counter for blogger
Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1752
  % 0,18
 • EURO
  7,0970
  % -0,26
 • ALTIN
  238,7501
  % 0,18
 • BIST
  94.064,41
  % -0,46
Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması

Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması

Yaşlı Köpekler için; Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması Gelişim evrelerini tamamlayan, artık son evresinde olan yavru ve yetişkinlik dönemindeki fizyolojisinde ne ektiyse onun biçildiği bir dönemdir. Tamamen gelişim evresindeki besin zincirine ne eklendiyse onun faydalarını ve zararlarının görüleceği dönemdir. Sağlıklı ve dengeli bir yetişkinlik dönemi geçiren yaşlı köpekler için […]

Yaşlı Köpekler için;

Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması

Gelişim evrelerini tamamlayan, artık son evresinde olan yavru ve yetişkinlik dönemindeki fizyolojisinde ne ektiyse onun biçildiği bir dönemdir. Tamamen gelişim evresindeki besin zincirine ne eklendiyse onun faydalarını ve zararlarının görüleceği dönemdir. Sağlıklı ve dengeli bir yetişkinlik dönemi geçiren yaşlı köpekler için bu dönemi sağlıklı ve sorunsuz atlatmak kolay hale gelirken, yetişkinlik döneminde tam anlamıyla besin zincirini yakalayamadan gelişmiş bu döneme gelmiş köpekler biraz daha sorunlu atlatırlar bu dönemi. Yaşlılıkla beraber gelen bağışıklık sistemi sorunları dış etkendeki bakteri ve mikroplara karşı savunmasız kalabilmektedir. Böylelikle köpeklerin daha çabuk hastalığa yakalandıkları görülecektir. Daha hassas ve günlük aktifliğin en yavaş olacağı dönem olduğundan kilo alımları ve yağlanma gibi unsurlara kadar yol açacaktır.

 

Yetişkinlik dönemi hassas ve sorunlu geçmiş köpekler yaşlılık evresinde zorlanmamaları adına sahipleri günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacağı besin kalorilerine ve sağlığına dikkat etmelidir. Seçilen mamalar günlük aktivite ve sağlık durumlarına, hassasiyetlerine göre seçilmelidir. Aksi halde yetişkinlik dönemindeki tamamlayamadığı besin zincirini bu dönemde de tamamlayamaz ve sağlık sorunları ortaya çıkarken, aynı ırktaki köpeklere göre büyüme ve gelişimde daha kısa ömürlü olurlar.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Bilgiler;

 

Yaşlı köpeklere özel üretilmiş taneli ve kroket halindeki kuru mama ürünüdür. Yaşlılıkla beraber çene ve kemik fonksiyonlarındaki yavaşlık tükettiği besin şekillerini de değiştirecektir. Bu yüzden taneli ve kroket halindeki mama bileşenleri ile çiğneme kolaylaşırken sindirim şekli rahat olacaktır.

 

Taze kuzu eti ile yumuşaklık ve sağlıklı protein kalorileri yakalanıp işlenerek mama içeriğine ilave edilmiştir. Kuzu yağındaki protein ve kalsiyum değerleri ile yaşlı köpeklerdeki sağlıklı bir iskelet sisteminin korunması ve kas kondisyonunun sağlanması amaçlanmıştır.

 

Kurutulmuş kuzu ciğerleri ile vücutta kan yapım oranı arttırılırken, kan dolaşımı ve hücre yeniliği yakalanmış olacaktır. Böylelikle damar yolları sorunları en aza indirilerek kansızlık çeken yaşlı köpeklerin bu sorununun önüne geçilecektir.

 

Hidrolize edilmiş kuzu proteinleri ile günlük besin ihtiyacının %70 i karşılanır hal almıştır. Bu oranda kalorili olduğu için günlük 2 porsiyon olarak verilmektedir. Aynı zamanda amaç yaşlılık evresindeki köpeklerin ideal olan kilo ve sağlığının korunmasıdır.

 

Yaşlı köpeklerin şeker ve buna benzer yapay ürünler tüketilmesi tavsiye edilmez. Metabolizma yavaş çalıştığı için vücuda alınan şeker kana karışır ve atılmaz bu nedenle diyabet hastalığı ortalığa çıkar. Bu yüzden organik yollarla üretilmiş öğütülmüş pirinç ile doğal karbonhidrat ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir takım özel şifalı bitki özleri kullanılırken, parlak ve ipeksi tüyler için fosfor kullanılmıştır. Yaşlılıkla beraber gelen görme duyularının azalması için hayvansal protein ve kalsiyum bileşenleri kullanılmıştır. Eklem ve kas dokuları için işlenmiş antioksidanlar ile zenginleştirilmiş tam ve dengeli kuru mamadır.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

Pet Line Kuzu Etli Ve Pirinçli Özel Formüllü Yaşlı Köpek Maması

Kurutulmuş taze kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu yağı, kuzu eti proteinleri hidrolize edilmiş, esmer pirinç, öğütülmüş pirinç, kurutulmuş pirinç, et ve et ürünleri, hayvansal yağlar, hayvansal proteinler, katı ve bitkisel yağlar, bitki proteinleri, iyot, vitamin ve sağlıklı doğal mineraller, antioksidanlar, fosfor, ham protein, ham yağ, ham lif, ham seluloz, ham kül, nem, kalsiyum, vitamin A, vitamin D, vitamin E, bakır, bakır sülfat, potasyum, potasyum sülfat, sodyum, sodyum sülfat, manganez, magnezyum, mangan, su mineralleri, çinko, demir, vitamin A, vitamin H, vitamin B12, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, vitamin D, vitamin B1.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM