counter for blogger
Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  5,6558
  % 0,35
 • EURO
  6,4876
  % 0,28
 • ALTIN
  223,2237
  % 0,17
 • BIST
  96.809,52
  % -0,66
Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması Günümüzde birçok insanın hayvan besleme merakı olduğu görülmektedir. Ancak evcil hayvan beslemek zannedildiği gibi kolay bir iş değildir. Çünkü evcil hayvanlar da tıpkı insanları gibi bakım, beslenme ve belli bir eğitim sürecinden geçmektedir. İşte bu süreçlerin her biri farklı oranlarda büyük önem taşımaktadır. Bu süreçlerin her […]

Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Günümüzde birçok insanın hayvan besleme merakı olduğu görülmektedir. Ancak evcil hayvan beslemek zannedildiği gibi kolay bir iş değildir. Çünkü evcil hayvanlar da tıpkı insanları gibi bakım, beslenme ve belli bir eğitim sürecinden geçmektedir. İşte bu süreçlerin her biri farklı oranlarda büyük önem taşımaktadır. Bu süreçlerin her biri evcil hayvanı besleyen kişi tarafından maksimum düzeyde özen gösterilerek yerine getirilmelidir.

 

Evcil Hayvanların Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

 

Evcil hayvanlar ev içerisinde insanlarla aynı ortam içerisinde bulunduğundan bakımları son derece büyük önem taşımaktadır. Evcil hayvanların bakımındaki ilk önemli şart bu hayvanların sağlıklı bir ortam içerisinde olmalarını sağlamaktır. Daha sonra ise beslenen evcil hayvanın türüne, cinsine ve yaşına uygun olarak bakım malzemeleri gerekmektedir. Bu bakım malzemeleri arasında en çok işlev kazanlar tarak, banyo küveti, şampuan olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Genel olarak ev içerisinde en çok beslenen hayvanların kediler ve köpekler olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle sayılan bu malzemelerin hemen hepsi de evde beslenen evcil bir köpek için kullanılabilmektedir. Ev ortamında beslenen hayvanların düzenli olarak veteriner ve ilgili doktorlar tarafından periyodik muayene ve aşıların yapılması da önem taşır. İnsanlar gibi hayvanların da hasta olabileceğini unutmayınız. Periyodik muayeneleri ve aşıları yapılan her evcil köpeğin sağlıklı olabilmesi için bir tedbir olarak değerlendirilmelidir.

 

Evcil Hayvanların Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Her canlı gibi hayvanların da istediğimiz gibi olabilmesi onlara verilecek eğitimlere bağlı olduğu unutulmamalıdır. Evcil hayvanların eğitilmesi için bu konuda destek sunan eğiticilerden destek alınabilir. Özellikle evcil köpek eğitiminde köpeğe verilecek il eğitimin itaat eğitimi olduğu unutulmamalıdır. Köpek itaat eğitimi ile sahibinin yapmasını istediği ve yapmamamasın istediği hareket ve davranışları kazanmasını sağlamaktadır.

 

Köpeklerde itaat eğitiminden sonra yemek eğitimi, tuvalet eğitimi gibi destekleyici ve kontrol sağlayıcı eğitimler de verilebilir. Yemek yeme alışkanlığı kazanmış olan bir köpeğin tıpkı insanlar gibi belli öğünlerde ve belli ölçülerde yeme ihtiyacı içerisinde olacağı unutulmamalıdır. Aynı şekilde köpeğin tuvalet eğitimi alması ile tuvalet alışkanlığı kazanacağı ve bu konuda gelişigüzel harekette bulunmayacağı durumunu sağlar.

 

Evcil Hayvan Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Evcil hayvanlar için her ne kadar bakım ve eğitim büyük önem taşıyor olsa da aynı şekilde beslenme konusunda da dikkat edilmesi gereken hususların önem taşıdı unutulmamalıdır. Evcil olarak bizimle aynı yaşam alanı içerisinde hayat sürdüren evcil köpekler için ev yiyeceklerini vermek pek doğru değildir. Her köpeğin farklı cins, ırk ve yaşta olduğu gerçeğinden hareketle her yiyeceğin de her köpek için uygun olacağı söylenemez. Ev yiyecekleri evcil olarak beslenen köpeklerin metabolizma ve sindirim sisteminde sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Köpeklerin etçil hayvanlar olduğu geçeğinden hareketle, bu hayvanlara daha çok petshop mağazalarında bulunan mama ve konserve tarzı hazır yiyeceklerin verilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Köpeğinizin cinsine ve yaşına uygun mama ve konserveler alarak onların daha sağlıklı ve gelişimlerine destek olacak şekilde beslenmesi sağlanabilir. Evimizin en canlı ve sevimli dostları için mama ve konservelerin petshoplardan temin edilmesi görevi biz sahiplerine düşmektedir. Petshop mağazalarında evcil köpekler için piyasada mevcut olan farklı marka ve ölçülerde mama ve konserve ürünleri bulunmaktadır. Bu durumda bizim kendi beslemiş olduğumuz hayvanın cinsini ve yaşını doğru bir şekilde bilip ona göre örneğin Bozita Sensitive Lamb Rice Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması alınabilecek konserve ve mama ürünlerinden biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM