uyku ihtiyaçlarını görmezden geldiğimizde her canımız istediğinde yâda çocuğumuz her oynamak istediğinde uyandırdığımızda uyku sırasında salgılanan ve gelişiminin önemli parçası olan bazı salgıları yeterince alamamış olacaklardır. Bu konuda daha duyarlı ve bilinçli davranır ailemizin diğer bireylerini de bu konuda bilgilendirirsek hem bizler hem de yavru köpeğimiz daha mutlu ve huzurlu bir ortama kavuşur.

 

Yavru köpek bakımı yetişkin köpek bakımından çok daha zordur. Öncelikle sütten yeni kesilmiş oldukları için su ihtiyaçlarının bizim tarafımızdan sık sık takip edilmesi beslenmesi için seçeceğimiz mamanın rahat çiğneye bileceği ve sindirimini zorlamayacak aynı zamanda da uzun süre sevimli köpeğimizi tok tutacak mamalardan seçmemiz gerekir. Çok küçük olarak annesinden ayırıp aldığımız için anne sıcaklığına da ihtiyaç duyacak kendini yalnız hissedecek ve sık sık ağlayacaktır. Sevimli yavrumuzun kendisini yalnız hissetmemesi ve özellikle geceleri veya siz evde yokken ağlamaması için ve kendinindir. Güvende hissetmesi için yatacağı yerin altına bir saat bıraktığınızda bebeklerde olduğu gibi yavrulardır. Köpeklerde de saat sesi annenin kalp atışları algısını yaratacak ve kendini güvende kabul edecektir.

 

Bozita puppy & junior tavuklu yavru köpek maması 1 ile 12 ay arasında olan köpeklerde ihtiyaçları olan tüm vitamin ve minareli sağlayacak niteliktedir. Bozita puppy & junior tavuklu yavru köpek maması İsveç te konusunda uzman ve deneyimli veterinerler denetiminde üretilmektedir. Buğday, tavuk eti, et ve kemik unu, pirinç, domuz eti unu, kurutulmuş somon, kurutulmuş pancar posası, mısır tohumu, hidrolize tavuk, kurutulmuş yumurta, mineraller, hindiba insülini karışımıyla hazırlanmaktadır.

 

Protein oranı % 25, yağ oranı % 13, lif oranı % , ham kül (mineraller ,% 1,20 oranında kalsiyum ve % 1 oranında fosfor), omega-6 oranı % 3, omega-3 oranı % 0,50, su % 10, vitamin A, vitamin D, vitamin gibi maddeler içerir. Yanı sıra E, E4 (bakır sülfat, penta hidrat) , E5 (manganez oksit) , E6 (çinko sülfat monohidrat) , E2 iyodin (kalsiyum iyodat, monohidrat) ihtiva etmektedir.

Tavuk eti sinirimin kolaylaşması açısında tercih edilmektedir. Mamanın içeriğinde %13 oranında yağ ve %25 oranında protein bulunmaktadır. Mamanın taneleri sütten yeni kesilmiş yavrunun rahatlıkla kavrayabileceği şekilde küçük parçalar halinde hazırlanmaktadır. Kalsiyum desteği ile yavrunun büyümesi ve gelişimi desteklenmektedir.

 

Kuşburnu katkısının sağladığı antioksidanlar, doğal bağışıklığın oluşumu ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Gebelik dönemindeki yüksek enerji ihtiyacı açısından gebe köpekler protein ve yağ içeriği oranı bakımından ideal bir mamadır. Omega-3 ve Omega-6 derinin sağlıklı, tüylerin parlak olmasında büyük etkendir. Sindirim sistemi sağlığını koruyan diyetetik bir lif olan FOS içermektedir. Avrupa Birliği onaylı, antioksidanlarla korunmuş enerji içerikli maddeleri, köpeğinizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri karşılar.

Günlük beslenme ihtiyacı vücut ağırlığına orantılı olarak 1-2 kg için günlük 50 gr– 80gr, 3 – 4 kg için günlük 100gr – 130 gr, 5 – 6 kg için günlük 150gr – 180 gr, 7 – 8 kg için günlük 200gr – 220 gr, 9 – 10 kg için günlük 140gr – 260 gr ideal ölçütlerdir.

BOZİTA PUPPY & JUNİOR TAVUKLU YAVRU KÖPEK MAMASI

Yukarıda verilmiş günlük beslenme miktarları, sevimli yavrumuzun, hareketliliğine, metabolizmasının nasıl çalıştığına, hava sıcaklığına ve strese bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM