counter for blogger
Light Ve Özel Amaçlı Mamalar- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9896
  % 0,84
 • EURO
  6,9268
  % 0,64
 • ALTIN
  231,6233
  % 1,17
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Light Ve Özel Amaçlı Mamalar

Light Ve Özel Amaçlı Mamalar

Light Ve Özel Amaçlı Mamalar Köpeklerimiz bizim için çok önemlidir. Birçok markanın ürettiği Light Ve Özel Amaçlı mamalar, köpek ve kedinizin kilo dengesini düzenlemek, kas kütlesini korumak ve geliştirmek, ırkına göre geliştirmek, kilosuna göre kalori alımını dengelemek, boyutuna göre alması gereken besin miktarını belirlemek amaçlı formülüze edilen bu mamalar; kedi ve köpeğinizin sağlığını korumayı amaçlar. […]

Light Ve Özel Amaçlı Mamalar

Köpeklerimiz bizim için çok önemlidir. Birçok markanın ürettiği Light Ve Özel Amaçlı mamalar, köpek ve kedinizin kilo dengesini düzenlemek, kas kütlesini korumak ve geliştirmek, ırkına göre geliştirmek, kilosuna göre kalori alımını dengelemek, boyutuna göre alması gereken besin miktarını belirlemek amaçlı formülüze edilen bu mamalar; kedi ve köpeğinizin sağlığını korumayı amaçlar. Bununla birlikte bu sağlık koruma amaçlı olan mamalar aynı zamanda diyet olarak adlandırılan özel programlar ile ihtiyaçları sağlamak ve mutlu ve sağlıklı köpek ve kediler yetiştirmek için tercih edinilmesi gereken mamalarda seçim önemlidir.

 

Doğru mama seçimi, köpeğiniz için oldukça önemlidir ve doğru mamayı kullanmazsanız köpek ve kediniz zarar görebilir ya da başka mama kullanılsa daha sağlıklı olacağı yerde sırf başka mama kullanıldı diye kedi ya da köpeğinizde hiçbir gelişme gözlenmez. Rengi solgun kalır, tüyleri cansız kalır, kas kütlesi azalır, kilo artışı gözlenir, hastalıklar iyileşmez ve ilerler. Light mamalar ve özel amaçlı mamalar; sağlığını korumak için çok önemlidir ve doğru mamayı bir diyet ile uyguladığınız zaman daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu diyetleri veterineriniz ile birlikte hazırlarsanız ve gerekli testleri yaparsanız, köpek ya da kediniz uygulanan diyetler ile daha sağlıklı olacaktır.

 

Bu diyetler bahsettiğim gibi sağlığın korunması ve geliştirilmesi amaçları ile hazırlanan diyetlerdir. Gerekli testler ile alerjik durumları ve ırksal yatkınlığı olan hastalıkları tespit etmede büyük önem taşır. Özel amaçlı mamalar, genel olarak ihtiyaçları karşılamak ve hayvanların sağlıklı ve mutlu yaşamlar yaşamasını sağlamak için üretilir. Bunun için çalışan her veteriner hekim, önce ırklar ve sahip oldukları özellikler ile ilgili araştırmalar yapar, daha sonra bu özelliklere uygun olan içerikleri bularak mama formülizasyonlarında kullanırlar. Araştırmalar doğrultusunda hastalıklar tespit edildikten sonra denenen her çeşit içerik ile formüle edilen mamalar, daima sağlığı korumayı ve metabolizmayı geliştirmeyi ve vücudun dengesini korumayı amaçlar.

 

Sadece sağlığı korumayı değil geliştirmek de amaçlanır çünkü zaten sağlıklı olan kedi ve köpeklerin de sağlıklarının korunması için önemli olan diyetler vardır. Doğru mama seçimi, önemini daima sağlığı koruyup geliştirmesi ile yansıtır ve sağlıkla ilgili olan bu mama seçimi konularıdır. Kesinlikle önemini yitirmeyecek ve daima geliştirilmesi gereken bir kollardır. Araştırmaları daima devam edendir. Hayvanların mama seçimi konusu, kesinlikle en uygun diyetle en uygun mamanın sunulmasını hedefler. Böylelikle mamaların içeriği belirlenmiş olur. Önemli olan mamanın içeriğinin neye iyi geleceğini bilmek ve doğru oranlarda içerikleri kullanmaktan ibarettir.

 

Uygulanması gereken diyetlerin mama seçiminize de uygun olması gerekir ve seçilen mamanın evcil hayvanınız olan kedi ve köpeklerinizin sağlığını korumasını daimi kılmak amaçtır.

Bu sebeple mamayı seçtikten sonra doğru diyeti uygulayarak evcil hayvanınızın sağlığını koruyup geliştirmek ve ihtiyaçlarıdır. Karşılamak önemlidir.

Light mamalar, bu sağlık konusunda özellikle kilo problemi yaşayan ve bazı sağlık sorunları olan kedi ve köpek sahiplerinin tercih etmesi gereken mamalardandır. Bunun için kedi ve köpek sahipleri mutlaka önce bir veteriner ile görüşmelidir. Bunun ile birlikte doğru mamayı seçerek kedi ya da köpeğiniz ile iletişime geçebilir ve onun sağlığını koruyarak ırkının doğal özelliklerini korumasını sağlamak hedeftir.

Light Ve Özel Amaçlı Mamalar

İstenildiği zaman değişebilecek mamalar, doğru olan mama uygulanıp diyeti ile kullanıldığı zaman olumlu ve etkili sonuçlar verecektir. Bu sonuçlar kesinlikle sizi ve kedi ya da köpeğinizi olması gerekenden daha mutlu edecektir. Doğru mamayı seçiniz ve doğru diyetler ile uygulayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM