counter for blogger
N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması Eğer köpeğiniz için kaliteli bir mama arıyorsanız N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması tam da aradığınız mamadır. Tahılsız içeriği ve yüksek protein oranı ile mama konusundaki arayışınızı sonlandıracak olan N & D markası, yüksek fiyatının hakkını veren bir markadır. Köpeğinizin tüy, kemik ve […]

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Eğer köpeğiniz için kaliteli bir mama arıyorsanız N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması tam da aradığınız mamadır. Tahılsız içeriği ve yüksek protein oranı ile mama konusundaki arayışınızı sonlandıracak olan N & D markası, yüksek fiyatının hakkını veren bir markadır. Köpeğinizin tüy, kemik ve bağışıklık sistemini düşünen uzmanların içeriği ile üretilen yaban mersini içeren mamada, antioksidan özelliği de var. En iyi şekilde beslenmesini istediğiniz köpeğinizin sağlığını ön planda tutan bu mama markasını tüm veteriner hekimlerde bulabilirsiniz. Birçok değişik içeriği olan ve hiç bir zararlı madde içermeyen bu mama ile köpeğinizin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşaması ve enerji ihtiyacını karşılaması sağlanacaktır.

 

Köpek Bakımı ve Beslenmesi

 

Köpek bakımı gerçekten emek isteyen bir iştir. Çünkü köpeğinizin sürekli sizin ilginize ihtiyacı vardır Tuvalet ve oyun ihtiyacının düzenli olarak karşılanması için sizin de enerjik olmanız ve her gün düzenli olarak onu gezdirmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin bakımı için ihtiyacı olan her şeyi maddi ve manevi olarak karşılamanız gerekmektedir. Bakımı için gerekli olan veteriner muayenesi oldukça önemlidir.

 

Veteriner hekim kontrolünde olan ve düzenli olarak temizliğinin sağlanması gereken köpeğinizin sağlığı oldukça önemlidir. Köpeğinizin bakımı için gerekli olan tüm kontrolleri sağlaması ve ihtiyacınız olan her an ulaşması için bir veteriner hekim desteği almanız gerekmektedir. Köpeğinizin bakımı için düzenli olarak fırçalanması ve tüylerinin taranması da oldukça önemlidir.

 

Köpek ile Yaşamak

 

Evcil hayvan besleyenlerin en büyük sorunu komşulardır. Özellikle apartman sakinlerinin büyük bir sorun oluşturduğu günümüzde evde hayvan besleme fikrine sıcak bakan insan bulmak zordur. Genelde hayvanlara eziyet etmeyi tercih eden cani insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımız için, çevreden size sorun çıkarmayacak olan kişilerin olup olmadığına dikkat ederek hayvan beslemeye karar vermelisiniz.

 

Müstakil evler köpek beslemek için oldukça uygundur. Ancak köpek beslenmesi konusunda deneyiminiz yoksa bir bilenden destek almanız gerekebilir. Birden çok köpek beslemeye karar verirseniz, işiniz daha da zorlaşabilir. Bu nedenle evcillerin beslenmesi konusu, yaşadığınız ilçede önemlidir. Zaten evcil hayvana karşı olmayan kişilerin bulunduğu bölgelerde birçok kişi evcil hayvan beslemektedir. Bu durumda böyle yerlerde daha rahat yaşayabilirsiniz.

 

Evcil Hayvan Nereden Alınmalı?

 

Eğer bir hayvan beslemek ve ona bakmak istiyorsanız, sokaktan bir yavru sahiplenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz barınaklardan da hayvanları sahiplenebilirsiniz. Bu uygulama yurt dışında çok yaygındır ve para verip cins bir köpek alıp işi ticarete dökmek yerine, bakıma muhtaç bir yavruyu sahiplenebilirsiniz. Emin olabileceğiniz bir durum varsa, o da barınaktan ya da sokaktan sahiplendiğiniz evcillerin size daha sadık olacağıdır.

 

Bir hayvan bile alsanız, birinin hayatını kurtarabilir ve sonsuza kadar size bağlı olmasını sağlayabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenmek için barınaklara mama ve temizlik malzemesi bağışlayarak, bunun karşılığında hayvan sahiplenebilirsiniz. Ancak iki gün sonra sokağa atacağınız bir canlıyı asla almamalısınız. Bu nedenle mutlaka dikkat etmeniz, iyi düşünmeniz ve aile üyelerinize danışmadan karar vermemeniz gerekmektedir.

 

Evcil Hayvan ve Çocuklar

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Evinizde çocuklarınız varsa evcil hayvanlarla çok fazla yalnız bırakmamanız kaydıyla uyumlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. Birbirinden keyifli dakikalar yaşayacak olan çocuğunuz, evcil hayvanınızla mutlu bir çocukluk dönemi geçirecektir. Gerekli aşıların yapılması durumunda sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen evcil hayvanlar, çocuklar gibi sürekli ilgiye muhtaçtır. Bu nedenle bakımlarını üstlenebilecek olan kişiler evcil hayvan sahiplenmelidir. Eğer bakamayacaksanız, kesinlikle almamanız gerekmektedir. Aksi halde hayvana da kendinize de yazık edeceksiniz ve vicdanınız bu yükü asla unutmayacaktır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM