counter for blogger
N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1302
  % -0,55
 • EURO
  7,0655
  % -0,70
 • ALTIN
  237,3292
  % 0,42
 • BIST
  94.771,11
  % 0,29
N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Köpek bakımı için gerekli birçok özellik bulunmaktadır. Bunlar; köpeğinizin künyesi, öğrenim aşamaları, yaptığı her hangi bir şeyin iyi ya da kötü olması durumunda köpeğe verilecek ceza veya ödül yöntemleri ya da düzenli olarak yapacağı bu özelliklerden sadece birkaçıdır. Bunların yanı sıra tüylerinin özenle bakımı ve tüylerin düzenli olarak […]

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Köpek bakımı için gerekli birçok özellik bulunmaktadır. Bunlar; köpeğinizin künyesi, öğrenim aşamaları, yaptığı her hangi bir şeyin iyi ya da kötü olması durumunda köpeğe verilecek ceza veya ödül yöntemleri ya da düzenli olarak yapacağı bu özelliklerden sadece birkaçıdır. Bunların yanı sıra tüylerinin özenle bakımı ve tüylerin düzenli olarak fırçalanması, haftada en az bir ya da iki kere yaptırılacak olunan banyo, beslenmesi ve tuvalet eğitimi de köpeğiniz için önemli diğer etkenlerdir.

 

Köpeğinizin öğrenmesini istediğiniz herhangi bir özellik için ödüllendirme ve cezalandırma yöntemlerini uygulamanız gerekecektir. Köpeğiniz doğru adıma her yaklaştığında alacağı ödülü bileceği için bu davranış bilinçaltında yer eder ve her seferinde öğretmek istediğiniz özelliğe biraz daha yaklaşacaktır. Bu sebeple öğrenme ile ödüllendirme-cezalandırma yöntemleri birbirleri ile bağlantılıdırlar.

 

Gün aşırı olarak köpeğinize yaptıracağınız egzersizler, hem köpeğinizin sağlığı açsından önemli bir rol oynayacaktır hem de köpeğinizin yapacağı yaramazlıkların önüne geçecektir. Bunun sebebi köpeğinizin enerjisini sarf edeceği daha sağlıklı bir aktivite olmasıdır. Köpeğiniz yapacağı egzersiz ile enerjisini daha olumlu bir şekilde harcayacağı için yapacağı yaramazlıkların da önüne geçmiş olacaksınızdır. Köpeğinizin yaşı ya da ırkı fark etmeksizin ona yaptıracağınız günlük yürüyüşler her köpek için gereklidir.

 

Köpeğiniz yılda en az bir kere tüy değiştirme durumunu yaşayacaktır. Özellikle köpeğiniz tüy döktüğü zamanlarda bir kez sabah bir kez de akşam olmak üzere köpeğinizin tüylerini fırçalamanız gerekecektir. Bu köpeğinizin hem sağlığı hem de tüy dökme olayının daha hızlı gerçekleşmesi açısından önemli bir unsurdur. Aynı zamanda köpeğinize yapacağınız bu fırçalama yöntemi ile banyo zahmetinden de kurtulabilirsiniz.

 

Köpekler sanılanın aksine sık banyo yapmaya ihtiyaç duymazlar. Bunu sebebi terleme özelliklerinin patileri dışında baş göstermemesidir. Ayda bir kere yaptıracak olduğunuz banyo ile köpeğinizin temizlik ihtiyacını gidermiş olabilirsiniz. Her köpek için protein ve karbonhidrat önemlidir. Bu sebeple ırkı fark etmeksizin her köpeğin besininde bolca protein ve karbonhidrat bulunmalıdır. Günde en az iki kere, sabah ve akşam olmak üzere, beslenme ihtiyacı sağlıklı besinlerle giderilmelidir. Bunun içinde köpeğinizin en iyi mamaya yani N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması ürününe ihtiyacı vardır.

 

İçerisinde, ağırlıklı olarak balık ve portakal içeren bu ürün yetişkin köpekler içindir ve günde bir kez alınması bile yeterli olacaktır. Proteine nazaran karbonhidrat oranı daha düşüktür ve kaliteli beyaz eti ile protein oranı çok yüksektir. İçerisinde bulunduğu meyveler ile köpeğinizin günlük mineral ve vitamin ihtiyacını karşılar. İçerisinde bulundurduğu bazı şifa içeren bitkiler ile köpeğinizin sağlığı açısından oldukça iyi bir seçenek haline gelir. Sindirimi kolay olan yağlar ile köpeğinizin besini hazmetmesini kolaylaştırır. İçerisinde bulundurduğu ringa balığı ile köpeğinizin zekâsal gelişimini olumlu yönde etkiler.

 

Bu ürünü köpeğiniz eğer ilk defa tüketecek ise bu mamadan önce kullandığınız mamaya ufak ufak eklemeler yaparak karıştırıp tüketimini sağlamanız köpeğiniz için daha doğru bir tüketim olacaktır. Bunun sebebi köpeğinizin mamaya alışmasına katkıda bulunmaktır. İlk denemede mamayı direkt olarak verirseniz köpeğiniz mamayı garipseyebilir ve köpeğinizin mamayı yememe durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Her gün karıştırdığınız mama oranını arttırın ve en son mamayı tamamen tüketim için verebilirsiniz. Nemli ortamlarda bulundurmak yerine kuru ve oda sıcaklığına oranla daha serin yerlerde saklamanız doğru olacaktır.

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

N&D Balıklı Portakallı Tahılsız Yetişkin Köpek Maması ürününün üretimi,  üzerinde yazılı olan son kullanma tarihinden 18 ay öncedir. Bu ürün İtalyan bir ürün olmasının yanı sıra Danimarka ve Fransız ürünleri içeriğini de barındırır. Mama hakkında ulaşmak istediğiniz diğer bilgiler için, bunlar; kilosu, seri numarası, beyan kodu ve son tüketim tarihi olabilir, paketin arkasına bakmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM