counter for blogger
ND Yavru Köpek Maması TahılsızND Yavru Köpek Maması Tahılsız

 • DOLAR
  6,0690
  % 0,37
 • EURO
  6,9831
  % 0,56
 • ALTIN
  233,8313
  % 0,09
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
ND Yavru Köpek Maması Tahılsız

ND Yavru Köpek Maması Tahılsız

ND Yavru Köpek Maması Tahılsız ND Yavru Köpek Maması Tahılsız Köpeklerde insanlar gibi iyi beslenmeye ve iyi bakılmaya ihtiyaçları olan sevimli dostlarımızdırlar. Bu yüzden onlar için en uygun olan mamaları vermeli ve onlara iyi bakmalıyız. Özellikle yavru köpekler için beslenme bir yetişkin köpeğe göre daha önemlidir ve daha dikkatli bir biçimde seçilmelidir. Çünkü yavru köpekleri […]

ND Yavru Köpek Maması Tahılsız

ND Yavru Köpek Maması Tahılsız

Köpeklerde insanlar gibi iyi beslenmeye ve iyi bakılmaya ihtiyaçları olan sevimli dostlarımızdırlar. Bu yüzden onlar için en uygun olan mamaları vermeli ve onlara iyi bakmalıyız. Özellikle yavru köpekler için beslenme bir yetişkin köpeğe göre daha önemlidir ve daha dikkatli bir biçimde seçilmelidir. Çünkü yavru köpekleri özellikle büyüme çağlarında aldıkları her besin inanılmaz bir değer taşır. Bu yüzden onlar için mama alırken ayrıca bir defa daha düşünmemiz gerekir. Peki, ama onlar için en uygun olan mamalar hangileri olduğunu hiç düşündünüz mü? Piyasada çok fazla tahıllı ve tahılsız mama mevcut, hangisi köpeğiniz için daha uygun olacaktır? İşte bu tür sorularda cevap ebette ki tahılsız köpek mamaları olacaktır. ND yavru köpek maması tahılsız olup sevgili yavru köpeğinizin alması gereken malzemelerle hazırlanmaktadır.

 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki tahıllı köpek mamaları köpeğiniz için yarardan çok zarar teşkil eden mamalardır. İçerlerinde kullanılan mısır, buğday ve pirinç gibi tahıllar yüksek glisenik endeksine sahip olan tahıllardır ve köpeğinize zarar vermektedir. Bu tür mamaları yiyen köpeklerde mamaların doyurucu olmaması yüzünde daha fazla yeme alışkanlığı görülür. Bunu sonucunda ise köpeğiniz daha fazla dışkı yapar ve obeziteyle karşı karşıya gelir. Bunu yanında köpeğiniz daha fazla tüy dökmeye ve kalan tüylerinin de sağlıksız görünmesine neden olur. Bu yüzden özellikle henüz yavru olan köpeklerin büyüme çağlarında oldukları için bu tür mamaları kullanmamaları gerekmektedir. Tahıllı köpek mamaları yerine tahılsız köpek mamaları kullanmaları onlar için daha uygundur. İste bu yüzden ND yavru köpek maması tahılsız olma özelliğiyle yavru köpeğiniz için çok uygundur. Peki, neden tahılsız köpek maması kullanılmalıdır? Tahılsız köpek mamalarında kullanılan pirinç, buğday gibi tahıllar yerine köpeğinizin ihtiyacı olan yüksek besin değeri olan malzemeler ve et kullanılmaktadır. Özellikle etçil olarak tanımlanan köpeklerin beslenmesinde etin küçümsenemez bir yeri vardır ve etli besinler yemeleri gerekmektedir. Tahılsız köpek mamaları kullanan köpeklerde:

 

 • Diyabet riski olmamakta
 • Obeziteye yakalanma riski ortadan kalkmakta
 • Daha sağlıklı tüylere sahip olmakta
 • Daha az tüy dökmekte
 • Daha az mama tüketmekte
 • Daha az dışkılamakta
 • Son olarak ise enerjileri daha yüksek hale gelmektedir.

 

Ayrıca tahıllı köpek mamaları köpeklerin alerjilerini tetikleyen mamalardır. Tahılsız köpek mamaları ise alerjiye neden olmaz ve köpeğinizin daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. Tahılsız köpek mamaları ile beslenen köpekler daha sağlıklı, daha temiz bir ağız yapısına kavuşmaları da cabası ayrıca.

 

Şüphesiz sizde her köpek sahibi gibi köpeğinizin en iyi şekilde bakılmasını istersiniz. Bu yüzden en iyi şekilde beslenmesi ve bakılması gerektiğini de bilirsiniz. Köpekler bizim yediğimiz besinlerden farklı besinlere ihtiyaçları vardır. Bu yüzden onlara özel olarak hazırlanmış köpek mamaları verilmelidir. Özellikle de yavru köpeklerin beslenmesi çok büyük önem taşımaktadır. Onlar için alınan her besin kontrol edilmeli ve ona göre verilmelidir. Onların gelişimi için bol bol besin değerleri yüksek mamalar ve et verilmelidir. Bu yüzdende et içerikli tahılsız mamalar verilmesi onlar için büyük önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki köpeğin sahibi olduğunuz anda onun tüm sorumluluklarını da üstlenirsiniz. Bu yüzden de bu sorumlulukları yerine getirmelisiniz.

ND Yavru Köpek Maması Tahılsız

Tahılsız köpek mamalarının fiyatlarına gelince; tahılsız köpek mamaları diğer mamalardan daha fazla et ve yüksek değerli besinler içerdikleri için fiyatları da diğer mamalara göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Örneğin 17 kiloluk tahılsız köpek maması fiyatı 250 ile 300 lira arasında bir fiyat aralığına sahip olabilmektedir. Ama diğer sağlıksız ve kalitesiz köpek mamalarını kullanmak yerine bu tür mamaları kullanmanız yavru köpeğiniz için daha önemlidir. Üstelik mamalar yüksek değerli besinler içerdikleri için diğer mamalardan daha fazla dayanacaktır. Eğer yavru köpeğinizin iyi beslenmesini istiyorsanız ND yavru köpek mamasını tahılsız içeriğiyle bir an önce almanızı tavsiye ederiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM