counter for blogger
Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0699
  % -0,43
 • EURO
  6,9782
  % -0,54
 • ALTIN
  231,5830
  % -0,26
 • BIST
  96.489,00
  % -0,25
Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması Besin zincirinin oluşumunu tamamlayan yetişkin köpekler, yaşlılık evresinde sadece sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamayı amaçlamaktadır. Çünkü gelişim evrelerini tamamlamıştır, beden olması gereken şekle girmiştir. Fizyolojik gelişimler tamamlanmış , yapılması gereken şey oluşumu tamamlanmış fizyolojik bedenin sağlığını korumaya kalmıştır. Bunun için yaşlı köpeklerde mama tercihi yaparken içeriğinde tahıl besin değerleri […]

Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Besin zincirinin oluşumunu tamamlayan yetişkin köpekler, yaşlılık evresinde sadece sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamayı amaçlamaktadır. Çünkü gelişim evrelerini tamamlamıştır, beden olması gereken şekle girmiştir. Fizyolojik gelişimler tamamlanmış , yapılması gereken şey oluşumu tamamlanmış fizyolojik bedenin sağlığını korumaya kalmıştır. Bunun için yaşlı köpeklerde mama tercihi yaparken içeriğinde tahıl besin değerleri en aza indirilmiş olanlar tercih edilmelidir. Çünkü köpekler yaşlılık evresinde ideal olan kiloyu sağlığı korumalıdır. Gelişim ve büyüme gibi evrelerde olmadığı için et ve yan ürünleriyle beslenmelidirler. Kırılma ve hassaslaşan kemiklerin güçlenmesi için et proteinlerinden yararlanmalıdırlar. Kalsiyum içerikli besin bileşenleriyle kemik yapısının korunması ve günlük hareket aktifliğini arttırmak için kalori değeri yüksek mineral içerikleri tüketmelidirler.

 

Mama İçeriği Hakkında;

 

Köpeklerin biyolojik ihtiyaçlarına bakıldığında sadece etobur oluşları değil aynı zamanda sebze, meyve, bitkiler vb. otoburluk özellikleri de bulunmaktadır. Ama genel olarak etobur olan bu canlılar özellikle yaşlılık evresinde tahıl besinlerinden çok et, süt, beyaz ürünler ve kan yapacak bitki ürünleri tüketmelidirler. Mama içeriğinde et ve narenciye bitki özleri ile bu tür faktörlere çözüm üretilmiştir.

 

Yaşlı köpeklerin biyolojik gelişimine göre üretilen ORIJEN SENİOR ürünleri Kanada’nın zengin içerikli ve kaliteli deniz ürünleri, farklı orman bitkileri, sağlıklı et ve et ürünleri ile organik ve taze olarak mama üretimi sağlanmıştır. Günlük olarak elde edilen taze tavuk eti, hindi eti ve bunların yumurtalarının taze olarak mama ürünleri içerisinde sterilize ve hidrolize edilerek ilave edildiği görülecektir.

 

Doğal ortamlarında yetişen bitki özleri ve kümes dışındaki kanatlı hayvan etleri ve yumurtaları ile sağlıklı, organik ve taze besinler ile uzun ömürlü mama üretimi sağlamaktadır.

 

Kendi doğal ortamında yetiştirdikleri besin ve sebze içerikleri, canlı hayvan üretimi, zengin deniz balıkları ile organik ve taze mama üretimini günlük sağladığı için ödül alan marka haline gelmiştir.

 

Kullanım şekli olarak yaşlı kedilerin ağırlığına, aktifliğine, yaşlılık ve hastalık durumuna, hassas alerjik reaksiyonlarına bağlı olarak günlük porsiyon miktarları değişiklik gösterecektir. Örneğin; yaşlı ve gebe dişi köpeklerde günlük mama miktarı %25 oranından fazla verilmelidir. Obez yaşlı köpekler için %25 altında olmalıdır. Yavru köpekler içinde %25 in üzerinde olmalıdır. Dişi köpeklerin emzirme dönemlerinde ise; tüketebildiği kadar mama verilmelidir ki yavrularının sağlıklı ve hızlı gelişimi sağlanabilsin.

 

 

Mamanın İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Kemiksiz tavuk eti, kurutulmuş tavuk eti, tavuk ciğeri, taze ve canlı bütün ringa balığı, kurutulmuş hindi eti, taze hindi ciğeri, kurutulmuş bütün yumurta, canlı kılçıksız levrek balığı, bütün somon balığı ve somon balığı yağı, tavuk yüreği, tavuk kıkırdağı, kurutulmuş ve taze ringa balığı, kurutulmuş somon balığı, kurutulmuş bezelye lifleri, sebze ve meyve lifleri, tavuk ciğeri yağı, kırmızı kurutulmuş mercimek, yeşil bezelye, yeşil mercimek, kurutulmuş yonca otu, yer elması kurutulmuş, nohut, bal kabağı, kabak, kurutulmuş ıspanak, havuç, kırmızı ve yeşil elmalar, güneşte kurutulmuş armut, kızılcık otu, yaban mersini, deniz yosunu, hindibadır.

Kökü otu, meyan kökü kurutulmuş, melekotu kökü, çemen otu özü, kadife çiçeği kurutulmuş, tatlı rezene otu, kurutulmuş nane yaprağı, sarı papatya yaprakları, kara hindiba kökü, zater özü, biberiye, biberiye yağı, ham yağ, ham protein, ham lif, nem, rutubet, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, %35 yağlardan , % 65 proteinlerden oluşan analitik bileşenler, çinko, bakır, bakır sülfat, manganez, magnezyum,taurin,mineraller, vitaminler, E vitamin, D3 vitamin,A vitamin, B1 vitamin, B12 vitamin, D vitamin, potasyum klorür, fosfat gibi içerikler bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM