counter for blogger
Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması

Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması

Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması Günümüzün en popüler hobilerinden biri de köpek bakmaktır. Birçok insan evcil hayvan bakmayı adeta hobi haline getirmiştir, özellikle de köpek sahiplenen oldukça fazla kişi vardır. Köpeklerin bu denli sevilmesi onların insan canlısı ve duygusal yapıları ile ilgili olsa gerek. Özellikle sahiplerine karşı tarifsiz bir sevgi ve saygı duyarlar […]

Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması

Günümüzün en popüler hobilerinden biri de köpek bakmaktır. Birçok insan evcil hayvan bakmayı adeta hobi haline getirmiştir, özellikle de köpek sahiplenen oldukça fazla kişi vardır. Köpeklerin bu denli sevilmesi onların insan canlısı ve duygusal yapıları ile ilgili olsa gerek. Özellikle sahiplerine karşı tarifsiz bir sevgi ve saygı duyarlar ve bu durum da köpek sahiplerinin bir hayli hoşuna gider.

 

Köpek bakımından çok gerekli olan şey nedir?

 

Köpek bakmak artık hemen hemen herkesin yapabileceği bir iş haline gelmiştir. Bunun için ihtiyaç duyulan yalnızca iki şey vardır. Biri zaman, diğeri de onun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bir bütçe. Zamanınızın olması çok gereklidir, çünkü köpeğinizin mutlu ve sağlıklı bir hayvan olması için sizin ona zaman ayırmanız gerekir. Yani her gün düzenli olarak yemeğini verip tuvalete çıkarmak değil de, bunların yanı sıra onu parklara, ormanlara gezmeye götürmelisiniz ve onunla oyunlar oynamalısınız. Köpeğinizin hem mutlu olması için, hem de sağlıklı bir bedene sahip olması için bu çok önemlidir. Köpekler sosyal bir yapıya sahip olduklarından dış dünyada vakit geçirmek, diğer canlı ve köpeklerle oyunlar oynamak isterler.

 

Bir diğer ihtiyacınız olan şey de bütçe demiştik. Bütçeye ihtiyaç duyma sebebiniz onun beslenme, temizlik ve sağlık giderleri olacaktır. Nasıl ki bizler bu tür şeylere ihtiyaç duyuyorsak köpeklerin de ihtiyacı vardır. Bu nedenle de köpeğiniz için güzel yemekler, kaliteli şampuanlar ve tabi ki iyi bir veteriner için masraf etmeniz gerekecek. Bu sandığınız kadar yüksek bir rakam değildir tabi ki ama sizin böyle bir bütçe ayırmanız gerektiğini de bilmeniz gerekir. Köpeğinizin beslenmesi için bütçeye ihtiyaç duymanız olağan bir durumdur. Çünkü onun gelişimi için gerekli olan gıdalar vardır ve onun bu gıdaları tüketmesi gerekir. Köpeğiniz için gerekli olan besin gıdalarını karşılayabileceği hazır mamalar üretilmektedir, bu mamaların fiyatları kaliteye göre farklılıklar gösterebilir, ancak kaliteli mamalar köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin değerlerini içerirler ve köpeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda, onun cinsine, yapısına, kilosuna göre çeşitlilik içerirler.

 

Mesela Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması köpeğiniz için ideal bir mama olabilir. Çünkü bu mamanın içeriğinde, köpeğinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral, protein ve yağlar vardır. Köpeğinizin kemik ve kas gelişimini destekleyen bir içeriğe sahip olan bu mama yüksek oranda da et içermektedir. Ayrıca köpeğinizin çok hoşuna gidecek bir lezzete sahiptir. Gerçek et parçalarından üretilmiştir, yani etin türevleri değildir. Etin yanı sıra onun vitamin ve protein ihtiyacını karşılayacak besin değerleri de bulunmaktadır.

 

Sindirilmesi kolay olan Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması, köpeğiniz için son derece ideal bir mamadır. Çünkü köpeklerin sindirim sistemlerinin iyi çalışması yedikleri besinlerle alakalıdır ve sindirim sistemi iyi çalışmayan köpekler huzursuz olurlar ve sağlıklarından yana sıkıntı çıkar. Bu nedenle onların sindirim sistemini olumsuz etkilemeyecek gıdalar tüketmeleri gerekmektedir. Yani yedirdiğiniz mamalar köpeğinizin hem kas ve kemik gelişimini destekleyici hem de sindirim sistemini düzenleyici bir içeriğe sahip olmalıdır.

Brit Bountiques Gourmandes Somonlu Konserve Köpek Maması

Köpeğiniz için aldığınız bu mamayı açtıktan sonra buzdolabında saklamanız gerekir ve dolapta bozulmadan kalabileceği maksimum süre 3 gündür. 3 Gün içinde köpeğiniz bu mamayı tüketmezse artık o mamayı ona vermemelisiniz. Ve aynı zamanda yaz aylarında köpeğinizin mamasını yiyebileceği kadar koymalısınız, çünkü kapta bekleyen mama sıcak havanın etkisiyle çabucak bozulabilir ve bu durumda köpeğinizin sağlığını tehlikeye atmış olabilir, hatta zehirlenmesine sebep olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM