counter for blogger
Pedigree Köpek Konserve Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Pedigree Köpek Konserve Maması

Pedigree Köpek Konserve Maması

Pedigree Köpek Konserve Maması Köpekler dostlukları ve sadakatleriyle bilinen çok cana yakın hayvanlardır. Onlar bizi koşulsuz şartsız severlerken, bizlerin de onların ömürlerini sağlıklı ve huzurlu geçirmelerini sağlamak başlıca görevimizdir. Yalnızca kendi köpeğimiz için değil diğer sokak canlıları için de üzerimize düşeni yapmalıyız. Bütçemizin elverdiği ölçüde mamalar alarak isterseniz bağış yapabilir, isterseniz yaşadığınız çevredeki sokak hayvanlarını […]

Pedigree Köpek Konserve Maması

Köpekler dostlukları ve sadakatleriyle bilinen çok cana yakın hayvanlardır. Onlar bizi koşulsuz şartsız severlerken, bizlerin de onların ömürlerini sağlıklı ve huzurlu geçirmelerini sağlamak başlıca görevimizdir. Yalnızca kendi köpeğimiz için değil diğer sokak canlıları için de üzerimize düşeni yapmalıyız. Bütçemizin elverdiği ölçüde mamalar alarak isterseniz bağış yapabilir, isterseniz yaşadığınız çevredeki sokak hayvanlarını besleyebilirsiniz.

 

Hem kendi köpeğiniz hem de diğer sokak köpekleri için güvenli ve lezzetli bir ürün olan Pedigree Köpek Konserve maması, yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için ideal bir protein kaynağıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye uygun üretilen Pedigree Köpek Konserve maması ile kuru mamayı karıştırarak hem kendi köpeğiniz için hem de sokak köpekleri için lezzetli doyurucu bir öğün yapabilirsiniz. Dilerseniz şimdi köpek bakımı ve inceliklerine göz atalım. Köpek bakımı oldukça keyiflidir. Bir hayli emek ister. Köpek sahibiyseniz ya da sahiplenmeyi düşünüyorsanız köpek bakımı ile ilgili muhakkak araştırma yapmalı, veteriner hekimlere başvurmalısınız. Köpek sahibi olan yahut sahiplenmeyi düşünen bireylerin dikkat etmesi gereken unsurlar;

 

 • Günlük olarak köpeğin sağlığını gözlemlemek: Köpeğiniz siz farkına varmadan hastalanmış olabilir. Fiziksel ya da ruhsal bir değişim bir hastalık habercisi olabilir. Bu sebeple köpeğinizi sık sık kontrol edin ve gözlemleyin.
 • Köpek bakımı ve köpek hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmak: Bazı rahatsızlıklar evde tedavi edilebilirken bazı rahatsızlıklar önem arz etmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olursanız köpeğiniz için doğru hamleler yapabilirsiniz.
 • Köpek için doğru mama seçimi: Tüm köpek severlerin yakından bildiği bir konu da mama seçimidir. Doğru mama nasıl olmalıdır sorusu tüm köpek sahiplerinin kafasını karıştırmaktadır. Uzmanların bile zaman zaman zıt görüşler paylaştığı doğru mama ile ilgili temelde tüm görüşlerce doğru kabul edilen birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bunlar;
 • Doğru mama kolay sindirilebilir olmalıdır: Köpeğiniz için seçeceğiniz mamanın çeşitli prebiyotikler ile desteklenen, sindirimi kolay kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin sindirim sistemi ve dışkılaması sorunlu olacaktır.
 • Doğru mama sağlıklı bir deri ve parlak tüyler kazandırmalıdır: Mama içeriğinde bulunan Omega yağ asitleri köpeğinize sağlıklı bir deri ve parlayan tüyler kazandırmaktadır.
 • Doğru mama iskelet, kıkırdak ve eklem sistemlerini desteklemelidir: Mama içeriğindeki besinlerin köpeğinizin ihtiyacı olan besin değerlerini sağlamaması halinde köpeğinizde büyüme, eklem ve kemik sorunları baş gösterir.
 • Doğru mama kas sistemini geliştirmelidir: Köpeğinizin kas gelişimini destekleyen, yaşına uygun protein ve mineraller ile formüle edilmiş mamaları tüketmeleri gerekmektedir.
 • Doğru mama tahıl ve kimyasal içermemelidir.
 • Doğru mama köpeğinizin yaşına, ırkına, hamilelik ve kısırlık durumuna, aktivite haline uygun seçilmelidir.

 

Görüldüğü üzere doğru mama seçimi için en önemli unsur içeriği ve bu içeriğin köpeğimizin fiziksel özelliklerine uygun olmasıdır. Piyasada birçok mama bulunmaktadır. Fakat güvenilirlikleri hala tartışılmaya devam eden bu mamalar hakkında veteriner hekim görüşlerinin önemi yadsınamaz. Eğer bir mamada karar kılamıyorsanız mutlaka veteriner hekiminize başvurunuz.

Pedigree Köpek Konserve Maması

Köpeğinizin sağlığı ve uzun ömrünün beslenmesine bağlı olduğunu ve beslenmenin çok büyük önem arz ettiğini unutmamalıyız. Rutin veteriner kontrollerini aksatmamalı ve köpeğimizin deri sağlığı için tarama seansları yapmalıyız. Köpeğimizi çok yıkamamalıyız. Eğer yaramaz ve sürekli kendini pisleten bir köpeğiniz var ise maksimum 2 haftada bir yıkamanız önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM