counter for blogger
N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0704
  % 0,40
 • EURO
  6,9835
  % 0,57
 • ALTIN
  233,5516
  % -0,05
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması Köpek bakımı son derce zor ve büyük sorumluluk gerektiren bir iştir. Yeni doğmuş bir köpeği sahiplenmek, çocuğunuza hediye etmek ancak çocuğunuza hayvan sevgisini doğru bir şekilde aşıladıktan sonra sağlıklı olabilir, aksi halde hevesi geçene kadar onunla oynaması, yemekleridir.Artıklarıyla beslenme ihtiyacının karşılanması ve sonra da sokağa […]

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpek bakımı son derce zor ve büyük sorumluluk gerektiren bir iştir. Yeni doğmuş bir köpeği sahiplenmek, çocuğunuza hediye etmek ancak çocuğunuza hayvan sevgisini doğru bir şekilde aşıladıktan sonra sağlıklı olabilir, aksi halde hevesi geçene kadar onunla oynaması, yemekleridir.Artıklarıyla beslenme ihtiyacının karşılanması ve sonra da sokağa bırakılması zalimlikten başka bir şey değildir ve çocuğunuzun gelişimi açısından da son derece zararlıdır. İlk olarak sorumluluğun bilincinde olmalı, köpeğinizin ihtiyaçlarını bilmeli ve ona ailenizden biri gibi davranmayı öğrenmelisiniz.

 

Sütten yeni kesilmiş bir köpeğin besin ihtiyaçları yetişkin bir köpeğinkinden farklıdır. Yavru köpekler çok daha hareketli olduklarından ötürü daha fazla enerjiye gereksinim duyarlar, dolayısı ile vereceğiniz mama daha fazla kalori içermelidir. Ayrıca kas ve kemik gelişimleri için daha farklı ek besinler gerekir ve yavru köpek mamaları bu ihtiyaçlara karşılık verecek şekilde üretilmektedir. Mama boyutları da yavru köpeklerin kolayca tüketebileceği şekilde yetişkin mamalardan farklıdır. Bunların yanında köpeğiniz için seçeceğiniz mama konusunda da seçici davranmalısınız. Piyasada bulunan birbirinden tamamen farklı içeriğe sahip onca marka arasından doğru olanı seçebilmek için bilmeniz gereken konularıdır. Başında tahılın köpeğinizin besin ihtiyaçlarını hiçbir şekilde karşılayamayacak olması gelir. Mamalarda kullanılan tahılın besin değeri oldukça azdır ve sindirim açısından köpeğinizi zorlar, yani mama seçerken tahılsız ya da düşük tahıllı mamalara yönelmelisiniz.

 

Köpeklerin etobur canlılar olduklarını düşünürsek besin piramidinin en üstünde olan etin mama içeriğinin de en fazla kısmını oluşturması gerekir yoksa bazı düşük tahıllı ya da tahılsız mamaların içeriğinde düşük miktarda tahılın yanında yine düşük miktarda etin ve yüksek oranda patatesin bulunduğunu görürüz ki bu da köpeğiniz için uygun koşulları sağlamaz. Yine aynı şekilde içerik kısmında yüksek oranda hayvansal ürün bulunan mamaların hepsi aynı besin değerini sağlamalıdır. Bunun sebebi ise hayvansal ürün olarak kullanılan maddelerin çoğunlukla hayvanların iç organ, ayak, tırnak gibi maliyeti düşürmek için kullanılan ve besin değeri olmayan maddelerin kullanılmasıdır. Bunu anlamak içinde ambalajın üzerinde bulunan bazı ibarelere dikkat etmemiz gerekir. “meat by products”, “chicken by products” gibi ifadeler o ürünlerde insan tüketimine uygun olmayan hayvansal yan ürünlerinin kullanıldığını gösterir.

 

 

 

 

Nasıl ki bebeğimize mama alırken en ince ayrıntısına kadar dikkat ediyorsak köpeğimizin mamasını seçerken de aynı özeni göstermeliyiz. Araştırmanızı yaparken göz önüne alacağınız mama markalarının başına N&D markasını koymanız köpeğinizin sağlıklı gelişimi ve kaliteli beslenmesi için doğru bir tercih olabilir, çünkü N&D markası köpeğiniz için mama üretirken kalitesinden ve lezzetinden asla taviz vermez.

 

Düşük tahıllı ürünlerinde kullanılan tahıl sindirimi daha kolay olan buğday ve yulaftan oluşur, tahılsız ürünlerinde ise tahıl yerine meyvedir. Kullanarak farklı lezzetlerde mamalar üretir. %70’e varan hayvansal gıdalar tamamen insan tüketimine uygunlardır. Bunların yanında üretim, son teknoloji kullanılarak mamaların protein ve vitaminleri çok daha uzun süre muhafaza edecekleri şekilde yapılmaktadır.

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması gibi onlarca çeşidiyle her köpeğin damak zevkine uygun bir ürün bulabilirsiniz.

Hiçbir ürününde yapay tatlandırıcı, kimyasal madde ya da gıda boyası gibi zararlı maddelerin bulunmaması da doğru seçim yapabilmeniz için sizi yön verebilir.

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

Unutulmamalıdır ki köpeğiniz doğru beslendiği sürece diğer ihtiyaçlarını karşılamanız çok daha kolay olur. Ödül bisküvisinden, özel vitaminlerine, kuru mamasından, yaş mamasına kadar her türlü ihtiyacını N&D markası altında güvenle temin edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM