counter for blogger
La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  5,9520
  % 0,61
 • EURO
  6,9039
  % 0,31
 • ALTIN
  233,5092
  % -0,39
 • BIST
  94.185,55
  % -0,59
La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması

La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması

La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması Yavru ve büyüme dönemindeki (2-12 ay) köpek mamasıdır. Yani köpeklerin tam büyüme çağında kullanması gereken bir mamadır. Köpeklerin büyüme döneminde doğru beslenmesi sağlıklı bir hayatın ilk adımıdır. Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere göre daha dikkatli beslenmesi gerekir. Çünkü köpekler yavruyken hastalığa daha çok eğilimlidir .Bu mama özel olarak hazırlanmıştır. […]

La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması

Yavru ve büyüme dönemindeki (2-12 ay) köpek mamasıdır. Yani köpeklerin tam büyüme çağında kullanması gereken bir mamadır. Köpeklerin büyüme döneminde doğru beslenmesi sağlıklı bir hayatın ilk adımıdır. Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere göre daha dikkatli beslenmesi gerekir. Çünkü köpekler yavruyken hastalığa daha çok eğilimlidir .Bu mama özel olarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda Lavital büyük köpek maması bağırsak çalıştırıcı özelliğe sahiptir ve sindirim sistemini düzenler. Sindirimi kolaydır ve tadı da köpeklerin beğendiği türdendir. Bağışıklık sistemini içerdiği doğal antioksidanlar ile korur. İçerisinde balık yağı ve yüksek değerde proteinler bulundurduğu için yavru köpeklerin büyüme döneminde destek olur.

 

            La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması oldukça tercih edilen bir üründür ve aynı zamanda çok kalitelidir. Bu dönemde sütten kesilen köpeklerin bağışıklığı zayıfladığı için bu mamayı kullanması onları dirençli ve zinde tutar. Bu ürün GDO yani genetiği değiştirilmiş organizma içermez. Enerjili köpek mamasıdır. Köpeklerin sindirim sistemi sadece mide ve bağırsak ile sınırlıdır. Bu yüzden köpekler etçil hayvanlardır ve eti kolay sindirirler. Bu ürünün içinde de gayet sağlıklı bir balık eti mevcuttur. Bir yavru köpeğin sütten kesilmesi 4 ve 6 hafta arası sürer. Oldukça narin olan bu yavru köpeklerimize onları hastalıklardan koruyacak, sindirim sistemini kolaylaştıracak, onları zinde ve tok tutacak bir mamaya ihtiyaç vardır ve o mamada bu üründür.

 

Belirttiğim gibi mamanın içinde yüksek değere sahip proteinler bulunmaktadır ve protein yavru köpeklerde oldukça önemlidir. Çünkü vücudun düzgün büyümesi ve kas gelişimi alınan proteinler sayesinde meydana gelir. Yavru köpeklerin gereksinimi kadar, sindirimi kolay protein, kalsiyum, fosfat ve gerekli vitaminler alması gerekmektedir bu mama bütün bu değerleri içeriğinde barındırır. Yavrular anne sütünden kesilip 6-7 haftalık olunca bu mamadan verilmeye başlanması gerekir. Yavrular bu mamayı ısırırlar, koklarlar veya yalarlar. Mamanın ıslatılmış olması yavru köpek için daha lezzetli olacaktır ve yumuşak bir şekilde yemesini sağlayacaktır. Bu sayede yavru köpekte oluşan mide şişkinliği ve gaz ortadan kalkmış olacaktır.

 

Mama ıslatma durumu köpek 2-3 aylık gibi bir süreye geldiğinde artık süt ile beraber yapılabilir. Zaten 2-3 aylıktan sonra mamayı ıslatmaya pek gerek yoktur. Çünkü köpek artık büyüme çağına geldiği için mamayı daha rahat yiyebilir. Mamayla birlikte fazla süt kullanılmamalıdır. Çünkü bu sefer süt alımı vücutta sindirim bozukluklarına yol açıp köpeği ishal yapabilir. Bu mama çok büyük olmadığı için yavru köpekler tarafından kolay bir şekilde yenebilir.

Mamayı ıslatma olayı oldukça önemlidir. Çünkü kuru mama belli bir saatten sonra köpeği kabız yapabilir. Bu nedenle mamayı kullanırken düzgün periyotlarla ilerlemelisiniz. Genelde yavru köpekler küçük mamaları daha çok severler ve bu ürün onların seveceği tarzda bir mamadır. Beslenme sırasında yemek saatleri geçmeden düzenli bir şekilde saatinde mamaları verilmelidir.

La Vital Somonlu Maxi Yavru Köpek Maması

Köpeğinizi ev yemekleriyle beslemek uzmanlar tarafından tavsiye edilmeyen bir durumdur. Bu bilgiye rağmen köpeğinizi ev mamasıyla beslerseniz köpeğinizde bir takım rahatsızlıklar baş göstermiş olur. Yemek atıklarıyla beslenmiş köpeklerde raşitizm hastalığı görülebilir. Yavru köpeklerin gelişiminde bu ürünün içinde bulunan fosfor ve kalsiyum büyük bir önem taşır. Köpeğe yapılmış olan yanlış bir beslenme o köpekte gelişim bozuklukları görülebilir ve bu hayatı boyunca sürebilmektedir. Kap içerisine ne kadar mama koyacağınız ürünüzümüzün üstünde yazar. Köpek kapta mama bırakıyorsa bu miktarı azaltarak da koyabilirsiniz. Mamayı verirken her zaman yanına taze su koymanız gerekmektedir. Su kirlenmiş veya bştmiş ise yenilemeniz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM