counter for blogger
Pet Active Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9244
  % 0,14
 • EURO
  6,8752
  % -0,11
 • ALTIN
  232,4528
  % -0,30
 • BIST
  94.747,53
  % 0,32
Pet Active Köpek Maması

Pet Active Köpek Maması

Pet Active Köpek Maması Birçoğumuz köpek bakımının kolay olduğunu düşünerek bir köpek sahibi olmak isteriz. Köpek bakımı sanıldığının aksine hem zahmetli hem de özveri isteyen bir iştir. Özellikle köpeklerin beslenme konusu en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Çoğumuz bilmediğimizden köpeklerin beslenmesinin, evimizde artan yemekleri vererek çok kolay olduğunu düşünürüz. Ya da birçoğumuz evimi de […]

Pet Active Köpek Maması

Birçoğumuz köpek bakımının kolay olduğunu düşünerek bir köpek sahibi olmak isteriz. Köpek bakımı sanıldığının aksine hem zahmetli hem de özveri isteyen bir iştir. Özellikle köpeklerin beslenme konusu en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Çoğumuz bilmediğimizden köpeklerin beslenmesinin, evimizde artan yemekleri vererek çok kolay olduğunu düşünürüz. Ya da birçoğumuz evimi de artan yemekler çöpe gitmesindense sokakta yaşan köpeklere veririz. Ancak bu davranış doğru bir davranış değildir ve artık yemekler birçok köpeğin hastalanmasına hatta ölümse sonuçlanabilen hastalıklara sebep olabilir.

 

Evimizde artık olarak çıkan ve köpeklere vermeyi en çok tercih ettiğimiz yiyecekler genellikle hayvan kemikleri (tavuk, kuzu, vb.), balık kılçıkları, hayvansal yağ parçaları ve tüketmediğimiz sakatatlardır. Hayvan kemikleri ve balık kılçıkları, köpeklerin soluk borularına kaçarak boğulmalarına ya da sindirim sistemlerinde tıkanmalara ve yırtılmalara sebep olur. Sindirim sistemindeki yırtılmalar da kanamalara ve köpeğin ölümüne sebep verir. Yine yemeklerde yiyemediğimiz etlerin yağlı parçaları, tavuk derileri, kuzunun ya da dananın yenmeyen sakatatları gibi hayvansal yağlar da tarafımızdan köpeklere layık görülen besinler arasındadır.

 

Bu tür hayvansal yağ parçaları ve yenmeyen sakatatlar köpeklerin kendini kusmayla birlikte gösteren pankreas hastalıklarına yakalanmalarına neden olur. Köpeklerimize verdiğimiz karaciğer de, karaciğerin içerisinde bol miktarda bulunan A vitamini nedeiyle köpeği zehirleyebilir. Aşırı A vitamini tüketiminin köpeklerdeki diğer bir yan etkisi de kas ve iskelet sistemi hastalıklarıdır. Çikolata, kahve, çay ve kafeinli yiyecek ve içecekler diyabetin yanında köpeklerde kalp hastalıkları, felç gibi rahatsızlıkların en önemli sebepleri arasındadır.

 

Bazı köpek türleri, sütün içerisinde bulunan “lactose” adlı bir maddenin sindirilmesini sağlayan lactase enzimine sahip olmadıkları için süt ve süt ürünleri bu tür köpeklerde gaz, hazımsızlık ve ishal gibi rahatsızlıkları ortaya çıkarabilir. Küflenmiş, bozulmuş ve son kullanma tarihi geçmiş besinler, içerdikleri toksin maddeler nedeniyle bir çok organda hasara neden olabilen hatalıkların ortaya çıkmasına neden olur. İçerisinde soğan ve sarımsak içeren besinler de köpeklerde kansızlık problemine yol açar. Çiğ yumurta deri ve tüy problemlerinin oluşmasına yol açar. Çiğ balık köpeklerde tiamin eksikliğine ve bunun sonucunda ise iştahsızlık ve epilepsi hastalıklarına yok açar.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yanlış beslenme sonucu köpeklerde bir çok hastalık ortaya çıkabilir. Burada köpeklere zararı olan bir kısım maddeleri açıklamaya çalıştık. Ancak burada belirtmediğimiz daha birçok maddenin de köpekleri hasta edebildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle köpek beslenme hususunun basit bir konu olmadığını anlayıp beslenme konusunu uzman kişilerin köpekler için ürettiği mamalara bırakmak daha doğru bir karar olacaktır. Bu mamalar köpeklerin ırkına, cinsine, yaşına göre her yaşam evresi için gerekli tüm besinleri, mineralleri, vitaminleri, vb. maddeleri içerecek şekilde üretilmektedir ve köpeğinizin sağlıklı gelişimi için önemlidir.

Pet Active Köpek Maması

Pet Active de 30 yıldan fazla bir süredir köpek maması üretimi yapan yerli bir firmadır. Pet Active Mar Kimya Veteriner Hiz. Tic.Ltd.Şti.’nin markasıdır. Pet Active köpek mamaları 30 yıllık sektörün tecrübesinin vermiş olduğu bilgi ve son teknolojik cihazlarla yapılan AR-GE çalışmaları ile üretilmektedir. Pet Active Köpek Mamaları, devamlı kendini yenileyen ve sürekli köpek mamaları üstüne AR-GE çalışmaları yapan sektörün önde gelen kuruluşları arasındadır. Birçok köpek tarafından sevilerek yenen Pet Active Köpek Mamaları, hızlı büyümesini sürdürerek İzmir’de yeni fabrikasını açmıştır. Yeni açılan fabrika ile Pet Active Köpek Mamaları ürün gamı 60’ı geçmiştir. Pet Active Köpek Mamalarının hem yurt içi hem de yurt dışında satışı yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM