counter for blogger
Miglior Cane Köpek Konserve Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0469
  % 0,99
 • EURO
  6,9477
  % 0,43
 • ALTIN
  232,7349
  % -0,52
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Miglior Cane Köpek Konserve Maması

Miglior Cane Köpek Konserve Maması

Miglior Cane Köpek Konserve Maması Köpeklerin farklı olan biyolojik yapıları, insanların yediği her besin için uygun değildir. Çoğu köpek sahibi, kendi yedikleri besinleri, köpeklerinin de yiyebileceğini düşünerek hareket eder ve köpeklerini bu besinlerle besler. Oysa insanlar için zararlı olmayan birçok besin maddesi, köpeklerde ölümcül bile olabilen büyük sorunlara yol açabilir. Köpeklerin beslenmesi kesinlikle köpeklere özel […]

Miglior Cane Köpek Konserve Maması

Köpeklerin farklı olan biyolojik yapıları, insanların yediği her besin için uygun değildir. Çoğu köpek sahibi, kendi yedikleri besinleri, köpeklerinin de yiyebileceğini düşünerek hareket eder ve köpeklerini bu besinlerle besler. Oysa insanlar için zararlı olmayan birçok besin maddesi, köpeklerde ölümcül bile olabilen büyük sorunlara yol açabilir. Köpeklerin beslenmesi kesinlikle köpeklere özel olmalı ve köpeklerin biyolojik yapılarının insanlara göre çok farklı olduğu, köpek sahipleri tarafından unutulmamalıdır.

 

Hepimiz köpeklerin kemik ile beslendiğini düşünürüz. Oysa köpeklerin kemikle beslenmesi, köpekler için büyük riskler taşımaktadır. Köpeklere yedirilen kemikler, köpeklerin sindirim sistemlerinde batma ve yırtılmalara sebep olabilir ve bu çok sık rastlanan bir durumdur. Sindirim sisteminde yırtılmaya neden olan kemikler, köpeklerde kusma ile başlayan bir rahatsızlık meydana getirirler. Şiddetli kanamaya da sebep olabilen kemik parçaları, köpeğin ani ölümüne bile neden olabilir.

 

Köpeklere verilen yağlı et parçaları, tavuk derileri gibi besinler, köpeklerin pankreaslarının bozulmasına neden olur ve bu durum köpeğin hayatını büyük riske atar. Köpeklerin her türlü eti yiyebileceği düşünülerek verilen bu besinler, köpekler için oldukça tehlikelidir ve asla verilmemelidir. Bazı köpeklerde hazımsızlık ve sindirim sorunları meydana getiren süt ve süt ürünlerinin de köpeklere verilmesi sakıncalıdır. Bozuk, küflenmiş ve evde yenmeyecek yemeklerin köpeklere yedirilmesi de oldukça sağlıksız bir durumdur.

 

Bozuk yiyeceklerin içinde bulunan bir madde, köpeklerde ishal ve kusmaya neden olabilir. Şiddetli olan ishal ve kusma, devamında daha da büyük sorunlara neden olup, köpeğin birçok organını etkileyebilmektedir. Köpeklere verilen sosis, salam, sucuk gibi şarküteri ürünleri, içeriğinde bulunan katkı maddeleri nedeniyle, uzun vade de kanser riskini artıracak bir etkiye sahiptir. Kediler için hazırlanan kedi mamalarının, bir şey olmaz düşüncesiyle köpeklerin beslenmesinde de kullanılması, köpeğin sağlığını bozacak bir sebeptir. Kedilerle köpeklerin farklı besin ve enerji ihtiyaçları vardır. Kedi mamaları, köpekler için fazla yağlı ve yüksek kalorilidir. Kedi mamaları, köpeklerde sağlıksız kilo artışına neden olacaktır. Çikolata verilen köpeklerde, kalp ve damar rahatsızlıkları daha sık görülmektedir.

 

Bir köpeğin doğru beslenmesi için, köpeklere hazır kuru köpek maması yedirilmeli ve köpeğin ihtiyaç duyduğu besinlerin köpek tarafından yeteri miktarlarda alınması sağlanmalıdır. Köpeklerin beslenmesi için, uzmanlarca önerilen bir beslenme programı oluşturulmalı ve bunun dışına çıkılmamalıdır. Köpeğini sağlıklı besleyen bir köpek sahibi, köpeği ile ilgili üzerine düşen en büyük sorumluluğu yerine getirmiştir. Çünkü yanlış gıdalarla, eksik beslenen köpeklerin sağlıkları ciddi olarak tehlike altındadır. Köpek için seçilen en doğru ve en uygun mama, köpeğin sağlığı için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kaliteli bir mamanın nasıl olması gerektiğini bilen bir köpek sahibinin, köpeğini sağlıklı beslememesi için hiçbir neden yoktur.

Miglior Cane Köpek Konserve Maması

Miglior Cane köpek konserve maması, köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayabilecek, çok kaliteli ve iyi bir mama değildir. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi, mamanın içeriğinde bulunan et oranının çok düşük olması ve et yan ürünlerinin fazlasıyla kullanılmış olmasıdır. İyi bir köpek mamasında, % 40’dan daha fazla oranda et bulunması beklenir. Ancak Miglior Cane köpek konserve mamasında, bu oran yeterli olmadığı gibi, mamada, köpekler için çok zararlı ve sağlıksız olan et yan ürünlerine çok daha fazla yer verilmiştir. Bunun dışında fazlasıyla tahıl içeren mama, köpeklerin sindirim sistemlerine zarar verebilen bir özelliktedir. Tahıl içeriği fazla olan mamalarda, obezite riski fazladır ve obezite köpeklerde diyabet, karaciğer yağlanması gibi ciddi hastalıklara neden olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM