counter for blogger
Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0446
  % 0,95
 • EURO
  7,0087
  % 1,32
 • ALTIN
  233,9974
  % 0,06
 • BIST
  98.220,68
  % 0,06
Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması

Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması

Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması Protein ağırlıklı mama içerikleri evcil hayvan sahiplerince daha çok tercih edilmektedir. Sebebi ise; daha çok besleyici ve büyütücü etkiye sahip olmasıdır. Etin içeriğindeki kalori değeri ne kadar yüksek olursa büyüme ve gelişim o denli hızlı ve geliştirici olacaktır. Orta ırktaki köpekler için diğer ırktaki köpeklere kıyasla […]

Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması

Protein ağırlıklı mama içerikleri evcil hayvan sahiplerince daha çok tercih edilmektedir. Sebebi ise; daha çok besleyici ve büyütücü etkiye sahip olmasıdır. Etin içeriğindeki kalori değeri ne kadar yüksek olursa büyüme ve gelişim o denli hızlı ve geliştirici olacaktır. Orta ırktaki köpekler için diğer ırktaki köpeklere kıyasla her şeyin ideal olanı tercih edilmelidir. Örneğin; günlük besinini tüketirken mama miktarı 4 ise 3 e indirmek, 5 se 4 e indirmek gerekmektedir. Yapıları gereği hızlı büyüyüp hızlı kilo almaya elverişli bir metabolizmaları vardır. Bu nedenden dolayı orta ırktaki köpeklerin gelişimine yardımcı olmak isteyen sahipleri ölçülü oranda ihtiyaçlarını karşılamalıdırlar.

 

Orta ırk yavru köpeklerde ise bu unsurlar tam tersine dönebilir. Çabuk büyüme ve hızlı gelişim yapılarına müsait oldukları için mama miktarının fazla verilmesi yavruların daha hızlı gelişimini ve büyümesinde yardımcı olacaktır. Yavru köpeklerde kilo alma oranı diğer gelişim aşamalarına göre daha düşüktür. Çünkü aktiflik ve günlük aktiviteleri fazladır. Az tükettikleri besinleri çabuk eritebilirler. Bu yüzden günlük 6 ya da 7 öğüne bölerek orta ırktaki köpekleri düzenli protein ağırlıklı besleyerek besin zincirlerinin oluşumunda yardımcı olunabilir.

 

 Mama İçeriği Hakkında ;

 

Somon balığının toksin zenginliği ile yavru köpeklerin beyin gelişimini hızlandırır. Zekalarını daha pratik kullanma yöntemlerini öğrenmiş olurlar. Ve özellikle orta ırktaki köpekler yapılan testlere göre diğer ırktaki köpeklere göre zekasını daha hızlı ve etkili kullanabildiği görülmüştür. Bundan kaynaklı olarak balık ve et tüketimini sürekli sağlamak gerekmektedir.

 

Kolaylıkla besin sindirimini sağlamak için oligosakkarit bileşenleri kullanılmış olup midede ki besin emilimini rahatlatacak formüle sahiptir. Sindirim zorluğu yavru köpeklerde sürekli görebilecek bir sorundur ve gaz oluşumuna sebep olur. Bu nedenle oligosakkarit bileşenleri bu gibi durumları en aza indirmektedir.

 

Bağışıklık sistemlerinin bu dönemde oluşmaya başlaması ile mama içeriğindeki antioksidanlarla mikrop ve bakterilere karşı güçlü bir savunma kazanılacaktır. Böylelikle yavru köpeklerin hastalanması ve bakteri taşımaları en aza indirgenmiş olacaktır.

 

Orta ırktaki yavru köpeklerin hızlı büyüme ve gelişimde en etkili besin bileşeni balık yağıdır. Balık yağı içerisindeki yüksek protein değerleri ile hızlı kemik gelişimi ve bedensel büyüme gerçekleşmiş olacaktır.

 

Yeni ve ince oluşacak tüylerin hızlı uzaması, sağlam bir kök yapısının oluşması ve tüy dökümünün azaltılması için yuka otu özü kullanılmıştır. Kurutularak ilave edilen bu otun özelliği deri üzerinde oluşacak eski tüylerin yumaklaşmasını önleyerek vücuttan atılmasını sağlar.

 

Bağırsaktaki verimli bakterilerin beslenmesi ve bağışıklık sisteminin dış etkenlere karşı mikroplarla mücadele etmesi için hindiba posası kullanılmıştır.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Hidrolize edilmiş hayvansal yağlar, stabilize edilmiş hayvansal proteinler, somon balığı, somon balığı yağı, somon balığı unu, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, mısır ve mısır gluteni, esmer pirinç, buğday, şekerpancarı posası ve küspesi, kurutulmuş yumurtalar, yaş maya, kuru maya, oligosakkaritler, hindiba kökü ve özü, fosfat, potasyum, potasyum klorür, sodyum, sodyum klorür, yuka bitkisi, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, folik asitler, biotinler, demir, demir sülfat, bakır, bakır sülfat, çinko, çinko sülfat, manganez, manganez sülfat, magnezyum, kalsiyum, iyot, sodyum selenit, ham protein, ham yağ, ham selüloz, ham lif, ham kül

Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Maması

            Lavital Medium Salmon Somonlu Orta Irk Yavru Köpek Mamasının kullanım şekli köpeğin günlük aktivitesi, yaşına, kilosuna, sağlık sorunlarına, obezite ve diyabetine, yaşam koşularına göre değişkenlik gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM