counter for blogger
Hills Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9855
  % 0,77
 • EURO
  6,9143
  % 0,46
 • ALTIN
  231,5637
  % 1,17
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması Hills Köpek Maması Mamalar kısaca içerisin de hayvansal organizmalar tarafından kullanılabilecek şekilde besin maddesi barındıran maddelerdir. Daha farklı açıdan bakmak gerekirse, belirli kullanım sınırları ve işleme koşulları altın da verildiğin de hayvan sağlığına zarar vermeyen, küçük dostlarımızın verime dönük ve yaşamsal besin maddesi ihtiyaçlarının karşılanmasın da kullanılmak üzere içerisin de en az […]

Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması

Mamalar kısaca içerisin de hayvansal organizmalar tarafından kullanılabilecek şekilde besin maddesi barındıran maddelerdir. Daha farklı açıdan bakmak gerekirse, belirli kullanım sınırları ve işleme koşulları altın da verildiğin de hayvan sağlığına zarar vermeyen, küçük dostlarımızın verime dönük ve yaşamsal besin maddesi ihtiyaçlarının karşılanmasın da kullanılmak üzere içerisin de en az bir besin maddesini barındıran maddelere yem ve yem maddesi denilmektedir. Bir yem maddesi içerisin de ne kadar vitamin kalsiyum protein değeri olursa olsun istenilen kadar kullanılması bir evcil hayvan için hiç bir zaman uygun değildir. Mutlaka bir hekim kontrolü şarttır. Veteriner hekimlerin her geçen gün artmasının asıl sebebi budur. Gereksinim arttıkça arz talep ilişkisi doğrultusun da veteriner hekimler de klinik açmaktadır.

 

Mamaların İçerisin De Bulunan Besinler

 

Yemlerin içerisin de bulunan besin maddeleri kimyasal yapılarına göre değişkenlik göstermekle birlikte karbonhidratlar, proteinler, lipitler, vitaminler ve mineraller olmak üzere 5 e ayrılır. Yem maddeleri değişen oranlarda ve çeşitlilikte besin maddesi içerebilir. Yemler de bulunan besin maddelerinin hayvan türlerine göre kullanım etkinlikleri değişmektedir.

 

Bu nedenle konunun iyi anlaşılması bakımından besin maddelerinin hayvan besleme bakımından hayvan türlerine göre vücutta uğradıkları işlemlerin iyi bilinmesi gerekmektedir. Özellikle yavru köpeğiniz varsa ilk işiniz bir veteriner hekim ile tanışmaktır. Sizin küçük dostunuza veteriner hekim harici hiç kimse ne kadar mama verilmesi gerektiğini bilemez. Özellikle yavru köpeklerin doyma hissi ilk aylarda oturmadığı için hemen doymaya bilirler siz yemek yerken size bakabilirler.

 

hills köpek maması hakkında bilgiler

 

Köpek mamalarının içerisin de birinciliği hiç bir zaman elden bırakmayan hills köpek maması gün geçtikçe yeni bir ürün karıp köpeklere ve kedilere hastalıkları konusun da yardımcı olmaktadır. Çıkartmış olduğu bu mamalar sayesin de köpeklerinizin bir çok rahatsızlığı düzene girmektedir. Ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olur. Bu durum da sizin de yapmanız gereken profesyonel yardımlar alıp köpeğinizi iyi şartlar da yetiştirmeniz için destekler aramaktan geçer. Hills köpek maması günümüz de ise evcil hayvanların bireysel kendi ihtiyaçlarını alması gereken bütün protein karbonhidrat ve vitaminlerden oluşan temel gereksinimlerini alabilmesi için 100 ü aşkın ürün skalası, ile en iyi olduğu kanıtlanmış köpek maması yerinden alınmıyor. Tarihe adını geçirmiş kaç mama bulabilirsiniz ki hills üreticileri sırf siz hayvan severleri daha iyi anlayıp en iyi sonuçlar için laboratuvarlar da incelemeler yapmışlar. Ve her zaman bilinir ki adını tarihe ilkler olarak yazdırmıştır.

 

hills kedi ve köpek mamaları hemen hemen her petshop ta ya da veteriner kliniklerin de ulaşabilirsiniz. Veteriner hekimlerin de tercihi olan hills köpek maması köpeğiniz de yaptığı değişikliği sizde fark edince hayran kalacaksınız. Açık olarak hiçbir mamayı almanızın doğru olmadığı gibi mamasının da açık bir şekilde alınması doğru değildir. Satıcılar istediklerini söylese de besin değerlerinin düştüğü açık paketler de olduğu için kanıtlanmış bir durumdur.

 

İçerisine hava girerse eğer bir zaman sonra için de nem oranı artar. Bu durum da köpeğinizin sağlıksız ve vitamin değerleri kaçmış mama tüketmesine sebep olursunuz. Bu durum ile köpeğiniz alması gereken besinleri alamaz ve mamanın hiç bir pozitif etkisini göremezsiniz.

Hills Köpek Maması

Siz de hills köpek maması kullanarak köpeğinizin gelişimine destek verebilir. Ve bu sağlıklı gelişimini kendiniz görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir hills mama satan petshop ya da veteriner kliniği ile görüşmektir.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM