counter for blogger
Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0071
  % 0,33
 • EURO
  6,9577
  % 0,58
 • ALTIN
  232,8830
  % 0,25
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması

Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması

Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması Bütün yavru köpekler dünyaya geldiğinde bir miktar meyveye, sebzeye ve bitkilerle tamamlanan et bakımından zengin ve çeşitli bir besin zincirine ihtiyaç duyarak dünyaya gelen etobur hayvanlardır. Her yavru köpeğin beslenmesine dikkat edilmelidir. Burada da devreye Kanada’da üretilen ”Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması” devreye girmektedir.   %80 et ve %20 meyve, […]

Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması

Bütün yavru köpekler dünyaya geldiğinde bir miktar meyveye, sebzeye ve bitkilerle tamamlanan et bakımından zengin ve çeşitli bir besin zincirine ihtiyaç duyarak dünyaya gelen etobur hayvanlardır. Her yavru köpeğin beslenmesine dikkat edilmelidir. Burada da devreye Kanada’da üretilen ”Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması” devreye girmektedir.

 

%80 et ve %20 meyve, sebze içeren bu mamada tahıl bulunmamakla beraber yavru köpeklerin biyolojik beslenmesi açısından gayet uygun ve yararlıdır. Oldukça kaliteli ve zengin içerikli olan bu mamaların zararlı bir içeriği bulunmamaktadır. İçerisinde bulunan ve sindirim açısından kolay olan bu mamada düşük karbonhidrat, dengeli yağ ve protein oranı sayesinde yavru köpekler için ideal besin değerlerini sunmaktadır. Maliyetini düşürmek için içerisinde yararsız, zararlı veya gereksiz bir ürün bulunmayan bir mamadır. İçerikleri içerisinde ilk öne gelen kurutulmuş et göze çarpmaktadır.

Bu içerik bizlere bu mamanın et bakımından ne kadar zengin olduğunu göstermektedir. Bu mamaların içerisine herhangi bir tahıl konulmadığı için ana karbonhidrat kaynağı olarak patatesi kullanmaktadır. Çünkü patatesler içinde bulundurdukları B vitaminleri ve çeşitli yararlı mineraller sayesinde gayet yararlı ve zengin bir kaynaktır. Orijen Tahılsız Yavru Köpek Mamasını diğer rakip markalardan öne geçiren avantajı olan zehirli ve koruyucu madde olan ve köpeklere zarar veren ethoxyquin adı verilen kimyasal maddeyi asla içermemesidir. Bu madde genel olarak balık içerikli mamaların içerisinde bulunmaktadır ancak Orijen’in içerisinde barındırdığı tüm ürünlerin taze olduğu gibi ve her hangi bir katkı maddesi veya koruyucu madde gibi bir şey içermemekle beraber yavru köpekleriniz için oldukça faydalıdır.Orijen markasının ürettiği mamalarda kullanılan etler ise tamamen doğal bir ortamda yetiştirilip ya da tamamen doğal bir ortamda avlanılan etler kullanılmaktadır.

 

Hiç bir katkı maddesi veya koruyucu madde koyulmamaktadır. Bununla beraber içindekilere baktığımızda yavru köpeklerin hiç bir alerjik reaksiyona girebileceği, zararlı ve gereksiz hiç bir maddenin içerisinde bulunmadığı görülmektedir. Yüksek bir kaliteye ve sindirimi gayet kolay olan bu mamaların içerisindeki yararlı protein oranları sayesindedir.

Köpeklerin gelişimi ve büyümesinde oldukça faydalı olduğu gözlemlenmiştir. Yani bir yavru köpek için tüm gerekli olan etkenleri içinde bulunurdan bu Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması gayet yararlı olmakla beraber köpeklerin büyürken dikkat edilmesi gerekilen ve yavru köpeğin alması gereken tüm besinleri içinde bulundurur. Zararlı bir madde içermeden bunu yapabilmesi oldukça bu mamayı diğer rakiplerinden avantajlı kılıyor ve mamanın kalitesine oranlarda fiyatı oldukça makul bir düzeyde olduğu görülüyor.

Orijen Tahılsız Yavru Köpek Maması

Ve kullanan insanların çoğunun bu üründen memnun olup yavrularındaki gelişimden memnun oldukları gözlemleniyor. Fakat bu ürünü ilk kullanma aşamasında bu ürünü kademeli olarak köpeğinize vermeniz gerekmektedir. İlk günlerde eski mamasıyla karıştırıp vermeniz önerilir 5 ila 7 gün sonunda tamamen bu ürünü verebilirsiniz. Köpeğiniz daha yavru olduğu için çok fazla besine ihtiyaç duyacaktır. Günde bir kaç kez mama vermeniz önerilir. Bu mama vermenizin gündeki oranı köpeğinizin büyümesiyle alakalıdır. Köpeğinizin yaşı büyüdüğünde mama verdiğiniz bu öğünleri azaltabilirsiniz. Yavru köpeklerin gelişiminde mama seçimi çok önemlidir. Yanlış bir mama seçimiyle köpeğinizin gelişimi olumsuz etkileyebileceğiniz gibi doğru mama seçimiyle olumluda etkileyebilirsiniz. Bu mama yavru köpeğinizin tüylerinde olan faydası diğer mamalardan daha fazladır. Köpeklerin genel olarak bu Orijen’in tahılsız mamasını çok sevdiği de görülmektedir. Herkes tarafından övülen ve tavsiye edilen bu Orijin Tahılsız Yavru Köpek Maması köpekleriniz için en ideal ve yararlı mamalardan biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM