counter for blogger
Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek MamasıBozita Senior Tavuklu Yaşlı

 • DOLAR
  6,0704
  % 0,40
 • EURO
  6,9835
  % 0,57
 • ALTIN
  233,5516
  % -0,05
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması

Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması

Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması Köpeğiniz artık duymuyor, iyi görmüyor ve sürekli uyuyor ise, bunlar artık köpeğinizin yaşlılık dönemine girdiğinin belirtileridir. Sadık dostunuz, artık hayatının son evresine girmiş ise, ona yetişkinliğine oranla daha çok ilgi göstermeniz ve tamamen farklı bir beslenme programı uygulamanız gerekecektir. Köpekler yaşlılıklarıyla beraber, birçok hastalıkla karşılaşmaya başlarlar. Ayrıca artık çok […]

Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması

Köpeğiniz artık duymuyor, iyi görmüyor ve sürekli uyuyor ise, bunlar artık köpeğinizin yaşlılık dönemine girdiğinin belirtileridir. Sadık dostunuz, artık hayatının son evresine girmiş ise, ona yetişkinliğine oranla daha çok ilgi göstermeniz ve tamamen farklı bir beslenme programı uygulamanız gerekecektir. Köpekler yaşlılıklarıyla beraber, birçok hastalıkla karşılaşmaya başlarlar. Ayrıca artık çok hareketsizlerdir ve sürekli uyumaya başlarlar. Köpeğinizle ilgili bu alışkın olmadığınız durum, sizi mutlaka üzecektir. Ama bu aşamada, yıllarca sizden dostluğunu esirgemeyen sevgili köpeğiniz için yapmanız gereken, ona hayatının son dönemlerinde iyi bakmanız ve sevginizi ondan esirgemeyerek, tüm ihtiyaçlarını doğru ve zamanında karşılamanızdır.

 

Yaşlı köpekler, her anlamda çok hassastırlar. Özellikle yaşlılık nedeniyle birçok hastalık sahibi olacak köpeğinizin, bundan sonra çok sık bir şekilde veteriner hekiminize götürmeniz kaçınılmazdır. Köpeğinizin yaşlandığını fark ettiğinizde, veteriner hekiminizden bir randevu almalı ve köpeğinizdeki değişimleri veteriner hekiminiz ile paylaşmalısınız. Genel bir sağlık kontrolünün ardından, veteriner hekiminiz tarafından yaşlılık dönemine girdiği onaylanmış olan köpeğinize, bu dönemde nasıl davranacağınız, sağlığını nasıl koruyacağınız ve en önemlisi de köpeğinizi değişen döneminde nasıl doğru besleyeceğiniz konusunda detaylı olarak bilgi almalısınız.

 

Yaşlılık belirtilerinden biri, köpeğinizin artık sizin komutlarınızı uygulamamaya başlamasıdır. Bunun nedeni, artık duyu yeteneğini kaybetmesi ve geç algılamaya başlaması olduğunu bilmelisiniz. Görme kayıpları da bu belirtilerden biridir. Yaşlanan köpeğiniz, birlikte çıktığınız ve çok mutlu olduğu uzun yürüyüşlerden artık keyif almamaya başlayacaktır. Çünkü bu dönemde çok halsiz, miskin olan ve enerjisi her geçen gün belirgin şekilde düşen köpeğiniz, uzun yürüyüşlerde çok yorulacaktır. Yaşlı köpeğinizi uzun yürüyüşler için zorlamamalısınız. Artık beraber yapacağınız yürüyüşler çok kısa olmalıdır. Yaşlı köpeğinizin ihtiyacı, evde miskince uyumak olacaktır.

 

Yaşlı köpeğiniz için yeni bir mamaya geçmeniz önemlidir. Bu dönemde besin ihtiyaçları tamamen değişen köpeğiniz için, onun yeni ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yaşlı köpeklere özel hazırlanmış köpek mamalarından kullanmanız, onun sağlığını korumanız açısından hayati önem taşıyacaktır. Yaşlı köpek mamaları, enerjisi iyice düşen, iyice hareketsizleşen ve günün büyük bölümünü uyuyarak geçiren yaşlı köpekler için, kalorisi ciddi oranda düşürülerek hazırlanır. Ayrıca, yaşlılıkla beraber, metabolizma hızının da iyice ağırlaşması durumunda, yaşlı köpeğiniz yüksek kalori ile beslenirse, hızlı ve sağlıksız bir şekilde kilo almaya başlayacaktır. Bu sağlıksız kilo alımı, köpeğinizin zaten ciddi hastalılara açık bünyesine birçok zarar verecektir. Kilo alımıyla beraber, hastalıklara yatkın olan yaşlı köpeğiniz, diyabettir.

Karaciğer yağlanması gibi ciddi hastalıklara yakalanacak, kalan ömrünü daha da sıkıntılı bir durumda yaşayacak, yaşam kalitesi iyice düşecek ve bu durum ömrünün daha da kısalmasına neden olacaktır. Yaşlı köpeğinizin beslenmesi için mama değişimi ile birlikte yapacağınız değişikliklerden biride, köpeğinizin aldığı, sodyum, protein, fosfor gibi daha önce yüksek miktarda aldığı bazı vitamin ve minareleri, daha düşük seviyede alması olacaktır. Yapılan bu değişiklikle birlikte yaşlı köpeğinizi, böbrek, kalp ve karaciğer gibi bir çok hastalıktan korumuş olacaksınız.

 

Her yaş grubunda ki köpeklerde de mama seçimi önemlidir ve dikkat ister. Mama seçimi yaparken yapacağınız hatalar, köpeğinizin sağlığını tehdit edici bir unsurdur ve bu seçim yaşlı köpekler için daha da hassastır. Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması, yaşlı köpeğiniz için seçebileceğiniz, kaliteli mamalardan bir tanesi değildir. İçeriğinde bulunan gerçek tavuk eti kadar, aynı oranda da tavuk unu kullanılarak, içeriğindeki protein kalitesizleştirilmiştir. Bir köpek mamasında ciddi derecede dikkat edilmesi gereken durumlardan biri, mamada et yan ürünlerinin kullanılmasıdır.

Bozita Senior Tavuklu Yaşlı Köpek Maması

Bu mamada kullanılan tavuk eti unu, et unu ve işlem görmüş tavuk dokuları, tamamen sağlıksız ürünlerdir ve mamada bulunan proteini kalitesizleştirir. Ayrıca mamada bulunan pirinç, köpek mamalarında bulunan en sağlıksız tahıllardan biridir. Tercih olarak tahılsız mamaların kullanılması gerekir. Tahıllı mamalar köpeklerin sindirim sistemi için zorlayıcı niteliktedirler. Pirinç, sindirim sistemine uygun olmayan ve alerjik özellik gösteren tahılların başında gelir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM