counter for blogger
La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,0658
  % 0,32
 • EURO
  6,9770
  % 0,47
 • ALTIN
  233,4136
  % -0,04
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması

La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması

La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması Canlıların besin tüketimindeki değerler ihtiyaçlarına ve içinde bulundukları duruma göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişimin sebebi; yaş, kilo, günlük aktiflik, kısırlık durumları, yaşadığı koşullar vb. unsurlardır. Doğumlarından yaşlılık evresine kadar canlılar belli bir gelişim evrelerini atlatmaktadırlar. Bu evreler zorlu ve güçtür. Her besin ihtiyacını kendi doğal ortamlarında karşılayamamaktadırlar. Bu […]

La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması

Canlıların besin tüketimindeki değerler ihtiyaçlarına ve içinde bulundukları duruma göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişimin sebebi; yaş, kilo, günlük aktiflik, kısırlık durumları, yaşadığı koşullar vb. unsurlardır. Doğumlarından yaşlılık evresine kadar canlılar belli bir gelişim evrelerini atlatmaktadırlar. Bu evreler zorlu ve güçtür. Her besin ihtiyacını kendi doğal ortamlarında karşılayamamaktadırlar. Bu nedenle gelişim evrelerinde aksaklıklar görülürken büyümeye geç kalırlar ve yetişemezler. Bu nedenle doğa ortamlardaki canlıların beslenmesi için ve bu gelişimi sağlıklı ve kolaylıkla atlatması için hayvan severlere bir takım sorumluluklar düşmektedir.

 

La vital başlattığı kampanya da sokak hayvanları için mama dağıtım etkinliği düzenlemiştir. Bu mamalar ve sıvı gıdalar ile ulaşabildikleri tüm canlıların besin ihtiyaçlarını kısa sürelide olsa hayvan severlerle karşılamışlardır. Belli zamanlarda uygulanan bu etkinlik ile gözlemledikleri şey ; mama tüketimini sağlayan yetişkin köpeklerin canlanması, büyümesi ve gelişimi, hareketlilik enerjisi artmıştır ve iyi bir beden görünümüne sahip olmuşlar mikrop taşıma durumları en aza indirilmiştir. Bundan yola çıkarak ev ortamına alınmış evcil hayvanlar içinde bu mama üretimini gerçekleştirme kararı almıştır.

 

 Mama İçeriği Hakkında ;

 

15 ay ve üzerindeki büyük ve yetişkin ırklara özel olarak hazırlanmış somon balıklı mamadır. Mama içeriğindeki zengin ve lezzetli besinlerle tam ve dengeli mama listesine girmiştir. Somon balığındaki omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile ağız ve diş sağlığı korunurken, kemik oluşum ve gelişimlerine destekçi olacaktır. Tüy dökülmelerinin önüne geçilerek yutulan eski tüy yumaklarının kolaylıkla mide ve bağırsaktan atımını kolaylaştırdığı görülecektir.

 

Tamamen organik deniz canlılarından oluşan mama içeriği tam bir omega yağ deposu halini almıştır. Böylede eklem ve kemik yapısının güçlenmesi sağlanmıştır. Organik ve taze içeriklerle hazırlanmış olması katkı maddelerinden, gıda maddelerinden, tatlandırıcı ve renklendiricilerden uzak kalınmasını sağlamıştır. Böylece GDO lu ürünler içermez.

 

 

İçeriğindeki fosfat ile diş minelerinin sertleşmesi, ağız kokusunun önlenmesi, diş tartar ve plaklarının oluşumunun en aza indirgenmesi amaçlanmıştır. Köpeklerin insanlar gibi dişlerini fırçalama gibi imkanları olmadığı için, onlar bu ihtiyaçlarını fosfat ve zengin fosfor ağırlıklı besinlerden alarak gidermektedir. Özellikle içeriğinde iyot olan besin ve besin bileşenlerinin tüketimi diş gelişimini ve beyazlığını sağlayacaktır.

 

Esmer pirinç ile doğal yollardan alınan karbonhidrat ihtiyacı karşılanmıştır. Kimyasal şekerlemeler kilo alımına neden olacağı için, sebze liflerinden alınmış şeker özleri tercih edilmiştir. Aynı zamanda bu şekerlerin vücutta yağ olarak depolanmadan atımına sebep olduğu görülmüştür.

 

Taze olarak deniz sularından yakalanan somon balıkları öğütülerek, kurutularak, temizlenerek, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri alınarak mamanın protein ve yağ ağırlıklı besin deposu olmuştur.

 

La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Esmer pirinç, somon balığı, somon balığı yağı, somon balığı unu, mısır unu, mısır, mısır gluteni, hidrolize edilmiş hayvansal yağlar, hidrolize edilmiş hayvan proteinleri, kurutulmuş şekerpancarı, pancar posası ve küspesi, ringa balığı, ringa balığı yağı, ringa balığı unu, oligosakkaritler, hindiba özü, hindiba otu, hindiba kökü, yaş maya, kuru maya, fosfat ve fosfor içerikleri, potasyum, potasyum klorür, sodyum, sodyum klorür, yuka bitkisi, yuka bitkisi özü ve kökü,ham protein,ham yağ,ham lif,ham kül,kalsiyum, magnezyum, manganez, mangan.

La Vital Somonlu Maxi Yetişkin Köpek Maması

Kullanım şekli olarak haftalık üç günde bir verilmelidir. Zengin protein içerikli olması nedeniyle ve yağ asitlerinin yoğunluğu ile kilo alımına sebep olabilir. İdeal olan kilonun korunması için haftada 3 gün, evcil hayvanınızın kilo almaya ihtiyacı varsa gün aşırı 3 er porsiyon yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM