counter for blogger
Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Hayvanlar yaşantımızda kendilerine muhtaç olduğumuz canlılardır. Muhtaç olduğumuz bu canlıların evde bakımının püf noktaları bulunmaktadır. Mesela köpek bakımında, köpek kendisini evinde, güvende ve kendisiyle ilgilenildiğini hissetmelidir ki bu ilk aşamadır. Ona, yatak, yemek, su ve çeşitli kişisel ayrıcalıklar sağlamak da en az ilk aşama kadar önemli bir […]

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Hayvanlar yaşantımızda kendilerine muhtaç olduğumuz canlılardır. Muhtaç olduğumuz bu canlıların evde bakımının püf noktaları bulunmaktadır. Mesela köpek bakımında, köpek kendisini evinde, güvende ve kendisiyle ilgilenildiğini hissetmelidir ki bu ilk aşamadır. Ona, yatak, yemek, su ve çeşitli kişisel ayrıcalıklar sağlamak da en az ilk aşama kadar önemli bir husustur. Sağlık konusunda profesyonellerden destek alarak vitamin, aşı gibi unsurlar da göz ardı edilmemelidir. Burada ele alınacak konu ise genelde beslenme özelde ise Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması’dır.

Köpek mamalarında, katkı maddesi ve kimyasal madde gibi maddeler az ve köpeğin sağlığına zarar vermeyecek kadar olmalı ve uzman kişilerin önerdiği mamalar kullanılmalıdır. Önerilen bu mamalar ise yine uzman kişilerin tavsiye ettiği miktarda kullanılmalı ki köpekte kilo alımı meydana gelmesin. Aynı zamanda köpek, önerilen mamayı sevmedi veya beğenmedi ise hayvan zorlanmamalı, mama derhal değiştirilmelidir. Bu mama hayvanda alerjiye veya çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir; buna rağmen zorla yedirildi ise hayvan gözlem altında tutulmalı, sivilce, tüylerde matlık gibi sorunlar meydana gelirse mama bırakılmalı ve uzman kişilere danışılmalıdır.

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Verilen bu genel bilgilerden sonra asıl konuya dönülecek olursa… Profine markası, ürünlerini bilimsel gelişmeleri takip ederek ve son teknolojileri kullanarak üreten, sektördeki önemli firmalardandır. Profine’ın bu önemi kendisine “bir köpeğin hayatı boyunca yiyebileceği, doğal ve organizmaya yararlı besinler sağlamayı” olması hasebiyledir denilse yanlış olmaz. Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, köpeklerin ömrü boyunca tüketebileceği, uzmanlar tarafından hazırlanmış piyasadaki önde gelen mamalardır. Burada şunu hatırlatmakta da fayda vardır ki köpeklere buğday ve arpa gibi tahıllar yedirilmesi onlara yeterli enerjiyi vermez bunların yanında mutlaka ek besin yedirilmesi gerekir. İşte Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması da bu noktadan yola çıkılarak üretilen bir mamadır.

İçerisinde köpeğin kolayca hazmedebileceği bir şekilde patates, domates ve mısır birleşiminden oluşan az tahıllı formülü ile hayvanda alerji, hazımsızlık, bağırsak sorunları gibi sorunlar oluşturmaması bu mamayı önemli kılan hususlardandır. İçeriğinde kullanılan diğer besinlerle birlikte köpeğe yüksek enerji sağlaması da bu mamanın önemini kanıtlar niteliktedir. İçerikte kullanılan bu besinler kabaca şöyle sıralanabilir; tavuk, tavuk karaciğeri, patates, mısır, E vitamini, somon yağı, doğal tatlandırıcılar, domates, mineraller, vitamin A, vitamin B12… Ayrıca bu sayılanlar dışında da pek çok yararlı besin içerdiği söylenebilir.

Besinlerin yanında günlük analiz raporunu da burada belirtmek mamanın köpekler için ne denli önemli olduğunu vurgulamak açısından mühim bir husustur: Ham Protein 25; Ham Yağ 14; Ham Fosfor 12,5; Nem 10; Ham Kül 6; Kalsiyum 1,3; Lif . Anlaşılması açısından besin değerlerinin açıklamasını yapmak herhalde yanlış olmaz. Tavuk proteini ve yağlar açısından zengin olması, dengeli büyüme ve kas gelişimini sağlar; vitaminler açısından zengin olması ise bağışıklık sisteminin gelişmesine ve sürekli diri kalmasına sebep olan bir husustur; tavuk eti kullanılması sindirim problemlerini engeller; aynı şekilde diğer yaralı besinler de eklem rejenerasyonu ve hareketlilik açısından önemli bir husustur.

Görüldüğü gibi hayvanlar özellikle de köpekler iyi bakıma muhtaç canlılardır. Onların güvenlikten beslenmeye kadar geniş yelpazede bakıma ihtiyaçları olduğu gerçeği her daim karşımıza çıkan bir husustur. İşte Propine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması bu bakımın beslenme bölümünü sağlıklı – besleyici bir şekilde karşılayan piyasadaki ender mamalardandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM