counter for blogger
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0187
  % 1,32
 • EURO
  6,9436
  % 0,89
 • ALTIN
  230,7362
  % 0,29
 • BIST
  97.727,73
  % -0,82
N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması Herkes hayatının bir bölümünde mutlaka bir evcil hayvan sahibi olmuştur. Bu kuş olsun, balık olsun, kedi veya köpek olsun, hepimizin hayatının bir yerlerine değmiştir. Bilinmesi ve kabul edilmesi gereken en önemli gerçek ise onların bir süs eşyası, ya da çocuğumuza aldığımız bir oyuncak olmadığıdır. Onlar […]

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Herkes hayatının bir bölümünde mutlaka bir evcil hayvan sahibi olmuştur. Bu kuş olsun, balık olsun, kedi veya köpek olsun, hepimizin hayatının bir yerlerine değmiştir. Bilinmesi ve kabul edilmesi gereken en önemli gerçek ise onların bir süs eşyası, ya da çocuğumuza aldığımız bir oyuncak olmadığıdır. Onlar da bizler gibi bir can taşıyan, bakımları ve yetişmeleri büyük bir sorumluluk gerektiren, ilgi, sevgi ve alaka isteyen canlı varlıklardır. Çocuğunuz oynasın diye aldığınız bir kedi yavrusu, hevesiniz geçene kadar evinizde beslediğiniz bir köpek yavrusu sadece bir insanlık suçudur. Anne tüm canlılarda annedir ve annesinden ayırıp geçici bir süre için evinize aldığınız, sıkılınca da sokağa terk ettiğiniz her canlı vicdanınızda oluşan kara bir lekedir sadece.

 

İnsanlar için belki de en cana yakın, dost canlısı, sadık hayvanlar köpeklerdir. Eğer gerçekten isteyerek, severek bir köpeği sahiplenirseniz, onun bütün sorumluluğunu üstünüze almış olursunuz ve onu bundan sonra ki hayatınızda çocuğunuz gibi kardeşiniz gibi ailenin bir ferdi olarak kabul etmeniz gerekir. Bu da hiç kolay bir şey değildir, onun bakımı, sağlıklı büyümesi ve mutlu olması çok ciddi bir sorumluluktur. Köpeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan besin ihtiyacı, çok dikkat ederek karşılanması gereken bir durumdur ve ilk olarak kabul edilmesi gereken şey onların sizin yediğiniz şeylerden arta kalanları yiyerek sağlıklı bir şekilde gelişemeyecekleridir. Bunun yanında piyasada bulunan yüzlerce marka ve çeşit köpek mamasının da hepsi sizin köpeğiniz için uygun değildir. Evcil hayvanınızın besin ihtiyacını bilmeli ve ona en uygun mamayı seçmelisiniz ve bunun içinde sıkı bir araştırma yapmalısınız.

 

Bu araştırmayı yaparken siz de köpeğim için en iyisi olsun diyenlerdenseniz N&D marka köpek mamalarını incelemelisiniz. Bir İtalyan firması olan N&D köpeğiniz için sağlıklı ve lezzetli mamalar üretir. Piyasada ki birçok markanın aksine tahılsız ve düşük tahıllı mamaları ile yüksek kaliteli ve %70 oranında et içeriğine sahip ürünler üretmektedir. Piyasada ki tahılsız diye satılan ürünleri çoğunda en fazla %10-20 oranında et bulunurken %50-60 oranında patates bulunmaktadır. Ayrıca köpeğinizin sindirimini rahatsız edecek, obeziteye davetiye çıkaracak ve diş sağlığını tehlikeye sokacak mısır ve pirinç gibi tahıllar yerine buğday ve yulaf gibi sindirimi kolay ve kaliteli tahıllar kullanmaktadır. Bunların yanında ürünlerin hiçbirinde renklendirici, GDO, kimyasal madde ve yapay tatlandırıcı bulunmaması köpeğinizin sağlığı için etkili nedenlerdir.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması gibi düşük tahıllı ürün çeşitlerinde %20 oranında tahılın yanında içeriğinde meyve bulundurması, tahılsız ürün çeşitlerinde de %70 oranında et içeriğinin yanında %30 oranında meyve bulundurması bu markayı diğer markalardan ayıran en önemli özelliklerden birisidir. Bunların yanında içinde bulunan hayvansal ürünlerin hepsinin insan tüketimine uygun olması da unutulmaması gereken bir özelliktir.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpeğinizin sağlıklı beslenmesinin yanı sıra gerekli bakımlarını da veteriner hekim kontrolünde düzenli olarak yaptırmalısınız. Mesela köpeğinizin doğal ortamda yerleri ve ya ağaç kabuklarını eşeleyerek yapması gereken fakat bulunduğu ortam gereği yeterli olarak yapamadığı tırnak bakımını sizin yapmanız yapılmştır.

Veterinerinize yaptırmanız önemlidir. Aynı şekilde diş bakımı da köpeğinizin ağız ve sindirim sağlığı açısından çok önemlidir. Kısacası nasıl ki çocuğunuzun büyümesi için A’dan Z’ye her şeyiyle ilgileniyorsanız, evcil hayvanınızla da her şekilde ilgilenmelisiniz. Onlardan sevginizi, ilgi ve alakanızı eksik etmeyin, unutmayın ki siz onları sahiplendikten sonra onların her şeyi siz olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM