counter for blogger
N&D Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0446
  % 0,95
 • EURO
  7,0087
  % 1,32
 • ALTIN
  233,9974
  % 0,06
 • BIST
  98.220,68
  % 0,06
N&D Köpek Maması

N&D Köpek Maması

N&D Köpek Maması Evimizde beslediğimiz ve bakımını büyük bir sorumlulukla üstlendiğimiz köpeklerimiz, bizim en sadık dostlarımız ve en iyi arkadaşlarımız olmuşlardır. Köpekler ve insanlar arasında, diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında çok sıkı kurulan ilişkiler bulunmaktadır. Bu nedenle köpeklerimizin yeri bizde daha özeldir. Sorumluluğunu aldığımız köpeklerin bakım ve beslenmesine dikkat edilmesi gereği, onların daha sağlıklı bir hayat sürmelerine […]

N&D Köpek Maması

Evimizde beslediğimiz ve bakımını büyük bir sorumlulukla üstlendiğimiz köpeklerimiz, bizim en sadık dostlarımız ve en iyi arkadaşlarımız olmuşlardır. Köpekler ve insanlar arasında, diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında çok sıkı kurulan ilişkiler bulunmaktadır. Bu nedenle köpeklerimizin yeri bizde daha özeldir. Sorumluluğunu aldığımız köpeklerin bakım ve beslenmesine dikkat edilmesi gereği, onların daha sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olacaktır. Özellikle de bir köpeğin beslenmesi konusunda yapılacak bir takım yanlışlıklar, köpeğin sağlıklı gelişimini riske atacak ve onu hastalıklara karşı daha duyarlı hale getirecek ve yaşam kalitesini düşürecektir.

 

Bu nedenle de bir köpek sahibinin, köpek bakmaya ilk karar verdiği anda, aldığı en büyük sorumluluk, köpeğin yeterli ve dengeli beslenmesinin sağlanması olacaktır. Her yaştaki köpeğin, hayatının her aşamasında, doğru beslenmesi önemlidir. Özellikle yavru köpeklerin beslenmesi, gelişim dönemini yaşayan yavru köpekler için çok daha önemlidir. Yavru köpeklerin beslenmesi, gelişim sürecini doğrudan etkilemekte ve kemik ve kas yapısının oluşumunda büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra, henüz tam gelişmemiş olan bağışıklık sistemleri nedeniyle yavru köpekler daha hassastırlar ve doğru beslenerek birçok hastalıktan korunmaları mümkündür.

 

Yaşlı köpekler ise yine doğru beslenmelerinin sağlanması durumunda, yaşlılık dönemlerini, daha uzun ömürlü ve daha konforlu olarak geçirme şansına kavuşurlar. Yaşlı köpeklerin yaşlılıkla ilgili yaşadıkları sağlık sorunları, doğru bir beslenme ile en aza indirilebilir ya da ertelenebilir. Bir köpeğin beslenmesi bu kadar büyük önem taşırken, köpeklerin beslenmesi ile ilgili köpek sahiplerinin yaptığı en ufak hatanın, köpek sağlığı anlamında telafisi olmayacaktır. Evde köpek bakmak isteyen her yeni köpek sahibi, öncelikli olarak köpek beslenmesi konusunda bilgi sahibi olmalı, gerekirse veteriner hekimden tavsiyeler almalı ve köpeğin sağlığı tehlikeye atılmamalıdır.

 

Köpeklerin doğru beslenmesinin sağlanması, hazır köpek mamalarıyla sağlanır. Hazır köpek mamaları, köpeklerin biyolojik ve fizyolojik özelliklerine göre hazırlanan ve tüm besin ihtiyaçlarını gerektiği miktarlarda karşılayan özelliktedir. Bir köpeğin evde yapılan artık yemeklerle beslenmesi, köpeğin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olmayacak, birçok sağlık sorununu da beraberinde getirecektir. Köpeğin bunun dışında özellikle çiğ et, şarküteri ürünleri, kemik ve balık kılçığı ile beslenmesi de, köpeğin sağlığını oldukça bozacak bir beslenme metodudur.

 

Köpek mamalarının, köpek beslenmesi üzerindeki olumlu etkileri, onları köpek mamaları ile besleme zorunluluğunu da doğurmuştur. Köpekler köpek maması ile doğru bir şekilde beslenmelidir ancak hangi köpek maması ile beslenmelidirler? Anlaşılacağı üzere, köpeklerin her köpek maması ile beslenmeleri de doğru olmayacaktır. Çünkü her köpek maması kaliteli değildir ve içeriğinde zararlı maddeler bulundurabilir, yeterli besin değerlerini de bulundurmayabilir. Seçilen köpek maması, bu anlamda çok önemlidir. Piyasada bulunan yüzlerce köpek maması arasından, en kaliteli ve en yararlı, aynı zamanda da en ekonomik mamayı bulmak biraz zor bir durum olabilir. Ancak bir köpek mamasını kaliteli yapan özelliklerin bilinmesi, seçim işini kolaylaştıracaktır.

N&D Köpek Maması

N&D Köpek Maması, % 70 gibi yüksek bir oranda et içeriği ve tahılsız bir mama olarak, kaliteli bir köpek mamasıdır. Kaliteli köpek mamalarında, tahıl bulunması, köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyeceğinden, önerilen bir durum değildir. Tahıllı mamalar, etçil olan köpeklerin sindirim sistemleri için çok uygun bir besin grubu değildir. Köpeklerde yüksek karbonhidrat oranı ile obezite ve diyabete neden olurlar. Ayrıca özellikle bazı tahıllar, köpeklerde alerjik durumlara ve sindirim sistemi bozukluklarına neden olabilir. N&D köpek mamalarının tahılsız olması, bu anlamda, olumlu bir özelliktir. Ayrıca yüksek et oranı ve gerçek et kullanımıyla köpeklerin protein gereksinimini, kaliteli protein sağlayarak, en iyi şekilde karşılayan bir mama markasıdır. İçeriğinde zararlı maddelere yer verilmemiş olan N&D Köpek mamaları, birçok sebze ve meyve eşliğinde zenginleştirilmiş bir besin değerine sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM