counter for blogger
Hills Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0970
  % 0,02
 • EURO
  7,0108
  % -0,07
 • ALTIN
  232,6539
  % -0,24
 • BIST
  96.292,62
  % -0,45
Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması Hills Köpek Maması İnsanlar ve köpekler, yalnız kalmayı sevmezler, sürekli çevreleriyle iletişim halinde bulunurlar. Aslında bu anlamda insanlar ve köpekler birbirlerine benzerler. Aynı evde yaşamaya başlayan insanların ve köpeklerin bir arada sorunsuz olarak yaşayabilme sebepleri de budur belki de. İnsanlar ve hayvanlar arasında, sıkı dostluklar kurulabilir ve kurulan bu dostluklar, kalıcı alışkanlıklara […]

Hills Köpek Maması

Hills Köpek Maması

İnsanlar ve köpekler, yalnız kalmayı sevmezler, sürekli çevreleriyle iletişim halinde bulunurlar. Aslında bu anlamda insanlar ve köpekler birbirlerine benzerler. Aynı evde yaşamaya başlayan insanların ve köpeklerin bir arada sorunsuz olarak yaşayabilme sebepleri de budur belki de. İnsanlar ve hayvanlar arasında, sıkı dostluklar kurulabilir ve kurulan bu dostluklar, kalıcı alışkanlıklara ve büyük bir sevgiye dönüşür. Köpek seven insanlar, bu özel dostluğun anlamını ve önemini iyi bilirler. Aralarında bu kadar özel bir ilişkinin kurulmuş olması durumu da, köpek sahiplerinin, köpeğin bakımı, beslenmesi ve sağlığı konusunda endişeler yaşamasına neden olabilir. Çünkü dostluğunu kazandığı, kendisine bağımlı yaşayan köpeğinin, iyi bakılması ve beslenmesi, sağlığının korunması, tamamen kendisine bağlıdır ve yapılacak hatalar, köpeği olumsuz etkiler. Köpek sahiplerinin bu endişeleri yaşamaması için, köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili, tüm ayrıntıları bilmesi ve sağlıklı bir şekilde uygulaması gerekir.

 

Köpeklerin bazen strese girmeleri muhtemeldir. Strese giren köpekler, huysuz, geçimsiz ve saldırgan olurlar. Köpeklerin strese girmelerine neden olan birçok etken vardır. Köpeğin yeni bir evde yaşamaya başlaması, hastalık, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlar, yapılan yürüyüşlerin düzensizliği, banyo yapmak, alışkın olduğu mamanın değiştirilmesi ile yetersiz ve dengesiz beslenme, köpeklerde strese neden olan başlıca sebeplerdir. Anlaşıldığı üzere, köpeklerin beslenme ile ilgili yaşadıkları değişiklikler ve yetersizliklerde, köpeğin stres yaşamasına neden olur.

 

Köpeklerin beslenme düzensizlikleri, sadece strese değil, olumsuz daha ciddi sorunlara da yol açacaktır. Düzensiz ve yetersiz beslenen köpeklerin sağlıkları ve gelişimleri risk altındadır. İyi ve yeterli beslenmeyen köpekler, birçok ciddi hastalıkla savaşırlar. Kas, iskelet, eklem yapılarının gelişimi konusunda sıkıntılar yaşarlar. İyi beslenmeyen köpeklerin, ömrü de kısalır. Bu kadar ciddi sonuçları bulunan düzensiz beslenme konusunda, köpek sahiplerinin, küçük dostları için bir takım önlemler alması ve beslenme konusunda bilgili olmaları şarttır.

 

Köpeklerin sağlıklı beslenmeleri için, hazır köpek mamalarının tercih edilmesi, en doğru yöntemdir. Doğru seçilen bir köpek maması, beraberinde sağlıklı bir köpek ortaya çıkaracaktır. Hazır mama ile beslenecek köpeğin kullanacağı mama seçiminin yapılabilmesi için, öncelikle köpeğin ihtiyaçlarını belirlemekte fayda vardır. Çünkü köpek mamaları, köpeklerin yaş, cins, ırk, cinsiyet, günlük aktivite, hamile olma ya da emzirme durumlarında, ihtiyaç duyulan besin değerleri ve oranları değişiklik gösterecektir. Köpek maması seçilirken, kuru mama daha besleyici bir seçenek olduğundan, daha mantıklı bir seçim olacaktır. Yaş mamaların besin değerleri daha düşüktür. Mamada bulunan besin içeriklerinin değerlendirilmesi yapılırken, köpeğe zararlı olan besin değerlerine dikkat edilmelidir. Soya, soya yağı, pancar küspesi, koruyucu katkı ve kimyasal içerikli mamalar asla tercih olmamalıdır. Tahıl oranının az olduğu mamalar her zaman köpekler için daha yararlı mamalardır. Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksek mamalar, kaliteli ve besleyici mamalardır. İçerik kontrolünü yaptığınız mamada, et ürünlerinin kullanılmamasına da dikkat edilmelidir.

Hills Köpek Maması

Kalitesiz bu mama markalarından bir tanesi de, Hills köpek maması. Hills köpek mamasının birçok çeşidinde, soya bulunur ve soya GDO içerdiği için, çok zararlı bir maddedir. Hills köpek maması, karbonhidrat değeri çok yüksek bir mamadır ve kullanılan köpeklerde fazla kilo sorununa neden olacaktır. İçeriğinde, mısır, buğday, pirinç gibi birçok tahıl barındırır ve tahıllar köpekler için hiç uygun besin maddeleri değildir. Hills köpek mamasında, protein oranı köpeklerin ihtiyacını karşılamayacak düzeydedir. Hills köpek mamasında, et oranının çok az olması da, ayrıca belirlenen bir olumsuzluktur. Bu marka mamada bulunan pancar küspesi, köpek sağlığını tehide eden bir üründür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM