counter for blogger
Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  5,7928
  % -1,35
 • EURO
  6,7121
  % -1,40
 • ALTIN
  228,5690
  % 0,77
 • BIST
  98.631,27
  % 2,04
Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Köpek bakımını da önemli olan bazı hususlar vardır. Bunlar;   Beslenme Barınma Oyun   Egzersiz gibi başlıklar altında toplanabilir. Tabi öncelikli olan şey köpeğinizin kalacağı yerdir. Köpek bakmaya karar verdiyseniz ilk olarak onun için bir yer hazırlamanız gerekir. Mutlaka bahçeniz olmalıdır ve bahçenizde köpeğiniz için bir kulübe […]

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Köpek bakımını da önemli olan bazı hususlar vardır. Bunlar;

 

 • Beslenme
 • Barınma
 • Oyun

 

Egzersiz gibi başlıklar altında toplanabilir. Tabi öncelikli olan şey köpeğinizin kalacağı yerdir. Köpek bakmaya karar verdiyseniz ilk olarak onun için bir yer hazırlamanız gerekir. Mutlaka bahçeniz olmalıdır ve bahçenizde köpeğiniz için bir kulübe yapabilirsiniz, bu hem onu daha mutlu hissettirir hem de yağmurlu ve soğuk havalarda sığınacağı bir evi olur. Eğer bir bahçeniz yoksa da evinizin uygun bir kısmını köpeğiniz için ayırmalısınız ve evin içerisinde de bir kulübe değilse bile onun kendine ait hissedebileceği bir alan yaratmalısınız, mesela ona ait bir minder koymalısınız. Eğer her an köpeğinizin yanında olamıyorsanız, onun yalnızken sıkılmaması için oynayabileceği eşyaları olmalı, yani onun alanına ona ait oyuncaklar koymalısınız.

 

Gelelim beslenme kısmına, beslenme önemli olan bir diğer husustur. Aslında belki de en önemlisi beslenmedir, ancak köpek almadan önce barınma işini çözmüş olmanız gerektiğinden beslenmeyi ikinci sıraya bıraktık. Evet, barınmayı çözdüyseniz, sıra geldi onu nasıl besleyeceğinize. Öncelikli olarak burada bilmeniz gereken şey, köpeğinizin yaşı, türü, bünyesi ve sağlık durumudur. Çünkü onun yiyeceği şeyler bu ve bunun gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Yani yavru bir köpek ile yetişkin bir köpeğin beslenmesi aynı olmayacaktır.

 

Eğer yetişkin bir köpeğiniz varsa, onun sağlık durumu ile bilgileri veterinerden öğrendikten sonra onun için en uygun olan mamayı almalısınız. Bu mama köpeğinizin tüm, vitamin, kalsiyum, fosfor, mineral vb. ihtiyaçlarını karşılamalı, onun kemik gelişimini desteklemeli, sindirim sitemine yararlı bir içeriğe sahip olmalıdır. Yani köpeğinizin sağlığı için gerekli olan tüm besin kaynaklarını içerisinde barındırmalıdır. Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması, tam da böyle bir içeriğe sahiptir. 1 yaşın üzerinde bir köpeğiniz varsa, ona bu mamayı yedirebilirsiniz.

 

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması içeriğinde;

 

Köpeğinizin sağlığı için gerekli olan, vitamin, protein, mineral, hayvansal yağlar ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayacak, et ve et ürünleri, tahıllar, bitkisel protein kaynakları bulunmaktadır. İçeriğindeki koyun, kuzu ve sığır eti ve pirinç gibi maddeler köpeğinizin sağlığı açısından birçok fayda sağlar. Bunlar;

 

 • Köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar,
 • Kalp sağlığına iyi gelir, görme duyusunu daha iyi olmasını sağlar,
 • Kas, eklem ve kemik sisteminin gelişimini destekler,
 • Sağlıklı bir üriner sisteme sahip olmasını sağlar,
 • Parlak tüyler ve sağlıklı bir deriye sahip olmasını sağlar.

 

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması, Köpeğinizin kilosuna göre belli düzeyde verilmelidir. Mesela 5 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 100 gr Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması yemelidir. 10 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 170 gr, 15 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 285 gr, 30 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 385 gr, 40 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 475 gr, 60 kg ağırlığındaki bir köpek günlük 645 gr yemelidir.

Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Tabi bu değerler köpeğinizin yapısına ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak köpeğinize vereceğiniz mama miktarı onun yapısına göre olmalıdır. Gereğinden ez ya da çok verilmemelidir. Tıpkı bizlerde olduğu gibi onlarda da sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenme çok önemlidir. Pet Line Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması köpeğinizin sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmasına yardımcı olur ve sağlıklı bir vücuda sahip olan köpek mutlu bir köpek olur demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM