counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  5,5598
  % -1,82
 • EURO
  6,3380
  % -0,61
 • ALTIN
  219,4356
  % -0,48
 • BIST
  90.541,53
  % -3,42
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması Köpeklerimiz bizler için oldukça önemli hayvanlardır. Onların ailemizin bir bireyi gibi koruyup özenle saklamak isteriz. Bu mesele ile ilgili N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması hakkında bilgi vermeden önce köpeklerimizle aramızda dostluğun tarihsel temellerini anlatacak ardından köpek bakımı ve beslenmesi ile […]

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerimiz bizler için oldukça önemli hayvanlardır. Onların ailemizin bir bireyi gibi koruyup özenle saklamak isteriz. Bu mesele ile ilgili N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması hakkında bilgi vermeden önce köpeklerimizle aramızda dostluğun tarihsel temellerini anlatacak ardından köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları ve mama seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları belirteceğiz.

 

Köpekler dostluğumuz tarih öncesi zamanlara dayanmaktadır köpekler ve insanlar av sırasında birbirlerini tamamlayıcı işlev görmüşlerdir. Çünkü insanlar mızrak ve benzeri av aletleri yapabiliyor. Fakat köpekler kadar hızlı koşup manevra yapamıyorlardı. Ancak köpek ve insanlar birleştiğinde doğada daha önce görülmeyen muhteşem avcılar oldular. Bu sayede doğal bir birliktelik ve dostluk oluştu. Bu olay bugün her ne kadar ortada olmasa da hala bilinçaltındaki etkiler sürmekte, köpek ve insan arasında tam olarak açıklanamayan muhteşem bir bağ oluşmaktadır.

 

Köpeklerin sadık hayvanlar olduğu dilimize pelesenk olmuştur. Cidden de sahibi ölmesine rağmen onu günlerce hatta yıllarca metroda veya işten geldiği yolda bekleyen köpeklerin haberlerini hepimiz duymuşuzdur.

 

Bu konuların ardından şimdi köpek bakımı ile ilgili bazı meseleleri anlatalım köpekler bildiğiniz gibi çok tüy döken hayvanlardır ve bu tüy dökme dönemlerinde kaşınarak çok rahatsız olabilirler. Hatta çok sert bir şekilde kendilerini kaşıyıp ciltlerini tahriş edebilirler ve bazı durumlarda ciddi yaralara da sebebiyet verebilirler. Bunu engellemek için bu dönemlerinde köpeklerinize çok dikkat etmeli ve gerektiğinde bu tür kaşıma aletleri alarak banyo esnasında kaşımalısınız. Bu sırada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir mesele de şudur ki kaliteli şampuan kullanımı eğer kaliteli şampuanlar kullanmazsanız köpeklerinize hiç istemeden çok ciddi cilt hastalıklara yakalanmasına sebep olup üzülebilirsiniz.

 

Bunun dışında şunu da belirtelim ki köpekleriniz özellikle cinsel açıdan yoğun istek duydukları dönemler olacaktır. Bu dönelerde dışarı çıkarak çeşitli hayvan ve temasa geçtiği köpeklerden kendisine virüsler bulaştırabilir. Özellikle pireler çok hızlı yayılıp ürediklerinden gerçekten hem sizleri hem de köpeklerinizi oldukça etkileyecek bir takım olaylara sebebiyet verebilirler.

 

Bu sebeple eğer köpekleriniz isteğiniz dâhilinde veya sizin haberiniz bile olmadan evden çıkıp gitmişse muhakkak eve gelir gelmez köpeklerinizi yıkamalısınız bunun yanında şunu da belirtelim ki köpekler oldukça doğaya düşkün hayvanlardır. Bu sebeple köpeklerinizi günden minimum 1 saat dışarı gezdirmelisiniz. Tuvalet ihtiyaçlarını da bu surette gidermelerini sağlamalısınız. Eğer böyle yaparsanız onların ruhsal durumlarını güçlendirir ve deşarj olmalarını sağlayabilirsiniz. Köpekler ayrıca sosyal hayvanlardır. Köpeklerinize zarar vermeden farklı köpeklerle iletişime geçmesini eğer küçükse oyun oynamasını sağlamanız da önerilmesi gereken durumlar arasındadır.

 

Bunun ardından doğru mama seçiminde dikkat edilmesi gereken şeylerin ne olduğunu belirtelim. Bu konuda ki en önemli seçim açık köpek mamalarındadır. Bunların zararlarını madde madde belirtelim.

 

 1. Açık köpek mamalarında tarihi geçmiş ürünler satılabilir: Bu meselenin çözümü için alışveriş yaptığınız pet shopa gerçekten güvenilir. Bir esnaf olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde güvenilmez esnaflar sizlere tarihi geçmiş ürünler satabilirler.

 

 1. açık köpek mamaları farklı köpek mamaları ile karıştırılarak satılabilir.

 

 1. açık köpek mamaları özellikle et ürünlerinde sakatattan yapılmış veya sakatat eklenmiş ürünler satılabilir.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Şimdi de N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması ile ilgili fiyat, içerik, gramaj bilgilerini aktaralım. Eğer bu mamayı il kez kullanacaksanız farklı mamalarla karışım yaparak özellikle alışkın olduğu mamalarla birlikte vermeniz önerilir. Genel olarak 2,5 kiloluk paketlerde 70 ile 75 lira arasında satılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM