counter for blogger
N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1574
  % 0,22
 • EURO
  7,1157
  % 0,72
 • ALTIN
  237,4062
  % -0,01
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması Köpeklerde öğrenme tekrarlarla olur. Öncelikle daha önce öğrendiği davranışları uygularlar. Eğer bu davranışları amaçlarına uymazsa deneme-yanılma yöntemi ile doğru davranışı bulurlar. Yani ödüle hak kazanırlar. Aynı davranışı tekrarladığında ödülünü alıyorsa bu davranış modeli belleğine yerleşir ve öğrenmiş olur. Onların beyin jimnastiği böyle gelişir. […]

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması

Köpeklerde öğrenme tekrarlarla olur. Öncelikle daha önce öğrendiği davranışları uygularlar. Eğer bu davranışları amaçlarına uymazsa deneme-yanılma yöntemi ile doğru davranışı bulurlar. Yani ödüle hak kazanırlar. Aynı davranışı tekrarladığında ödülünü alıyorsa bu davranış modeli belleğine yerleşir ve öğrenmiş olur. Onların beyin jimnastiği böyle gelişir. Köpeklerde bir öğrenme yöntemi daha vardır, bu da şartlı reflekstir. Eğer mama verilmeden önce mama vakti geldi diye seslenirseniz bunu her yaptığınızda mama vaktini anlamış olur. Gezmeye giderken ceketin giyilmesi ile heyecanlanması da buna örnektir.

 

Ödül ve ceza sistemi; köpeklerde alıştırılmak istenen bir davranış tekrarlarla ve teşvik şeklinde olur. Bir davranışa alışması için o davranışı yaptığında okşamanız, sevmeniz, ilgi göstermeniz, sevdiği yiyecekleri vermeniz, dışarı çıkarıp gezdirmeniz o davranışı öğrenmesini sağlayacaktır. Bu tür egzersiz ve alıştırmalar hızlı bir şekilde öğrenmeyi sağlar. Ödüllendirme ve cezalandırma geç kalmamalı. Yoksa köpeğiniz bu olayı unutur ve niçin ödül aldığını veya ceza aldığını anlayamaz. Mesela oturmayı öğretiyorsanız, kalkmadan ödülünü vermelisiniz.

 

Tuvalet eğitimini veriyorsanız onu orda ödüllendirmelisiniz, bu şekilde öğrenmeye teşvik etmiş olursunuz. Köpeğiniz doğru bir şey yaptığında sizi memnun ettiyse sizde onun hoşuna giden bir şeyi yapın. Yavru köpeklerde eğitim çok önemlidir. Köpeğinizi eğitirken öğrensin diye ona büyük cezalar vermek çok yanlıştır. Dövmek, aç bırakmak, kafese ve karanlık bir yere hapsetmek, yüksek sesle azarlamak yanlıştır. Bu köpeğinizin belki eğitilmesini sağlar ama her zaman korkudan dolayı size boyun eğer.

 

Sevgi ile verilen eğitimle korku ile verilen eğitim arasında dağlar kadar fark vardır. Başka biri köpeğinize sevgi gösterirse sizi değil onu seçmek isteyecektir. Yapılacak en iyi şey ses tonunuzu itirazsız ve kullanışlı bir şekilde kullanmanız ve ona hayır kelimesini iyi benimsetmek olacaktır. Aşırı sevgiyi köpeğiniz suiistimal edebilir. Ödül ve ceza yerinde ve zamanında yapılmalı, köpeğinizin aklının karışmasına ve başı buyruk hareket etmesinin önüne geçilmelidir.

 

Köpeklerde enerji ve mama tüketimi, yaşına, cinsine ve kilo boy oranına göre değişiklik gösterebilir. Köpeğinize enerji harcayacak hareketi gerçekleştirmesi için egzersiz hareketleri yaptırmalısınız. Nasıl küçük çocuklar hareketli ve enerjik ise yavru köpeklerde enerjik olurlar. Bu yüzden fazla enerjilerini harcamak, hareket etmek isterler. Köpeklerde yaş ve ırka göre egzersiz aktiviteleri de değişiklik göstermektedir. En azından bütün köpek dostlarımızın günlük yürüyüş aktivitesi olmalıdır. Kemik gelişimi dönemimde büyük ırk köpeklerde ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Köpeğimiz sakatlanıp hasar alabilir. Tüy bakımı, fırçalama ve banyo gereksinimi de önemlidir. Köpeklerimizin hijyenik ve sağlıklı olmalarına özen göstermeli, temizliği sevdirmeliyiz. Yıkama çok sık olmamalı, tabakası aşınır ve mantar gibi hastalıklara yakalanma riski artar. Ilık suyla ve kaymayacağı bir küvette yıkayın. Özel köpek şampuanı ya da doktorunuzun önerdiği bir şampuan varsa onu kullanın. Çok zor kurudukları için bir müddet dışarı çıkarmayın.

N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması

Mama olarak ona uygun mama seçimine dikkat edilmelidir. Küçük ve orta yaş köpeğinize N&D Tavuk Etli Narlı Tahılsız Küçük Ve Orta Irk Yavru Köpek Maması verebilirsiniz. Hem tat olarak hem de zengin içerikli olması köpeğinizin bu mamayı sevmesini sağlayacaktır. Daha az karbonat, kaliteli meyve ve sebze, taze et ve yüksek protein, vitamin ve mineral dengesi sağlanmış, kolay hazmedilen hayvansal yağlar barındırmaktadır. Köpeklerin şeker ve obezite gibi hastalıklarını önlemeye yardımcı, metabolizma hızlandırıcı zengin içerikle hazırlanmış bir İtalyan ürünüdür. Kuru mama farkını en iyi şekilde ispatlayabilecek bir mamadır. Güvenle köpek dostlarımıza ana öğünlerinde verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM