counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1752
  % 0,18
 • EURO
  7,0970
  % -0,26
 • ALTIN
  238,7501
  % 0,18
 • BIST
  94.064,41
  % -0,46
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Bir köpek sahibi olmadan önce, köpeğin nerede ve hangi amaçla bakılacağı önemlidir. Apartman dairesinde bakılacaksa, köpek seçimi yaparken ona göre hareket etmeli ve büyük ırk köpekler tercih edilmemelidir. Apartman dairesinde büyük ırk köpek bakmak oldukça zordur ve hiç de uygun değildir. Büyük ırk bir köpek […]

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Bir köpek sahibi olmadan önce, köpeğin nerede ve hangi amaçla bakılacağı önemlidir. Apartman dairesinde bakılacaksa, köpek seçimi yaparken ona göre hareket etmeli ve büyük ırk köpekler tercih edilmemelidir. Apartman dairesinde büyük ırk köpek bakmak oldukça zordur ve hiç de uygun değildir. Büyük ırk bir köpek cinsinin apartman dairesinde ısrarla bakılmak istenmesi, sonradan birçok probleme yol açacaktır.

 

Eğer bahçeli ve müstakil bir eviniz varsa, büyük ırk köpek bakmanız hiç bir sorun yaratmayacaktır. Büyük ırk köpeklerin bekçilik ve koruma özellikleri, ayrıca evinizin ve bahçenizin korunması anlamında da size avantaj sağlayacaktır. Irklarına göre köpeklerin sahip olduğu özelliklerde birbirinden farklılıklar gösterecektir. Hangi amaçla bahçenizde köpek beslenmek istediğinizde burada devreye girmektedir.

 

Bahçede bakılan köpekler arasında en çok tercih edilen büyük ırk köpek cinsi, Alman kurdudur. Alman kurdunun yüksek seviyede koruyuculuk özelliği vardır ve evinizi korumak amacıyla köpek beslemek istiyorsanız, çok iyi bir tercih olacaktır. Alman kurdunun havlama sorunu ile çevreyi rahatsız etmesinin önüne, iyi bir eğitim verilerek geçilebilir. Bahçede bakılabilecek ve koruma özelliği yüksek olan köpek cinslerinden biride, Doberman’dır. Dobermanlar çok akıllı köpeklerdir, ancak ilk defa köpek sahibi olacak kişilerin Doberman sahibi olmaları önerilmez. Soğuk havalara olan dayanıklılığı ile bilinen Sibirya kurtlarının, koruma özellikleri yoktur, ancak iri vücutlarıyla caydırma etkisine sahiptirler.

 

Bahçede bakılacak köpekler için, geniş bir bahçe her zaman tercih edilecek bir detaydır. Köpekler doğal ortamlarına yakın yerlerde daha mutlu olacaklar ve evde olduğu gibi hareketleri kısıtlanmayacaktır. Ancak bahçede bakılan köpeklerin, özellikle bahçede serbest bırakılma durumlarında, bazı güvenlik önlemlerinin alınması gereklidir. Özellikle bahçenin yüksek çitlerle çevrili olması, istenmeyen durumların önüne geçecektir. Ayrıca bahçede bakılan köpeklerin, sahipleri tarafından ihmal edilmemesi, onların sağlığı açısından önemlidir. Büyük ırk köpeklerin ihtiyaç duydukları beslenme programı daha farklıdır. Genel olarak bahçede bakılan köpeklerin ev yemekleriyle beslenmeleri tercih edilir.

 

Bu durum oldukça yanlış bir beslenme yöntemidir ve köpeğin besin ihtiyaçlarını karşılamayan yanlış bir yaklaşımdır. Köpeklerin cinsi, cinsiyeti ya da yaşı ne olursa olsun, en uygun beslenme yöntemi, köpek maması ile yapılan beslenme türüdür. Köpeğe uygun seçilen kaliteli bir köpek maması, köpeğin tüm enerji ve besin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bu noktada önemli olan, doğru köpek mamasının seçilmesidir. Köpek mamasının doğru seçilmesi için, bazı özelliklere dikkat etmek gerekecektir. Bu özellikleri bilen bir köpek sahibinin, doğru mamayı seçerek, köpeğinin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlaması çok da zor olmayacaktır.

 

N&D düşük tahıllı tavuklu narlı büyük ırk yetişkin köpek maması, büyük ırk köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayacak, kaliteli bir köpek maması olduğundan, köpeklerin beslenmesinde tercih edilebilecek bir mamadır. Mamada düşük oranda tahıl bulunması, köpeklerin sağlığı açısından önemlidir. Köpeklerin sindirim sistemleri, tahılların sindirimi için uygun özellikte değildir. Köpekler, tahılları sindiremezler ve bir takım sağlık sorunları ile karşılaşırlar. Özellikle pirinç ve buğday, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyecektir.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerde alerjik durumlara da neden olan tahılların, köpeklerin beslenmesinde yer almaması gerekir. Tahıllarda bulunan yüksek karbonhidrat oranı, köpeklerde obeziteye neden olmakta ve obezite sonrası diyabet hastalığı görülebilmektedir. Köpek mamalarının önemli bir ayrıntıda, et oranıdır. Kaliteli bir mamada olması gereken yüksek et oranı, bu mamada oldukça yeterlidir ve köpek sağlığını koruyucu niteliktedir. Kullanılan yüksek oranda etin yanı sıra, meyve ve sebze ile besin değeri yükseltilmiştir. Mamada zararlı maddelerin bulunmaması, mamanın kalitesinin daha da artmasına neden olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM