counter for blogger
Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  5,9890
  % 0,82
 • EURO
  6,9196
  % 0,54
 • ALTIN
  231,6275
  % 1,21
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması

Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması

Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması Görünüşleri ve büyüklükleri farklı ortalama 400 farklı ırkı olan etçil, memeli sadık bir hayvandır. Köpekler yaklaşık 8 bin yıldan daha uzun bir süreden beri insanların dostu arkadaşı ve koruyucusu olmuştur. Çeşitli ihtiyaçlara göre insanlar tarafından farklı özelliklerde ve sayıda evcilleştirilmişlerdir. İlkçağdan itibaren keskin koku alma duyuları ve […]

Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması

Görünüşleri ve büyüklükleri farklı ortalama 400 farklı ırkı olan etçil, memeli sadık bir hayvandır. Köpekler yaklaşık 8 bin yıldan daha uzun bir süreden beri insanların dostu arkadaşı ve koruyucusu olmuştur. Çeşitli ihtiyaçlara göre insanlar tarafından farklı özelliklerde ve sayıda evcilleştirilmişlerdir. İlkçağdan itibaren keskin koku alma duyuları ve sadık olmaları sayesinde insanoğlu onları avlanırken kullanmışlardır. Köpekler eğitilebilir canlılar olup bunun için özen gösterilmelidir.

 

              Günümüz dünyasında birçok alanda biz insanların dostu arkadaşı olan bu köpekler bazı ülkelerde ağır işlerde,  birçok ülkede bekçi, hatta kimi uzak doğu ve Afrika ülkelerinde yiyecek olarak kullanılırlar. Köpekler genellikle ev arkadaşı can yoldaşı olarak beslenmekle birlikte kimi ülkelerde arama- kurtarma, polis köpeği ya da engellilere yardım amaçlı eğitilmekte olup ve üretimleri bu doğrultuda da yapılır. Bu yüzden köpeklere yönelik hizmet ve ürünler hızla artmaktadır. Hatta milyonlarca liralık bir pazar payı olan endüstri oluşturmuştur.

 

             Köpekler sosyal canlılardır. İnsanlarla ya da başka köpeklerle yaşamayı yalnız yaşamaya tercih ederler. Yıllarca insanoğlunun seçici çiftleştirmeleriyle birlikte insanlarla yaşamaya alışmışlardır. İnsanoğlu bu hayvanları aile bireyimiz gibi görüp hayatımızda bu şekilde kabul etmişizdir. Bu nedenle köpeklerin büyük bir bölümü gelişmiş ülkeler başta olmak üzere sadece ev arkadaşı olarak beslenirler. Farklı gruplardaki köpekler farklı zevklere hitap edilebilirler. Süs köpekleri buna örnek olabilir. Köpek sahibi olmak oldukça kolay olmasına rağmen buna karar verebilmek oldukça zordur. Köpekler sahiplerine bağımlı olduklarından sağlıkları, bakımları hatta onlara sunulacak yaşam olanakları önemlidir. Hatta bir köpek sahibine ayak bağı olacağı gibi onun yaşam kalitesini de arttırabilir. Bunlar köpek sahibi olmadan önce iyi düşünülmesi gereken konuların başında gelir.

 

Köpek sahibi olmakla her şey bitmiş sayılmaz. ,Sahibi olduğunuz köpeğin bakımı, sağlığı, hatta en önemlisi beslenmesi de önemlidir. Köpekler eniklik ( yavru) döneminden itibaren iyi ve sağlıklı bir şekilde gelişebilmek için iyi beslenme, ilgi ve sıcak bir ortama ihtiyaç duyarlar. Enikler sütten kesildikten sonra 1 yaşına kadar günde ortalama 3-4 kez belli olgunluğa geldikten sonra günde 2-3 öğün beslenmelidirler. Ortalama olgunluktaki bir köpek günde en az iki kere beslenmelidir. Cinsine ırkına hatta yaşam şartlarına dikkat edilerek beslenmeli buna dikkat edilmelidir.

 

Yavru köpekler yetişkinlerin aksine daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Eniklerde fazla kilo onların gelişmesine eksi yönde neden olabileceği gibi yetersiz ve sağlıksız bir beslenmede gelişimlerini de olumsuz yönde etkileyecektir. Gelişmekte olan yavru köpekler ve gelişmiş olan köpekleriniz için Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması  tercih edilmelidir. Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması 15 yaşına kadar köpekler için geliştirilmiş bir mamadır. Gelişmekte olan köpekler hareketli olduklarından daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Gelişmekte olan köpeklerin diş ve çeneleri için üretilmiş olup asla zarar vermez.

Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Maması

Yetişkin köpeklerin genç bireylerden daha az yemeleri gerekir. Ev köpeklerinin çalışan köpeklerden daha az yemeleri besleyici yiyecekler ve mamalar tercih edilmelidir. Eniklerin gelişiminde yemek önemlidir. Köpekler doğdukları andan itibaren bakım isterler. Nasıl düzenli olarak yıkanıyorsa da düzenli ve kaliteli bir şekilde beslenmelidirler. Bazı yiyecek ve içecekler köpekler için zararlıdır. Zararlı yiyecekler köpekler de zehirlenmeye ve hatta ölümüne yol açacağından köpeklerinize mama tüketme alışkanlığını edinmeli bunun içinde Naturea Kuzulu Tüm Irklar İçin Yetişkin Köpek Mamasını önerir köpeklerinizin formda kalması için tam aradığınız mama olma konusunda iddialıyız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM