counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  5,8725
  % 0,01
 • EURO
  6,7908
  % -0,98
 • ALTIN
  229,8704
  % -0,52
 • BIST
  96.657,42
  % 2,02
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğiniz an, üzerinize aldığınız büyük sorumluluğunda farkına varmalısınız. Köpek bakımı, zor ve yorucu bir iştir ve sadece bir hevesle köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz, bu sorumluluğun altından kalkmanız mümkün değildir. Köpekler büyük bir özenle bakılmayı isterler. Bir köpek sahibi olduğunuzda, […]

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması

Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğiniz an, üzerinize aldığınız büyük sorumluluğunda farkına varmalısınız. Köpek bakımı, zor ve yorucu bir iştir ve sadece bir hevesle köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz, bu sorumluluğun altından kalkmanız mümkün değildir. Köpekler büyük bir özenle bakılmayı isterler. Bir köpek sahibi olduğunuzda, hayatınızda birçok değişiklik olacaktır ve yaşantınızı bakımını üstlendiğiniz köpeğe göre ayarlamanız gerekecektir. Köpeğinizin sağlık kontrolleri, her gün yapılması gereken uzun yürüyüş ihtiyacı, temizliği, beslenmesi ve ona ayırmak zorunda olduğunuz özel zamanlar, gerçekten köpek bakmak niyetinde değilseniz, en kısa zamanda sizi yoracaktır.

 

Bakamayacağınızı düşündüğünüz bir köpeği asla sahiplenmemelisiniz. Eğer bu konuda endişeleriniz varsa ve hayatınızı köpeğinize göre yaşayamayacağınızı düşünüyorsanız, bir köpeğin sorumluluğunu almadan önce, biraz daha düşünmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Köpekler insan canlısı hayvanlardır ve sahiplerini çok çabuk benimserler. Bakamayıp sokağa attığınız köpeğiniz, bir daha asla mutlu olamayacaktır. Bunun sorumluluğunu asla üzerinize almayın ve emin değilseniz, düşünmek için kendinize biraz daha zaman tanıyın.

 

Kararınız bir köpeğe sahiplenmek yönünde olduysa, düşünmeniz gereken farklı konular gündeminize oturacaktır. Özellikle ilk defa köpek sahibi olacaksanız, köpek bakımı ile ilgili geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekecek. Yaptığınız araştırmalar sonucunda da, köpeklerin beslenmelerinin, köpeklerin sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Köpeklerin, özellikle de yavru köpeklerin beslenmesi, çok özen gösterilmesi gereken bir durumdur.

 

Yavru köpekler gelişim çağındadırlar ve gelişimleri için yeterli ve dengeli beslenmek zorundadırlar. Yavruyken doğru beslenemeyen köpeklerde birçok sağlık sorunu ortaya çıkacaktır. Doğru beslenemeyen yavru köpekler, gelişim süreci içinde olduklarından, iskelet ve kas sistemlerinde, telafisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca yavru köpeklerin bağışıklık sistemleri de tam gelişmemiştir ve beslenemeyince birçok ciddi ölümcül köpek hastalığına yakalanma riskleri de artacaktır.

 

Yavru köpeğin beslenmesi bu kadar ciddi olduğu için, hata yapılmadan ve özen gösterilerek yeterli ve dengeli beslenmesinin sağlanması gerekmektedir. Köpeklerin doğru beslenebilmeleri için, onlara özel hazırlanan köpek mamaları tercih edilmelidir. Köpek mamaları, köpeklerin besin gereksinimlerine göre hazırlandığından, yeterli ve dengeli beslenmelerini kesinlikle sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, doğru marka, doğru mama seçiminin yapılmasıdır. Tercih edilen mamanın kaliteli bir mama olması, zararlı maddeler içermemesi, köpeğin sağlığını koruması açısından önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Kaliteli köpek mamalarında aranan belli kriterler vardır. Alınan mamanın bu kriterleri maksimum düzeyde sağlaması önemlidir. Bu nedenle de mama seçerken önceden nasıl bir mama aradığınızı ve kaliteli bir mamada olması gereken özellikleri bilmeniz önemlidir.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yavru Köpek Maması

N&D düşük tahıllı tavuklu narlı büyük ırk yavru köpek maması, yavru büyük ırk köpeğiniz için seçebileceğiniz, kaliteli bir mamadır. Kaliteli köpek mamalarının en önemli özellikleri tahılsız ya da düşük tahıllı olmaları ve yüksek oranda et içermeleridir. N&D düşük tahıllı tavuklu narlı büyük ırk yavru köpek mamasında her iki özellikte sağlanmıştır. Tahıllar, köpek beslenmesinde, köpeklerde birçok sağlık sorununa neden olmasından dolayı önerilmezler. Bu mamada düşük oranda kullanılan kılçıksız buğday ve yulaf, köpekler için en zararsız iki tahıl çeşididir. Yaklaşık olarak % 70 oranında et bulunan mama, protein yönünden oldukça kaliteli bir mamadır. Mamanın tek olumsuz özelliği, içeriğinde köpeklerin sağlığı için zararlı olduğu kabul edilen şeker pancarı küspesi bulunmaktadır. Bu olumsuzluğun dışında, mamada kalitesiz ya da zararlı olan hiçbir madde bulunmamaktadır. Et içeriğinin yanı sıra, mamanın çeşitli meyveler eşliğinde besin değeri yükseltilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM