counter for blogger
Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0469
  % 0,99
 • EURO
  6,9477
  % 0,43
 • ALTIN
  232,7349
  % -0,52
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması İnsanların hayatında oldukça önemli yer tutan hayvan cinslerinin başında köpekler gelmektedir. Köpek sahibi olmak isteyen kişiler köpek bakımının yıllarca sürebildiğini unutmamalı ve kararlarını bu şekilde vermelidirler. Unutulmamalıdır ki köpekler uzun yıllar yaşayabilen hayvanlardır ve köpek sahibi olmak isteyen kişi bir yavru köpeği büyütebilmek ve eğitmek için çaba harcaması gerekmektedirler. Köpeğin […]

Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

İnsanların hayatında oldukça önemli yer tutan hayvan cinslerinin başında köpekler gelmektedir. Köpek sahibi olmak isteyen kişiler köpek bakımının yıllarca sürebildiğini unutmamalı ve kararlarını bu şekilde vermelidirler. Unutulmamalıdır ki köpekler uzun yıllar yaşayabilen hayvanlardır ve köpek sahibi olmak isteyen kişi bir yavru köpeği büyütebilmek ve eğitmek için çaba harcaması gerekmektedirler. Köpeğin ev düzenin alışma süresi kısa sürede sağlanabilse de, o süre boyunca ilgi gerektirmektedir.

 

Aynı zaman da köpeklerin, sahipleri tarafından bütün ihtiyaçları giderilmeli ve köpeğinizin kendisini evin bir bireyi olarak hissetmesi gerekmektedir. Sizin yaşantınıza uygun olan saatlerde düzenli olarak yemekleri verilmeli ve köpeğiniz bir iki saatten fazla tek başına evde bırakılmamalıdır.

 

Köpeğinizin diş sağlığına dikkat etmeli, sert kemikler, sert köpek krakerleri vererek dayanıklılığına arttırmalısınız. Aynı zaman da iç ve dış parazitlere karşı düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirmeli, kuduz gibi hastalıklara karşı aşılarını düzenli olarak yaptırmalısınız.

 

Köpeğinizin kendisine ait alanlara sahip olması ve kendisine ait bir yatağı olması çok önemlidir. Bu sayede evi daha kolay benimseyecektir. Aynı şekilde ismini ve adresini de tasmasında taşıması kaybolma gibi olaylarda önem teşkil etmektedir. Kaybolan veya terk edilen köpekler psikolojik olarak büyük sıkıntılar çekmektedirler. Bu sebeple ev köpekleri sokakta veya ev ortamı dışında başka bir yerde yaşayamazlar. Böyle bir durumda yapılması gereken köpeğin tekrar ev ortamında yaşayabileceği bir şekilde sahiplendirilmesidir. Ev ortamına alışan bir köpek sokakta yaşayamayacak, kısa süre içinde ölecektir.

 

            Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması yaşlı cins köpeklerin ihtiyaç duydukları yüksek miktarda sindirilebilir et içermektedir. İçeriğinde tavuk eti, hindi eti, doğal yollarla yakalanmış balık eti çeşitleri ve bütün yumurta bulunmaktadır. Yaşlı köpeklerin bağırsak sistemini korumak amacıyla ve tüylerinin parlak ve sağlıklı gözükmesi için omega 3 yağ asitleri ve DHA, EPA bulunmaktadır.

 

 

            Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması içerisinde bulundurduğu probiyotikler ile vitamin, enzim ve laktik asit üreterek zararlı bakterilerin üremesini, stresin vücutta oluşturduğu etkilerini ve sindirimdeki sorunları en az seviyeye indirmektedir. Mamanın içeriğinde bulunan enerjinin %40’ını proteinlerden, %22’sini sebze ve meyvelerden, %38’ini ise yağdan elde etmektedir.

 

            Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması içeriğinde bulunan diğer ürünler ise tavuk ve tavuk ciğeri, tavuk ciğeri yağı, tavuk kıkırdağı, tavuk kalbi, hindi ve hindi ciğeri, ringa balığı, alaska balığı, somon balığı, bütün yumurta içerisinde bulunan et ürünleridir.

 

İçerisinde bulunan sebze, meyve ve tahıllar ise kırmızı mercimek, yeşil bezelye, yeşil mercimek, nohut, yer elması, yonca, balkabağı, kabak, havuç, kırmızı elma, ıspanak, yaban mersini, kızılcık, su yosunu, meyan kökü, tatlı rezene, nane yaprakları, çemen otu, biberiye, sarı papatya ve karahindiba içeriğinde bulunan diğer ürünlerdir. İçeriğinde bulunan katkı maddeleri ise A vitamini, D3 vitamini, B12 içermektedir.

 

            Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması ilk kez tercih edeceğiniz bir ürünse, mamayı kademeli olarak köpeğinize vermelisiniz. Köpeğinizin mamaya alışması için bu süre önemlidir. Yaklaşık bir iki hafta kadar süren bu dönem de köpeğinizin mamaya daha kolay alışacağı gibi sindirim sorunları yaşamayacaktır. Bu süre içinde eski mama oranını azaltmalı, yeni mama oranını ise arttırarak geçişi tamamlamalı ve köpeğinize vermelisiniz.

Orijen Tahılsız Yaşlı Köpek Maması

Yaşlı köpekler için tavsiye edilen beslenme oranı günde iki defa mama yemeleri yönündedir. 8 ile 12 saatleri arasında mama verilmesi uygun olacaktır. Mama her zaman için temiz içme suyu ile verilmesi önemlidir. Mama kuru ve serin bir yerde, güneş görmeden paketin azı kapalı şekilde bekletilmesine dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM