counter for blogger
La Vital Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1802
  % 0,27
 • EURO
  7,1069
  % -0,12
 • ALTIN
  238,8271
  % 0,17
 • BIST
  93.986,22
  % -0,54
La Vital Köpek Maması

La Vital Köpek Maması

La Vital Köpek Maması Köpeklerine karşı sorumluluklarını yerine getiren, köpeklerini gerçekten severek, onları tüm risklere karşı korumaya çalışan köpek sahipleri, her ne yaparlarsa yapsınlar, bazen köpeklerinin hastalanmalarına engel olamazlar. Köpeklerde özellikle sıklıkla birçok nedenden dolayı görülebilen ishal, köpekleri yıpratan, köpek sahiplerinin de üzülmesine neden olan hastalıklardan bir tanesidir.   İshal olan köpeklerde, sık ve sulu […]

La Vital Köpek Maması

Köpeklerine karşı sorumluluklarını yerine getiren, köpeklerini gerçekten severek, onları tüm risklere karşı korumaya çalışan köpek sahipleri, her ne yaparlarsa yapsınlar, bazen köpeklerinin hastalanmalarına engel olamazlar. Köpeklerde özellikle sıklıkla birçok nedenden dolayı görülebilen ishal, köpekleri yıpratan, köpek sahiplerinin de üzülmesine neden olan hastalıklardan bir tanesidir.

 

İshal olan köpeklerde, sık ve sulu dışkılama, ishalin ciddiyetine göre, kusma, kanlı dışkılama ve ateş gibi rahatsızlıklar bir arada görülebilir. İshal, köpekleri oldukça yıpratan, önlem alınmadığında da, hayati tehlikeye kadar sürükleyen bir hastalıktır. Köpeklerde ishalin görülmesinin birçok nedeni vardır. Alerjik reaksiyon gösteren ya da bozuk gıda tüketen çöpleri karıştırarak yemek yiyen köpeklerde ishal görülebilir.

 

Yapılan mama değişiklikleri ya da kullandığı mamada köpeğe alerji yapan bir maddenin bulunması, yine köpeklerde ishal nedenidir. Bakteriler, parazitler, böbrek ve sindirim sistemi hastalıkları, ishal ile birlikte kendini gösterebilir. Köpeğinizi ishalden korumanın bazı yolları vardır. Özellikle yavru bir köpeğiniz varsa ve henüz aşıları tamamlanmamışsa, yavru köpeğinizi ishalden korumak için daha dikkatli davranmanızda fayda olacaktır.

 

Köpeğinizin dışarda çöplerden yemek yemesine engel olmalı, dışarda sokak hayvanları için konan yemek ve suları kullanmasına izin vermemelisiniz. Köpeğinizin parazit oluşumuna karşı yapılacak aşılarını, asla ihmal etmemeli, zamanında yaptırmalısınız. Köpeğinizin beslenmesine çok özen göstermelisiniz. Eğer köpeğinizde ishal başlamışsa, öncelikle değerlendirmeniz gereken, köpeğinizin o gün içinde hangi besinleri tükettiğini belirlemeniz olmalıdır.

 

Mama değişimi yaptıysanız, köpeğiniz ishal olmasının nedenini mama değişiminde aramalısınız. Mama değişimi yaparken köpeğinizi ishalden korumak için, mama değişimini hemen yapmamalı, mama değişimini aşama aşama gerçekleştirmelisiniz. Köpeğinizin alerjik bir yapısı varsa, kullandığınız mamada bu maddenin olmamasına özen göstermelisiniz. Köpeğinizde ishal başladığını anladığınız an, vücudunda oluşacak su kaybını engellemek için, sürekli su içirmeli ve kaybettiği sıvıyı vücuduna geri almasını sağlamalısınız.

 

Köpeğinizi sürekli gözlemlemeli, eğer ishal bulguları ciddileşiyorsa ya da ishal bir günden daha fazla sürdüyse, veteriner hekiminize ulaşmalı ve fikrini almalısınız. Yavru bir köpeğiniz varsa ve ishal olmuşsa, yavru köpeklerde ishal çok daha riskli bir hastalık olduğundan, beklemeden veteriner hekime götürmeniz çok daha akıllıca bir davranış olacaktır. İshalin genel sebepleri arasında, görüldüğü gibi beslenme hataları başı çekmektedir.

 

Doğru mama seçimi yapılmış, içeriğinde özellikle hassas köpekler için alerjiye neden olabilecek ürünlerin olmamasına dikkat edilmiş olan köpek mamalarının yedirildiği köpeklerin ishale yakalanma riskleri çok daha düşüktür. Ev yemekleriyle ya da artık ve bozuk yemeklerle beslenmeyen, beslenmesine özen gösterilen köpekler, ishalle savaşmak zorunda kalmayacaktır. Köpeklerde yanlış mama seçimleri sadece ishale değil, daha birçok hastalığa neden olabilmektedir.

 

Yanlış beslenerek büyüyen yavru köpekler, hayatlarının sonuna kadar yapılan bu hatanın bedelini, bozuk iskelet sisteminin beraberinde getireceği hastalıklarla uğraşmak zorunda kalarak ödeyebiliyor. Doğru beslenmeyen köpeklerde bu kadar ciddi sağlık sorunlarının gündeme gelmesi, köpeklerin neden sağlıklı bir şekilde beslenmesi gerektiğini de açıkça belirliyor. Köpeklerin beslenmesi için seçilen en uygun mama, köpeğin sağlıklı beslenmesini ve bu tarz sağlık sorunlarının karşısına çıkmasını engelleyecektir.

 

La Vital köpek maması, köpeklerin sağlıklı beslenmesinde oldukça yetersiz kalan ve içeriğinde köpek sağlığını olumsuz etkileyen birçok madde barındıran bir mama markası olarak karşımıza çıkıyor. La Vital köpek mamalarında, köpeklerde içerdiği arsenik nedeniyle kanser riski oluşturan, sindirimi köpekler tarafından zor yapılan pirinç % 20 gibi yüksek bir oranda kullanılırken, köpeklerin asıl ihtiyacı olan et sadece %13 gibi çok düşük oranda kullanılmıştır.

La Vital Köpek Maması

Kaliteli bir mamada et oranı en az %40-50 düzeylerinde olmalıyken, mamada bu oran köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayamayacak bir düzeydedir. Mamanın pirinç dışında içeriğinde birçok tahıl yüksek oranlarda bulunmaktadır. Tahıllar köpeklerde sindirimi zorlaştırır ve alerjiye ve aşırı kilo alımına neden olabilirler. Mamada çok kalitesiz bir ürün olan, şeker pancar küspesi kullanılmıştır. Et ürünleri, hayvansal yağlarda mamada bulunan ve sağlıksız olan ürünlerden diğerleridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM