counter for blogger
N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması Köpekler ve insanlar çok samimi dostlardır. Bunun çok uzun bir tarihi vardır köpekler ve insanlar bir zamanlar ortak av faaliyetleri yapmışlardır. Köpekler insanlar gibi herhangi bir av aleti üretmemişlerdir. Fakat çok hızlı koştukları için insan ile bir araya geldiğinde müthiş bir avcı olmuşlardır. Bu […]

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpekler ve insanlar çok samimi dostlardır. Bunun çok uzun bir tarihi vardır köpekler ve insanlar bir zamanlar ortak av faaliyetleri yapmışlardır. Köpekler insanlar gibi herhangi bir av aleti üretmemişlerdir. Fakat çok hızlı koştukları için insan ile bir araya geldiğinde müthiş bir avcı olmuşlardır. Bu sebeple bilinçaltlarında anlaşılamaz bir dostluk vardır. Bugün bu unsurlar kalmasa da hala aralarındaki dostluk devam etmiştir.

 

             N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması tanıtıma geçmeden önce köpek bakım ve beslenmesi ile ilgili bazı açıklamalar yapacağız. Köpekler her ne kadar çok güçlü görünseler de aslında oldukça duygusal hayvanlardır. Bu sebeple köpekleriniz psikolojik durumuna oldukça dikkat etmelisiniz.

 

Öncelikle köpek bakımı İle bazı hususlara değineceğiz köpek bakımında en önemli hususlardan birisi tüy dökme olayıdır. Hepimizin bildiği gibi köpekler çok tüy döken hayvanlardır. Ve tüy dökme dönemlerinde oldukça fazla kaşınırlar bu kaşınma esnasında da kendilerine zarar verebilirler. Bunu engellemek için yapmanız gereken şey bunun için üretilen kaşıma aletleriyle hayvanlarınız kaşıyıp rahatlatabilirsiniz.

 

Ayrıca köpekleriniz bazı zamanlar cinsel açıdan libidoları yüksek hissederler, bu zamanlarda ister istemez dışarı çıkarlar ve pek çok hayvanla temasa geçerler. Bu süreçte pek çok asalak bulaştırıp bunu evlerinize de getirebilirler. Özellikle pire bulaştırırlarsa pireler çok hızlı yayılıp çoğaldıklarından zamanla baş etmeniz zor bir hale gelebilir. Bunun için hayvanlarınız eve geldiğinde onların derhal yıkamalısınız yıkarken de mutlaka kaliteli şampuanlar kullanmalısınız. Mutlaka bazı zamanlar ucuz mamalar kullanmak zorunda kalabilirsiniz fakat asla ucuz şampuanlar kullanmamalısınız.

 

Bunları anlatmamızın ardından şimdi de mamalar ile ilgili bir şeyler anlatalım; Köpek maması alırken hepimizin maddi açıdan zor dönemleri olabilir. Bu dönemlerde de açık kedi mamaları almak zorunda kalabilirsiniz. Açık kedi mamaları almanız durumunda aldığınız mamaların tarihinin geçmemiş olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı kötü niyetli kişiler tarihini geçmiş ürünleri sizlere pazarlayabilirler. Tabi bazıları da bunu istemeden yaparlar. Bu sebeple buna oldukça dikkat etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta açık mamalara karışık mama çeşitlerinin karıştırılıyor olmasıdır. Bu mamalar oldukça ucuz ve kaliteli göründükleri için sizlere cazip gelebilir ama her mama çeşidinin farklı bir özelliği olduğu ve köpeğiniz sağlığı etkileyeceğini unutmamalısınız. Ayrıca köpekleriniz bu mama çeşidine alışıp diğer mamaları istemeyebilir.

 

Çok dikkat etmeniz gereken bir diğer mesele de iç organların yani sakatatların satılmasıdır. Bu sakatatların içerisine tuz koyarlar çünkü bunların zamanla ciddi koku yapar ve bu hem sizlere hem de köpeklerinizin rahatsız olmasına yol açacaktır. İşte bu tuz koyulmuş ilaçlar, köpeklerinize zamanla çeşitli iç hastalıklarına özellikle böbrek hastalıklarına sebep olacaktır.

 

Bu meseleyi belirttikten sonra asıl konumuz olan N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

 

2.5 kiloluk paketlerde satılan bu ürünlerin fiyatı 95 lira ile 100 lira arasındadır. İçerik olarak pek çok şifalı bitkiler içerir. Bol protein ve vitamin içermektedir. A ve D3 ya da E vitamini içerir. Bu da hayvanlarınızın özellikle hasta oldukları dönemlerde oldukça faydalı olacaktır.

 

Bu hususların ardından şunu da belirtelim ki aldığınız ve köpekleriniz beğenmediği belki de alışkın olmadığı ürünler olabilir bu ürünleri mutlaka ziyan etmemeli, sokaklarda yardıma muhtaç bulunan ve çoğu zamanda aç olarak uyuyan köpeklere vermelisiniz.

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Ayrıca köpekleriniz sosyal hayvanlar olduğu için dışarıya çıkıp diğer hayvanlarla uyum sağlamasına sebep olursanız oldukça iyi olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM