counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Köpek Mama seçimi köpek sahipleri için zorlu bir süreç olabilmektedir. Özellikle firmaların güvenilirliği konusunda köpek sahipleri zaman zaman kararsız kalabilmekte veya mamanın içeriğinden emin olamamakta, mama içeriğini araştırsalar da yanlış karar verebilmektedirler. Öncelikle köpeklerin birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu unutulmamalı ve mama tercihi […]

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpek Mama seçimi köpek sahipleri için zorlu bir süreç olabilmektedir. Özellikle firmaların güvenilirliği konusunda köpek sahipleri zaman zaman kararsız kalabilmekte veya mamanın içeriğinden emin olamamakta, mama içeriğini araştırsalar da yanlış karar verebilmektedirler. Öncelikle köpeklerin birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu unutulmamalı ve mama tercihi yaparken ilk olarak köpeğinizin ihtiyaçlarını karşıyabilecek mamalar seçilmelidir. Bu özelliklerden bazıları köpeğinizin ırkı, yaşı, kilosu, cinsiyeti, obaziteye olan yatkınlığı ve bazı ürünlere olan alerjik durumu göz önüne alınmalıdır.

 

Sonrasında mamanın içeriğinde GDO’lu besinlere ve kullanılan katkı maddelerine dikkat edilmelidir. Kullanılan katkı maddeleri ve GDO’lu ürünler etkisini direk olarak göstermeye bilir ancak gelecekte köpeğinizin sağlığı için bazı sorunlara neden olabilmektedir. Kalsiyum, iyot, demir ve fosfor gibi maddelerin mama içerisinde yeterli miktarlarda olmasına dikkat edilmeli ve köpek sağlığını koruyan ve güçlendiren çeşitli vitaminleri mama içeriğindeki varlığına dikkat edilmelidir. Mısır şurubu, kamış pekmezi yada mısır gluteni gibi zararlı şekerleri içeren maddelerin içeriğinde yer almamalıdır. Bu tür maddeler şeker hastalığı, obazite veya diş sağlığı gibi sorunlara neden olabilmektedir.

 

Mamanın içerisinde yer alan et çeşitlerine ve miktarlarına dikkat edilmelidir. Köpeklerin et obur hayvanlar olduğu ve proteine ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Köpeğinizin aşırı kilo alımı veya aşırı zayıflamalar yaşamaması konusunda önlemler alınmalı, yaşına ve ırkına göre beslenmesine dikkat edilmelidir.

 

Haftada bir veya iki defa köpeğinize yaş mama da verebilir ve böylece köpeğinizin daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz. Yaş mamaların içeriğindeki nem oranın çok yüksel olması su ihtiyacının giderilmesi için de faydalı olacaktır. Üstelik köpeğinizin farklı tatlar ve besinlerle beslenmesi faydalıdır. Kuru mamaya göre yaş mama köpeklerin çok daha fazla hoşuna gitmektedir. Ancak sadece yaş mama ile beslenmesi bir süre sonra kuru mamayla beslenmek istememesine neden olabilmektedir.

 

            N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması düşük glisemik indeksli beslenme sunan bir mamadır. Yetişkin köpekler üretilen mama İtalya’da üretilmektedir. Kullanılan et ürünlerinin içinde koruyucular, hayvan atıkları, antibiyotikler ve hormonlar içermemektedir. Diyet ve obezite riskini azaltan mama daha az karbonhidrat içermektedir.

 

            N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması yüksek kalitede kullanılan Meyve ve Sebzeler ile vitamin ve mineral ihtiyacı karşılanmaktadır. Köpeklerin damak tadına uygun olarak üretilen köpek maması kaliteli ve taze etleri sayesinde yüksek protein içermekte ve ihtiyaç duyular protein miktarını karşılamaktadır.

 

            N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması içerisinde kemiksiz kuzu eti, yulaf, kılçıksız buğday, ringa balığı, kurutulmuş yumurta, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı, bezelye, kurutulmuş havuç, hayvansal yağ, yaban mersini tozu, kurutulmuş elma, ıspanak tozu, kurutulmuş portakal, kurutulmuş nar, Frenk üzümü tozu, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü, kadife çiçeği özü, sodyum klorur, glukozamin, kondroitin sülfat, kurutulmuş bitki unu ve mannan-oligosakkaritler içermektedir.

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

            N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması taze ve temiz su ile tüketilmesi gerekmektedir. Alınması gereken miktar mama üzerinde yer alan günlük miktarlar göz önüne alınarak verilmelidir. Daha önce kullanılan mama ile karıştırılarak mama verilmeye başlanabilir.. Mama bir veya iki haftalık süre içerisinde yavaş yavaş arttırılmalıdır. Beslenme miktarları köpeğinizin aktivitesine, çevre şartlarına, egzersizine ve stresten kaynaklanabilen durumlara göre arttırılabilir ve azaltılabilir. Mama kuru ve güneş görmeyen bir yerde, böcek ve haşereden uzak, hava almadan bekletilmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM