counter for blogger
Köpek Maması Goody- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,6440
  % 0,01
 • EURO
  6,4993
  % 0,76
 • ALTIN
  222,5360
  % 0,08
 • BIST
  96.454,57
  % -1,03
Köpek Maması Goody

Köpek Maması Goody

Köpek Maması Goody Hemen hemen herkesin ilgisini çekmiştir köpek beslemek. Köpekler genel anlamda insanlara sadık ve dost hayvanlar oldukları için birçok insan köpek besleme isteğini gerçekleştirmişlerdir. Köpeklerinizi beslemek ve onları sağlıklı bir şekilde yetiştirmek için sizlere yardımcı olacak köpek maması doogy adlı köpek maması için hazırlamış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz. Köpekler insan dostu hayvanlardır. Bu yüzden […]

Köpek Maması Goody

Hemen hemen herkesin ilgisini çekmiştir köpek beslemek. Köpekler genel anlamda insanlara sadık ve dost hayvanlar oldukları için birçok insan köpek besleme isteğini gerçekleştirmişlerdir. Köpeklerinizi beslemek ve onları sağlıklı bir şekilde yetiştirmek için sizlere yardımcı olacak köpek maması doogy adlı köpek maması için hazırlamış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz.

Köpekler insan dostu hayvanlardır. Bu yüzden köpekler insanlara sadık bir dost ve çok iyi arkadaş olacaktır. Hem sizler onları çok seveceksiniz hem de onlar sizleri çok sevecektir. Ancak köpeklerin bakımı ve beslemesini çok iyi yapmalısınız. Öncelikle köpeklerinize iyi bir veteriner seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken sizleri güvende hissettirecek ve de köpeğinizin sağlığına çok fazla önem verecek bir veteriner seçmeniz her şeyin önünde gelmektedir. Bu köpeğinizin büyüme ve gelişmesi bakımından çok önemlidir. Aynı zamanda seçtiğiniz veterinerin bulunduğunuz yere yakın olmasına önem vermelisiniz.

Yavru köpeğinizi evinize getirdiğinizde köpeğinizin barınması için bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Kulübenizi seçerken köpeğinizin rahat edebilmesine özen göstermelisiniz. Çünkü köpeğiniz barındığı yere ne kadar çok alışırsa sizlere de o kadar çok sadık dost olabilir. Kulübenizi seçerken köpeğinizin güvende olmasına da dikkat etmelisiniz.

Köpeğinize küçüklükten itibaren tasma kullanmaya alıştırmalısınız. Köpeğinizin tasma kullanması hem dışardan gelen saldırılarda onu koruyacak hem de kaybolmasını engelleyecektir.

Köpeğinizin beslenmesi konusunda ilk bir yıl çok önemlidir. Köpekler genel anlamda gelişimini ilk bir senede gerçekleşeceği için bu dönemde köpeğinizi çok iyi beslemelisiniz. Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemiksel yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına , kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

Hayvan Bakım Merkezleri tarafından yapılan araştırmalara göre yavru köpekler gelişme dönemlerinde ve büyüme dönemlerinde ekstra kalori ve besin miktarına ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden yavru köpeklerinize daha fazla besin ve kalori vermeniz gerekmektedir. Köpeklerinizin ihtiyacı olan bu ekstra kalori ve besin miktarını ise köpeklerinize köpek mamaları ile verebilirsiniz.

Köpeklerinize vermeniz gereken mamalar köpeklerinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde köpeklerinizin sağlığına zarar gelebilir. Bu mamalarda protein ve mineraller köpeklerinize yarar sağlayacak şekilde dağıtılmalıdır. Köpeklerinize vereceğiniz mamaların en iyisi diyebileceğimiz mama köpek maması goody’dir. Bu mama hem sizlerin rahat etmenize neden olacak hem de köpeğinizin sağlığını düşünecektir.

Yavru köpekler ilk 4 ayına gelene kadar veya besin ihtiyaçları azalana kadar günde ortalama 3 öğün yemek verilmelidir. 4 aydan sonraki sürelerde ise köpeğinize günde 2 öğün yemek vermelisiniz. Köpeğinizi çok fazla beslememelisiniz. Fakat sık sık beslemelisiniz. Yavru köpeğinizi en çok ilk aylarında beslemelisiniz. Çünkü köpekler genel anlamda ilk aylarında büyür ve gelişirler.

Köpek Maması Goody

Köpekler genel anlamda 20 dakikaya kadar mama yiyebilirler. Bu süreçte köpeklerin midesi dolacağı için daha fazla yemesi köpeğinize zarar verebilir. Bundan dolayı 20 dakika sonrası köpeğinizin mamasını önünden almanız gerekmektedir. Köpeğinizin düzenli ve sağlıklı beslenmesi köpeğinizin geleceği açısından çok önemlidir. Bundan dolayı köpeğinizi çok iyi bir şekilde beslemelisiniz. Köpeğinizi ne kadar sağlıklı beslerseniz o kadar çok yaşar ve size o kadar daha fazla dost olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM