counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0623
  % 0,26
 • EURO
  6,9747
  % 0,44
 • ALTIN
  233,6512
  % 0,12
 • BIST
  96.996,72
  % -0,20
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması Köpek bakımı oldukça keyifli bir iştir. Köpek severlerin bildikleri bir şey varsa o da yavru köpek bakımının oldukça zahmetli ve emek isteyen bir iş olduğudur. Yavru köpekler henüz annelerinden ayrılmışlardır ve sizden ilgi, sevgi, oyun, şefkat ve elbette yemek beklerler. Oldukça zahmetli olmasına karşın tatlılıkları […]

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması

Köpek bakımı oldukça keyifli bir iştir. Köpek severlerin bildikleri bir şey varsa o da yavru köpek bakımının oldukça zahmetli ve emek isteyen bir iş olduğudur. Yavru köpekler henüz annelerinden ayrılmışlardır ve sizden ilgi, sevgi, oyun, şefkat ve elbette yemek beklerler. Oldukça zahmetli olmasına karşın tatlılıkları karşısında tüm bunlar bir hiçtir. Peki, yavru köpek bakımı nasıl olmalıdır? Yavru köpeğinizin evinizde kendini mutlu ve güvende hissetmesi için öncelikle kalacağı yerin belirlenmesi gerekmektedir İster bir kulübe ya da evinizin bir köşesi olsun, seçeceğiniz ortamın sıcak ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.

 

Tasma ve kayış, köpeğinizin güvenliği için oldukça önemlidir. Tasma üzerine, kaybolma gibi bir durum için adres, kimlik, telefon vb. bilgiler yazan bir kâğıt yerleştirebilirsiniz. Mama ve su kabı metal, çift hazneli, paslanmaz ve kolay temizlenebilir olmalıdır. Köpeğinizin tüylerinin ve derisinin bakımı adına düzenli tarama seansları uygulayın. Köpeğiniz çiğneme dürtüsü sebebiyle eşyalarınıza zarar verebilirler. Bunun önüne geçmek için oyuncaklar edinebilirsiniz. Bu oyuncakları aynı zamanda eğitim için de kullanabilirsiniz.

 

Yavru köpekler tıpkı bebekler gibidirler. Bu nedenle ev ortamını onların güvenlikleri için organize edin. Örneğin camları ve kapıları kapalı tutun, onları başıboş bırakmayın, yüksek yerlerden uzak tutun, kimyevi malzemeleri ulaşamayacakları yerlerde muhafaza edin, zehirli bitki vb. şeyleri ulaşamayacakları yerlere koyun, klozetin kapağını kapalı tutun, elektrik kablolarını prizden çekin. Yavru köpeğinizin gelişimi adına ilk 1 yıl büyük önem taşımaktadır.

 

Küçük ırk köpekler gelişimlerini 1 yılda, orta ırk köpekler ve büyük köpekler ise 1,5 – 2 yılda tamamlamaktadırlar. Bu süreç sonunda yetişkin köpek sınıfına girerler. Bu dönemlerine Adult denmektedir. Yavru köpekler gelişimleri için yetişkin köpeklere nazaran çok daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bunun yanı sıra birçok vitamin ve minerale de ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple yavru köpeğinizin sağlıklı gelişimi adına ihtiyacı olan enerjiyi karşılayacak mamalar seçmelisiniz.

 

Orta ırk köpekler, Brittany, Beagle, İngiliz Cocker, Spaniel, Fransız Bulldog gibi yetişkin ağırlıkları 11 ila 25 kilogram arasında değişen köpeklerdir. Bu köpekler oldukça faydalı ve refakatçidirler. Dünya Köpek Federasyonu tarafından tanınan köpek ırkların yaklaşık olarak 3’te 1’ini orta ırk köpekler oluşturmaktadır. Doğdukları ilk hafta itibari ile orta ırk köpek yavruları her gün ağırlıklarının %5 ile 10’u arasında kilo almaktadırlar. Sütten kesilmeleri ile katı gıdaya geçiş aşamaları kademeli olarak yapılır. Sütten kesilme 3. haftada başlar ve aşamalı olarak katı mamaya geçiş sağlanır.

 

Köpeğinizin bu döneminde N & D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması, içerdiği %70 protein ve % 30 meyve ile köpeğinizin alması gereken günlük besin ihtiyacını tam ve dengeli olarak sağlamaktadır. Diğer mamalara oranla protein içeriği oldukça yüksek olan N & D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması, doğru bir mamanın ilk şartı olan tahıl içermemesi özelliğiyle orta ırk yavru köpeğiniz için ideal bir seçim olacaktır.

 

Doğumdan itibaren yavru 12 aylık olana kadar ağırlığının 40-50 katına çıkabilmektedir. Sindirim sistemi henüz gelişmemiştir ve metabolizması yetişkin köpeklere göre çok daha hızlı çalışır. Bu sebeple yüksek besin değerleri içeren mamalar tercih edilmelidir. Doğru mama seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıdaki gibidir:

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yavru Köpek Maması

 • Köpeğinizin yaşına ve ırkına uygun olması
 • Köpeğinize gereken besin ihtiyacını tam ve dengeli olarak karşılaması
 • Tahıl, kimyasal vb. maddeler içermemesi
 • Kolay sindirilebilir olması
 • Sağlıklı tüyler ve sağlıklı deri, güçlü iskelet ve kas sistemi, sağlıklı sindirim sistemi kazanımlarını sağlaması.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM