counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0187
  % 1,32
 • EURO
  6,9436
  % 0,89
 • ALTIN
  230,7362
  % 0,29
 • BIST
  97.727,73
  % -0,82
N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması Evinizde ya da bahçenizde köpek besliyorsanız, bunun sorumluluğunun da bilincindesiniz demektir. Beslenmesinden, sağlığına, sosyal hayatından tuvalet ihtiyacına kadar birçok konuda onunla ilgilenmeli ve ihtiyaçlarını karşılamalısınız. Yoksa köpek beslemek yediğiniz yemeklerden arta kalanlarla karnını doyurup, tuvalet ihtiyacı için parka götürmek değildir elbet. Sahiplendiğiniz bir köpek artık […]

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması

Evinizde ya da bahçenizde köpek besliyorsanız, bunun sorumluluğunun da bilincindesiniz demektir. Beslenmesinden, sağlığına, sosyal hayatından tuvalet ihtiyacına kadar birçok konuda onunla ilgilenmeli ve ihtiyaçlarını karşılamalısınız. Yoksa köpek beslemek yediğiniz yemeklerden arta kalanlarla karnını doyurup, tuvalet ihtiyacı için parka götürmek değildir elbet. Sahiplendiğiniz bir köpek artık size muhtaçtır ve aynı çocuğunuz gibi ilgi, alaka ve sevgi ister.

 

Köpek bakımı için başta gelen en önemli konulardan biri sağlıklı ve düzenli beslenmesidir. Peki, piyasada ki yüzlerce mama çeşidi ve markası arasından doğru seçimi nasıl yapacağız. Tahıllı, tahılsız ya da düşük tahıllı mamalar içerisinden en sağlıklısı muhakkak ki tahılsız olanlardır. Tahıllı olanların içeriğinde bol miktarda mısır ve pirinç bulunur ki bunların içinde bulunan yüksek oranda karbonhidrat köpeğinizin şekerinin düşmesine ve sürekli olarak bir açlık hissine sahip olmalarına sebep olmaktadır.

Kaldı ki köpekler etobur hayvanlardır ve ihtiyaç duydukları proteini et yiyerek karşılayabilirler. Tahıllı mamalarda ise proteinin büyük bölümü tahıllarda bulunduğu için gerekli proteini alamazlar. Tahılsız ya da düşük tahıllı mamalarda ise yine içeriğe bakmak çok önemlidir çünkü tahılsız demek etli demek değildir, birçok tahılsız köpek maması içinde %50-60 oranında patates bulunur ve et oranı tahıllı mamalarla nerdeyse aynıdır ve bir anlamı olmamaktadır. Tahıllı mamalar yüksek oranda karbonhidrat içerirler ve aslında köpeklerin beslenmelerinde karbonhidrat çok da gerekli bir besin değildir. İçinde mısır ve pirinç bulunan tahıllı mamalar glisemik oranı yüksek mamalardır. Glisemik oranın neredeyse en yüksek olduğu bu tahıllar pankreastan insülin salgılanmasına ve kan şekerini yükseltmeye neden olur. Kan şekerinin birden yükselmesi ve pankreastaki insülin salgısı kan şekerinin aniden düşmesine sebep olur.

Glisemik oranı yüksek besinler çeşitli rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bunların başında şişmanlık kanser gibi ciddi hastalıklar gelmektedir. Aynı zamanda diyabete de çok fazla sebep olan tahıllı mamalar özellikle günde tek bir öğün yiyerek beslenen köpekler için doğru bir mama değildir. Tahıllı mamalar fazla kullanıldığındandır.

Köpeklerin diyabet hastalığına yakalanmasına sebep olur.

 

Bunların yanında tahılsız ya da düşük tahıllı mamalarda bulunan yüksek oranda hayvansal içeriği de sizi yanıltabilir, çünkü kullanılan hayvansal ürünlerin insan tüketimine de uygun olması gerekir, yoksa mamanın içinde hayvansal ürün olarak iç organlar, ayaklar gibi tüketimi zararlı olan birçok içerik bulunabilir. Bunu anlamak içinde ürün ambalajında bulunan içerik kısmına bakılmalı ve hayvansal yan ürün, et unu gibi maddeler içeren mamalardan uzak durmalıyız.

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması

Tüm bu açıklamalar ışında araştırmanızı yaparken N&D markalı mamaları incelerseniz, köpeğiniz için en sağlıklı ve en doğru seçimi yapma şansınız artacaktır. Neden, çünkü N&D markalı köpek mamaları içine ki vitamin ve proteinleri daha uzun süre koruyabilen bir teknolojiyle üretilmektedir, çünkü N&D markalı köpek mamaları hiçbir şekilde koruyucu madde, renklendirici veya kimyasal madde içermemektedir, çünkü tahılsız ürünlerinde %70 oranında insan tüketimine uygun hayvansal gıdanın yanında %30 oranında meyve bulunmaktadır, aynı şekilde düşük tahıllı ürünlerinde bulunan %20 oranında tahıl sadece buğday ve yulaftan oluşmaktadır ve yine meyve içermektedir.

N&D Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Köpek Maması , Düşük Tahıllı Morina Balıklı Portakallı Yetişkin Köpek Maması gibi onlarca çeşidi mevcuttur ve köpeğinizin sağlığına ve damak zevkine uygun bir mama mutlaka bulabilirsiniz. Köpeğiniz sizin en yakın ve sadık dostunuzdur ve lezzetli bir mamayı her zaman hakkeder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM