counter for blogger
Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0766
  % 1,49
 • EURO
  7,0281
  % 1,60
 • ALTIN
  235,1108
  % 0,01
 • BIST
  97.952,83
  % -0,21
Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması

Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması

Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması Birçoğumuz evde kendi hayvanımıza bakmak isteriz. Onu ailenin bir ferdi olarak görürüz. Onunla zaman geçirir, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteririz. Ama evde hayvan beslemenin bazı zorlukları da vardır. Örneğin köpek bakımı, köpeğinizi eve getirdiğiniz anda başlar. Köpek beslemek çok fazla özveri ve sorumluluk gerektirir.  Deneyiminiz yoksa birçok zorlukta sizi bekliyor demektir. […]

Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması

Birçoğumuz evde kendi hayvanımıza bakmak isteriz. Onu ailenin bir ferdi olarak görürüz. Onunla zaman geçirir, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteririz. Ama evde hayvan beslemenin bazı zorlukları da vardır. Örneğin köpek bakımı, köpeğinizi eve getirdiğiniz anda başlar. Köpek beslemek çok fazla özveri ve sorumluluk gerektirir.  Deneyiminiz yoksa birçok zorlukta sizi bekliyor demektir. Mesela köpeğinizin sağlığı yerinde mi? Bu soruya cevap vermek için araştırmaya başlarsınız. Onunla ilgili birçok şey öğrenirsiniz. Artık onun bir doktoru olmuş olursunuz. Ve bir anda hastalık ortaya çıkarsa bunu ilk olarak kendiniz önlemeye çalışır ve tedavi olduğundan emin olursunuz. Kendinizin halledemeyeciği önemli köpek hastalıklarının neler olduğunu bilir, bu tür hastalıklarda veteriner yardımına başvurursunuz. Köpeğinizin sağlığı için onu yıkama ve sonrasında tarama işlemi önem arz eder. Köpekler için yapılmış özel ilaçlı sabunlarla yıkamanız onu bitlerden, pirelerden korur. Tarama işlemi ise kan dolaşımını hızlandırır, deri problemlerinde korunmasına yardımcı olur. Ayrıca onu tarama işlemi köpeğinizi sevdiğinizin de bir göstergesidir. Tüylerinin kaşınmasını engellersiniz ve köpeğiniz bundan hoşlanacaktır.

 

Köpeğinizin size ve yaşam alanına alışması da zaman alacaktır. Bu zamanın kısa olması size bağlıdır. Onun rahat edeceği kendine ait bir uyuma yeri, köpeğinizden başka kimsenin giremeyeceği kendini güvende hissedeceği bir yer olmalıdır.

 

Şüphesiz en önemli konulardan biri de köpeğinizin beslenmesidir.Köpeğinizin sağlıklı yaşamı açısından onun beslenmesine önem göstermelisiniz. Alacağınız köpek mamasını özenle irdemeli ona en uygun mamayı seçmelisiniz. Köpeğinizin tadını sevmesi dışında, mama içindeki besinlere dikkat etmelisiniz. Bu konuda Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması önerilerimiz arasındadır.Küçük köpeklere göre hazırlanmış olan bu mama hindi eti  ve pirinçli olması açısından proteini yüksek bir mamadır. Özellikle sindirim sistemi problemi olan köpeklere iyi gelir.Yüksek oranda sindirilebilir bir mamadır. Ayrıca gıda alerjisi olan küçük köpekler için rahatlıkla kullanılabilir. İçindekilere baktığımızda; %22 hindi eti,  %20 kurutulmuş tavuk, pirinç, %6 tavuk yağı, %5 hidrolize tavuk proteini, kurutulmuş elma, %3 hidrolize tavuk ciğeri, sarımsaklı maya, somon yağı, hidrolize maya, 100mg yukka şidigera ekstratı, kurutulmuş yaban merini bulunur. Protein oranı %30, yağ %18, nem %10, ham kül %5,60 , lif %2,40, kalsiyum %1,30, fosfor %0.90. Enerji değeri 4400 kcal’dir. Besin katkıları ise bir 19.000 IU, 1.800 IU D3 vitamini, E vitamini (alfatocopherol) 600 mg, 100 mg çinko E6 E1 87 mg demir, manganez E5 43 mg, 0,78 mg iyot E2, E4 bakır 18 mg, E8 selenyum vitamini 0,3 mg, Kolin Klorür 720 mg.

 

            Petit Hindili Pirinçli Köpek Mamasını kuru veya sıcak su ile nemlendirerek köpeğinize veriniz. Köpeğinizin suyunun olup olmadığını kontrol etmeli ve taze su ile değiştirmeniz gerekebilir. Mamanın yanında su mutlaka bulunmalıdır. Günlük tüketim miktarı paketin üzerinde yazan miktarı fazla geçmemelidir. Bu miktarı köpeğinizin hareketlerine, yaşadığı şartlara göre veterinerinizden de yardım alarak azaltabilir veya artırabilirsiniz. Eğer daha önce kullandığınız başka bir mamanız varsa, yeni mamanızı köpeğinize verirken eski mama ile karıştırmanız tavsiye edilir. Bu sayede köpeğiniz yeni mamasına daha rahat alışacaktır.

Petit Hindili Pirinçli Köpek Maması

Köpek beslenmesinde obeziteye dikkat edilmelidir. Ölümle sonuçlanabilen bu hastalığın önüne geçebilirsiniz. Bu yüzden köpeğinize egzersiz yaptırmalısınız. Onu düzenli olarak yürüyüşe çıkarmak; köpeğinizi eğlendirir, enerjisini atar ve ayrıca obeziteden de korur. Ayrıca top oynamak vb aktiveteler ile köpeğinizin eğlence duyduğu zamanlar geçirebilir onunla sıkı bir bağ kurabilirsiniz. Köpeğinize yeteri kadar zaman ayırmalısınız. Onun için doğru bir şekilde eğitim verebilmeniz önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM