counter for blogger
N&D Yavru Köpek MamasıN&D Yavru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1856
  % 0,35
 • EURO
  7,1193
  % 0,06
 • ALTIN
  238,4272
  % -0,08
 • BIST
  94.496,80
  % -2,77
N&D Yavru Köpek Maması

N&D Yavru Köpek Maması

N&D Yavru Köpek Maması N&D Yavru Köpek Maması Evinizde bir yavru köpeğe bakmaya karar verdiyseniz, köpeğinizin bakımı ve beslenmesiyle ilgili birçok bilgi edinmeniz, araştırma yapmanız önemlidir. Çünkü yavru köpekler, özelliklede annesinden yeni ayrılmış yavru köpekler, yetişkin köpeklere nazaran, çok daha fazla sevgi, ilgi ve şefkate muhtaçtırlar. Tüm ilginizi ve sevginizi, gayet içten bir şekilde hayatına […]

N&D Yavru Köpek Maması

N&D Yavru Köpek Maması

Evinizde bir yavru köpeğe bakmaya karar verdiyseniz, köpeğinizin bakımı ve beslenmesiyle ilgili birçok bilgi edinmeniz, araştırma yapmanız önemlidir. Çünkü yavru köpekler, özelliklede annesinden yeni ayrılmış yavru köpekler, yetişkin köpeklere nazaran, çok daha fazla sevgi, ilgi ve şefkate muhtaçtırlar. Tüm ilginizi ve sevginizi, gayet içten bir şekilde hayatına yeni giren sevimli köpeğinize vermeli, ona hissettirmelisiniz ki, evine, size ve yeni yaşamına sağlıklı bir şekilde uyum sağlayabilsin. Yavru köpeklerin bakımı ve beslenmesiyle de çok yakından ilgilenmeniz gerekecek. Yavru köpeğinizin bakım ve beslenmesi de oldukça önemli ve itina isteyen bir faaliyet olacak sizin için.

 

Bir yavru köpek edinmeye karar verdiyseniz, önceliğiniz evinizin düzenini yavru köpeğinize göre ayarlamanız olacaktır. Evinizde yavru köpeğiniz için tehlike yaratabilecek riskleri yok etmeli, evinizi köpeğinize göre dizayn etmelisiniz. Köpeğinize ilişkin, köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir alışveriş yapmanız gerekecektir. Yavru köpeğinizin yeni evine daha çabuk alışabilmesi için, evinizde ona ait bir yer ayırmalısınız. Yavru köpeğiniz için bir araştırma yapıp, güvenilir, her istediğiniz an ulaşabileceğiniz, sağlığını ve aşılarını yakından takip edecek, sizi köpeğinizle ilgili her konuda bilgilendirebilecek bir veteriner hekim bulmalı ve hiç zaman kaybetmeden köpeğinizin ilk kontrolünü yaptırmalısınız. Ayrıca yavru köpeğinizin bakımı ve beslenmesi konusunda veteriner hekiminizin sizi bilgilendirip, yönlendirmesini istemelisiniz.

 

Köpeklerin nasıl beslendikleri, hangi mamayla beslendikleri, ne kadar yemeleri gerektiği zaten çok önemlidir ki, yavru köpeklerin beslenmesi, tüm yaşamlarını etkileyeceğinden, çok daha önemlidir. Yavru köpeğinizin beslenmesiyle ilgili birçok kurala uymanız, birçok konuda özen göstermeniz, bir anlamda yavru köpeğinizin şimdiki ve iler ki dönemlerdeki sağlığının garantisidir. Bebeklik döneminde doğru ve yeterli beslenen yavru köpekler, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayarak yetişkinlik dönemlerinde daha güçlü ve daha uzun ömürlü olurlar.

 

Yavru köpeğiniz için kullanacağınız hazır köpek mamasının seçimini yaparken, bu nedenle çok dikkat etmeniz ve iyi bir araştırma yapmanız gereklidir. Birçok mama markasının, yavru köpekler için piyasaya sürülmüş mama çeşitleri vardır. Ancak piyasada satışı yapılan her köpek maması markası kaliteli ve köpeğiniz için yararlı değildir. İyi bir köpek mamasının, belli başlı bazı özellikleri vardır ve seçiminizi kesinlikle o özellikleri düşünerek yapmalısınız. Yavru köpeğiniz için kullanacağınız mama türü, kuru mama olmamalıdır. Anne sütünden ayrılan yavru köpekler için en uygun mama, kuru mamadır ve zaten kuru mamalar, yaş mamalara göre daha kaliteli ve besin değeri daha yüksek mamalardır.

 

İyi bir mamada aranan et yan ürünlerinin kullanılmaması, tahılsız olması, kimyasal ve katkı maddeli olmaması, alerjik besinler içermemesi, sindiriminin kolay olması, besin değerinin yeterli düzeyde olması, içeriğinde GDO barındırmaması, yavru köpeğiniz için mama alırken önemsemeniz gereken ayrıntılardır. Mamanın içeriğinde yine yavru köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde, yağ, protein, vitamin ve minerallerin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Yavru köpeklerin yüksek enerjili mamalara ihtiyacı vardır.

N&D Yavru Köpek Maması

Pahalı olması, mamanın kaliteli ve yeterli besin değerlerine sahip olduğunun içinde zararlı maddeler barındırmadığının, bir göstergesi değildir. Yavru köpeğiniz için mama seçerken, tüm detaylara dikkat edip, sağlığını ve gelişimini tehlikeye atmamalısınız. Piyasada bulunan mamalar arasında N&D yavru köpek maması markalı köpek mamaları, tercih edilebilecek bir marka. Bir köpeğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış olan N&D yavru köpek mamasımarka köpek mamaları, yavru köpek mamalarında da aynı kaliteyi sağlayan bir marka. İçeriğinde köpeğe zararlı maddeler barındırmayan, besin değerlerinin köpeğin ihtiyaçlarına göre düzenlenen, yan ürün yerine et kullanılan, bir köpek mamasında aranan birçok özelliği yerine getiren, kaliteli ve köpeğiniz için tercih edebileceğiniz bir köpek maması markasıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM