counter for blogger
Pedigree Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0007
  % 0,22
 • EURO
  6,9564
  % 0,56
 • ALTIN
  232,6198
  % 0,20
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Pedigree Köpek Maması

Pedigree Köpek Maması

Pedigree Köpek Maması Güvenilir bir mama bulmanın oldukça güçleştiği günümüz dünyasında köpek severlerin en çok sorduğu soruların başında doğru mama seçimi nasıl olmalıdır geliyor. Kuru mama, yaş mama, atıştırmalık mama ve ödül maması gibi birçok çeşidi bulunan köpek mamaları arasından doğru olanı seçmek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kuru mamalar köpeklerimiz için tercih ettiğimiz […]

Pedigree Köpek Maması

Güvenilir bir mama bulmanın oldukça güçleştiği günümüz dünyasında köpek severlerin en çok sorduğu soruların başında doğru mama seçimi nasıl olmalıdır geliyor. Kuru mama, yaş mama, atıştırmalık mama ve ödül maması gibi birçok çeşidi bulunan köpek mamaları arasından doğru olanı seçmek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kuru mamalar köpeklerimiz için tercih ettiğimiz tanecikli, paketlenmiş mamalardır. Kuru mamalar et, sebze ve meyve gibi besin maddelerinden oluşmaktadır. Kuru mama markaları günümüzde öyle çoktur ki saymakla tükenmez. Köpeğinizin günlük besin ihtiyaçlarını tam ve dengeli sağlayan kuru mamalar seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta mevcuttur.

 

 • İçerik: Bu noktada içeriğin önemi oldukça büyüktür. İçerik, mamanın üretiminde kullanılan besinleri gösteren bir bilgi penceresidir. İçerik bilgisi sayesinde köpeğimize ne yedirdiğimizi öğrenebiliriz. Dışardan bakıldığında mamanın kalitesinin anlaşılması olanaksızdır. Köpek sağlığı ve beslenme kuralları hakkında biraz araştırma yaparak öğrenebileceğiniz şeyler sayesinde içerikten anlamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle mamalar hakkında kıyaslama yapabilir, kaliteli olanı ayırt edebilirsiniz.
 • Irk ve yaş: Köpek ırkları küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk olarak ayrılmaktadır. Mamanın hangi besini hangi oranda içerdiği yaş ve ırk kıstaslarına göre değişiklik göstermektedir. Köpeğiniz için doğru mamayı seçerken yaşına ve ırkına uygun mama seçmelisiniz. Pedigree Köpek Maması, her yaştan ve ırktan köpeğiniz için çeşitli ürün yelpazesi ile köpeğinize lezzetli bir öğün vaat ediyor. Pedigree Köpek Maması, yavru, yetişkin, küçük ırk gibi birçok seçeneklerden oluşmaktadır.
 • Kilo: Köpeğiniz kilo almaya müsait bir yapıdaysa ya da az aktif bir yaşam sürüyorsa, yaşlıysa, kısırlaştırıldıysa, tercih edilmesi gereken mama karbonhidratı azaltılmış bir mama olmalıdır.
 • Gebelik: Gebe köpeklerin düzenli ve dengeli beslenmeleri gereklidir. Protein bakımından zengin ve karbonhidratı dengeli mamalar tercih etmelisiniz. Hamile köpekler de kilo almaya yatkındırlar.

 

Pedigree köpek maması yetişkin köpeğiniz için yetişkin biftek, yetişkin konserve ve yetişkin kümes, yavru köpeğiniz için yavru kümes ve yavru konserve mamalarından oluşmaktadır. Ayrıca küçük ırk köpekleriniz için küçük köpek Pedigree köpek maması ile köpeklerinizin günlük ihtiyacı olan besin değerlerini tam ve dengeli olarak almalarını sağlıyor.

 

Kaliteli mamanın köpeğinize olan kazanımları şu şekilde sıralanabilir;

 

 1. Kaliteli mama kolay sindirilir.
 2. Kaliteli mama sindirim sistemini destekleyici prebiyotikler içermektedir.
 3. Kaliteli mama kaliteli protein içererek köpeğinizin kas ve iskelet gelişimini destekler. Protein oranı %25 ve üstü olmalıdır.
 4. Kaliteli mama kimyasal içermez.
 5. Kaliteli mama koruyucu içermez.
 6. Kaliteli mamada yapay ve renklendirici ibareleri bulunmaz.

 

Kaliteli mama deri sağlığı adına Omega yağ asitleri bakımından zengindir. Pedigree Köpek Maması içerdiği kaliteli proteinler sayesinde kaliteli bir mamadan tüm beklentileri karşılamaktadır. Besin değerleri tam ve eksiksizdir. Yapay maddeler ve renklendiriciler içermemektedir. Şeffaf içerik bilgisine sahiptir. Pedigree Köpek Maması, kalite kontrollerinden geçmektedir.

 

Pedigree Köpek Maması fabrikaları yüksek standartlarda tesislerdir. Yaş mama zararlıdır algısını yıkacak yüksek protein içeren konserve Pedigree köpek maması üretmektedir. Köpeğinizi çok sevdiğinizi biliyoruz. Onun için seçeceğiniz doğru mama ve doğru bakım ile köpeğiniz mutlu ve uzun bir yaşam sürecektir. Köpeğinizi gözlemleyin ve onunla ilgilenin. Köpeğinizi düzenli yürüyüşlere çıkarın. Köpeğinizin tüylerini tarayın ve derisini havalandırın. Veteriner ziyaretlerinizi aksatmamaya gayret edin.

Pedigree Köpek Maması

Unutmayın erken teşhis edilecek bir rahatsızlık köpeğinizin hayatını kurtaracaktır. Köpeğiniz için evinizde ya da bahçenizde hazırladığınız ortamların kuru, temiz, sıcak ve rahat olmasına özen gösterin. Köpeğinizin suyu gün aşırı değiştirilmeli ve temiz olmasına özen gösterilmelidir. Köpeğinizi düzenli besleyin. Beslenme saatlerini benimsetin. Yavru köpeklerinizi günde 4 yetişkin köpeklerinizi ise 1-2 kere besleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM